Pomoc w doborze zrodla plazmy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Pomoc w doborze zrodla plazmy

#1

Post napisał: uniwersał » 07 lut 2015, 11:38

Witam.

Zbliza sie etap zakupu zrodla plazmy i chcialbym prosic o pomoc doswiadczonych kolegow w tym temacie, w jakim kierunku pojsc? Zalezy mi na cieciu z najlepsza jakoscia blach od 2 do 12mm na potrzeby wlasne, oraz moze startnac z uslugami na zewnatrz, jezeli maszyna bedzie sie do tego nadawac. Zaznaczam ze mam 0 doswiadzenia z urzadzeniem recznym.

Na agregat wstepnie planowalem wydac 6-7k. Narazie sa 3 opcje do wyboru:

1.WELDER FANTASY PLASMA CUT HEFTY 125 i trafimet A141, lub cos tej klasy (co?) - / duzy zapas grubosci ciecia pod katem zlecen z zewnatrz, co do jakosci sie nie wypowiem.
2. Zakup uzywanego mocnego HT w podobnej cenie, jednak prosze o doradzenie czy warto np wyslac takie urzadzenie na przeglad do serwisu (jakiego?), bo jezeli cos bedzie nie tak to dojscie do zrodla problemu jako laikowi zajmie mi wiecznosc. A moze jestem w stanie sam rozebrac i wyczyscic co trzeba np z zasyfionego powietrza po poprzednim wlascicielu, sam wykonac maly przeglad?
3. Nowy HT o mniejszej mocy (POWERMAX 45/65), prosze o informacje czy warto sie pchac w tym kierunku, jezeli tak to jestem gotowy nawet wesprzec sie jakims kredytem, ale tylko jezeli naprawde warto i ciecie jakosciowe bedzie ewidentnie lepsze.

Co do maszyny:
- Format 2200x1200 z powodu ograniczen lokalowych, ale zrobilem solidna brame (100kg) w dluzszym wymiarze, w przyszlosci zbuduje stol 3000x1500 i brama pojdzie do przyciecia.
- Silniki 8.5Nm, 8.5 Nm, 3Nm, wiadomo od kogo, zetka gotowiec.
- Profile 120x120 z gruba scianka.
- THC bedzie wiadomo od kogo.
- Stol jeszcze wzmocnie zastrzalami.
- Bedzie wanna gleboka na 120mm chyba z nierdzewki.
- Ciezko mi zdecydowac sie czy robic sterowanie na windowsie i machu, ktorego juz troche znam, czy sprobowac linucha.

Przepraszam za brak relacji z budowy, jest naprawde ciezko z czasem.

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


jo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 25 gru 2012, 22:48
Lokalizacja: olkusz
Kontakt:

#2

Post napisał: jo » 08 lut 2015, 22:02

witaj
masz za mało łożysk na wałku napędowym co będzie skutkowało biciem wałka i rezonansem maszyny(poruszaj bramą zobaczysz ile masz luzu przez wyginający się wałek) , czyli niedokładnością cięcia , nie wiem gdzie masz drugą prowadnicę na bramie, (mam nadzieję że masz), ale wiem że pod tą na jedną będzie dostawał sie syf co znów za skutkuje niedokładnością ,monstrualne silniki za skutkują inercją , itp/itd, ogólnie kiszka i do poprawki

co do źródła to mogę ci odsprzedać za 2Kpln 100A chinola HF, bo zmieniam na HT,
albo od razu zainwestuj w dobry sprzęt Ht nawet używany, zaoszczędzisz nerwów i pieniędzy
które ja straciłem ,
Ja dałem za 60A 4,5Kpln , jak chcesz to zapytam znajomego
będzie miał niedługo HT 80/85A , choć do 12mm to i HT 60A da radę , 45A na pewno nie da rady 12mm


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#3

Post napisał: uniwersał » 08 lut 2015, 23:27

Dzieki za zainteresowanie tematem;)

Generalnie to zdjecia nie sa z aktualnego stanu, prowadnica dolna oczywiscie jest, co do zabrudzen, to prawie wszystko bede zakrywal szczotkami przemyslowymi, mam nadzieje ze nic sie nie bedzie topic 10-20cm od koncowki plazmy. Walek jest oczywiscie podparty na srodku (nie podparty bil ok 1,5mm, nie powodowalo to zadnych nieporzadanch wibracji w ruchu bramy, jednak zeby wszystko bylo cacy i zgodnie ze sztuka to zostal podparty;) Silniki fakt troche przyduze, ale takie mialem to zalozylem. Zetka tez mogla by byc lzejsza, no ale taka mialem i jak dziala ok to zostaje.

Szkoda ze zebatki nie chodza bezszelestnie, napalilem sie ze bedzie to plywac bezglosnie:D Troche kusi mnie zeby zrobic eksperyment i podmienic zebatki na paski,ale to zostawie sobie jak bezie jakis luzniejszy okres... Z drugiej strony ciecie plazma jest chyba glosne wiec moze nie ma sensu wyciszac maszyny...

Wracajac do meritum - zrodla plazmy - utwierdziles mnie w przekonaniu ze lepiej kupic cos porzadnego i w tym kiernku podejme dzialania, jezeli ktos ma jakies info o uzywce HT z pewnego zrodla, lub gdzie mozna dostac najlepsza cene na nowa to jestem zainteresowany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”