Dobór przecinarki (agregatu) do stolu CNC.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

Dobór przecinarki (agregatu) do stolu CNC.

#1

Post napisał: snajperman-s1 » 19 cze 2015, 09:26

Witam,

Spędziłem już tyle czasu w poszukiwaniu tematu że zdecydowałem założyć nowy....

Mianowicie - jestem na etapie kończenia wypalarki plazmowej o polu roboczym 200x350 i teraz jest problem gdyż muszę kupić źródło plazmy i nie mogę znaleźć opinii o tańszych sprzętach tzn budżet ok 4tys zł a palone elementy od 1-12mm ciągle czasem coś tam grubszego ale myśle że max 20 i to czasem.

Szukałem troche i zastanawiam się nad:

Magnum AirPlasma CHF 75 (lub ew jaki CUT) - podobno 75 to za mało i proponują mi CUT100 minimum

Sherman Cutter 90 lub 110

Welder Fantasy Hefty 60 (ew 80)

S-plasma 125H

Czy ktoś z was zna któreś to urządzenie lub poleca inne?

Ew. proszę o podpowiedź także czy uchwyt trzeba od razu maszynowy i musi być ekranowany bo myślałem najpierw założyć zwykły a potem dokupić maszynówkę chyba że jakość jest dużo lepsza to kupie od razu :P

Sterowanie oparte na krokowcach i LPT.

Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.



Tagi:


Lech10
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:15
Lokalizacja: Bochnia

#2

Post napisał: Lech10 » 20 cze 2015, 20:46

Ja mam Shermana 130 palnik ręczny a-141 typu trafimet dysze i elektrody stosuje oryginale i generalnie jestem zadowolony.
Odpala z ponad 10mm a dysze i elektrody nie są drogie około 7.5 zł za szt.
12 mm tnie jak masło ale cienkie gorzej bo palnik za duży i trzeba dobrze dobrać parametry wtedy jest ok.
Do 12mm 100-110A kup sobie Shermana 110 z palnikiem a-101 i powinieneś być zadowolony


Autor tematu
snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3

Post napisał: snajperman-s1 » 20 cze 2015, 23:21

Dzieki za odpowiedź, siedze juz 2 tydzień i szukam a zona juz ma tego dość 😫

No właśnie o to samo sie boje że ciężko będzie ciac za dużym cienkie blaszki a tego idzie bardzo dużo.

Mam oferte Magnum Cut 100 za ok 3800brutto w swoim mieście u gościa u którego kupiliśmy juz 3 migomaty i przede wszystkim serwis jest super a nie wiem jak z serwisem gwarancyjnym w Shermanie choć to podobno te same urządzenia - "podobno" wiec się jeszcze zastanawiam a kupić mi pasuje do konca Czerwca - chodzi o VAT ;)

Mam taka propozycje żeby kto ma chinola opisał choc w skrócie jak u to działa bo o Hypertherm jest masa ale nie każdego na to stać 😐 a brak konkretnych opisów co kto ma i jak działa......

Ktoś ma coś ciekawego jeszcze?


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#4

Post napisał: przemyslaw2ar » 03 lip 2015, 10:53

Witam
Przyłącze się do tematu i opisze moją przygodę :) Większość sprzętu na warsztacie jaki mam to "chinki" od Dedry przez Shermany do Welder Fantasy.
Spawarka 160A Dedra jak to dedra -niezniszczalna :)
Plazma Welds T50 -poza przepalonym włącznikiem i wymianą palnika wszystko ok.
Plazma Sherman CUT72 -porażka, od samego początku coś się pierd.... wymieniony już był jonizator a teraz jakby gubiła prąd (ustawiam np.45A a po chwili wartość ta skacze raz w dół raz w górę o kilka A) plazma się zaczęła przegrzewać nawet na krótkich odcinkach.
Migomat Sherman MIG251 -co prawda działa ale żyje własnym życiem raz kaszle raz pluje a innym razem dobrze się czuje :) (brak jakiejkolwiek instrukcji użytkowania poza bzdurami o normach CE)
Welder Fantasy TIG Partner - Super urządzenie, lekkie, mocne i bezawaryjne a co najważniejsze stabilne parametry.

W warsztacie mam i miałem też sprzęt Kempi i Esab i też mogę co nieco na ich temat powiedzieć np. ESAB miał częste awarie ale drobnostki , wadą urządzenia jak dla mnie był transformator który przy moich spadkach napięcia pracował niestabilnie co pewnie też powodowało te drobne awarie- sprzedałem bardzo okazyjnie
Kempi to sprzęt dobry i tyle mogę na jego temat napisać . Spawarka spawa jak należy ale egz. który posiadam to bardziej do blacharki aniżeli grubszego spawania.

U znajomego spawałem spawarką Welder Fantasy Synergia i mogę powiedzieć że spawanie jest dość przyjemne podobnie jak u Kempi.

Z Forniusem czy Lorch nie miałem styczności więc brakuje porównania .

Reasumując też noszę się z wymianą źródła plazmy i teraz mam dylemat czy kupić znowu shermana CUT110(cena) czy dołożyć trochę grosza i wybrać WF HeftyII 80A lub 110A , tnę głównie stal czarną 3-12mm a może nie warto dopłacać do wyższego amperażu i pozostać przy 60A


Autor tematu
snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5

Post napisał: snajperman-s1 » 03 lip 2015, 14:00

Witam,
Też miałem dylemat między Shermanem CUT 90 albo 110, Magnum CUT 100 Albe własnie Welder Fantasy Hefty II 60 lub 80... Wybór padł na...... Magnuma CUT 100 - głównie poszło o serwis i cenę - dostałem go za 3800 brutto więc wiadomo minus VAT i podatek itp oraz to że dystrybutorem tego jest SPAW S.C. Kraków a mam już od nich kilka sprzętów (2szt migomatów Magnum Industrie 350 4x4, Bester 330, inwentora Magnum IGBT 200A) i raz miałem awarię wyświetlacza amperażu w migu Magnuma i ładnie załatwiliśmy serwis (praktycznie bez żadnych problemów i dorada jest super) a w sumie spawamy ok 5rolek drutu 15kg na tydzień więc nawet sporo i żadnych innych awarii.

Weldera nie znam shermana też. Magnum CUT 100 blache 12mm tnie jak nóż masło :P :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”