Utrzymujące się napięcie po cyklu pracy na wyjściu przecin+-

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

Utrzymujące się napięcie po cyklu pracy na wyjściu przecin+-

#1

Post napisał: karpik74 » 21 sie 2015, 13:50

W sąsiednim temacie chcę opisać dogłębnie poniżej wspomniany sprzęt ale utknąłem z powodu jednego problemu. Ponieważ mam dylemat, chciałbym szanownych kolegów zapytać i prosić o własne opinie w tej sprawie.

Zakupiłem Przecinarkę STAMOS GERMANY SELECTION 125 CNC. Po podłączeniu THC do przecinarki THC zaczęło wariować tym samym doprowadzając cały czas palnik do kolizji. Końcowym efektem było "zawieszenie" THC które wskazywało tylko utrzymujące się napięcie które powoli opadało i nie sterowało Z-ką. Popytałem, posprawdzałem i pomierzyłem po czym okazało się, że przecinarka utrzymuje napięcie na wyjściach +- i wyjściu CNC po ustaniu cyklu pracy.

I tu moje pytanie- jakiego używacie sprzętu i czy też występuje u was utrzymywanie się napięcia na wyjściach po ustaniu cyklu pracy (wyłączeniu palnika) ...czy w ogóle może?

Proszę podzielcie się informacjami ponieważ uważam, że jest to niebezpieczne zjawisko a serwis Stamos-a uważa, że to normalne.

Miałem Hypertherm Powermax 105- nie było problemu.
Mam mniejszego Stamos-a S-Plasma 51- nie utrzymuje napiecia.



Tagi:


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#2

Post napisał: snajperman-s1 » 21 sie 2015, 21:37

Jak będę coś ciął - myśle że w przyszłym tygodniu to zmierzę jak jest u mnie i napisze. A masz pod ceramiczną osłoną elektrody prądowej dwa styki? Przy odkręcaniu powinien rozewrzeć obwód więc sprawdź wtedy czy nie gubi szybko napięcia. Wepnij się tak jak masz teraz THC i po paleniu zaraz odkręć końcówkę tak jakbyś chciał dysze wymienić - zobaczysz czy spadnie szybciej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#3

Post napisał: karpik74 » 21 sie 2015, 21:54

Dzięki snajperman-s1 ...sprawdzę!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”