Zakup wypalarki

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#51

Post napisał: cnccad » 03 kwie 2014, 22:53

SpecCNC pisze:Moim zdaniem najlepszy wybór z polskich firm to Stigal.
Dobry serwis i ciągły rozwój maszyn. Też byłem na targach w Kielcach i na wielu wcześniejszych targach. Kiedyś robili prościutkie maszyny, ale teraz biją konkurencję na łeb na szyję i niestety są dość drodzy.
Stigal zawsze miał fajne rozwiązania nastawione na wydajność i bezpieczeństwo, stoły wymienne, osłona palnika, bramki świetlne, szybkie przejazdy, teraz widziałem ich głowicę 3D, która może naprawdę dużo więcej niż inne głowice, o ile to co pokazują jest już dobrze dopracowane.
Musisz sam zdecydować, każdy na forum powie ci trochę coś innego. Ja lubię Stigal, ktoś inny Zakmet, a inny Eckerta.
Moja rada jest taka. Nie kupuj od firm handlowych tylko rozmawiaj bezpośrednio z producentami maszyn.
Jeśli wybierzesz 2-3 potencjalnych dostawców podzwoń po kilku referencjach, a następnie pojedź do producentów na prezentację maszyny i cięcia.
A później wybierz i podziel się z nami swoim wyborem.
Tak , to racja że STIGAL z polskich producentów jest OK. Choć ostatnio przekombinowali z kilkoma dziwnymi wynalazkami. Ja też ich lubię ale oszczędności jakie mają wprowadzone do maszyny niestety, nie zawsze spotykają się z dobą opinią.
Po prostu , przesadzają. Ale to też wina rynku ... wymusza na nich takie działanie.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#52

Post napisał: aspem » 03 kwie 2014, 23:20

Witam,

Jeżeli to ma być maszyna z ukosowaniem o dobrych parametrach (nie mówię o cenie :)), to warto sprawdzić takie firmy jak: Messer oraz Microstep - obie firmy trochę przerobiły maszyn z ukosowaniem - widziałem kilka podczas pracy i bardzo fajnie wyglądają. Z innych producentów to masz jeszcze: KOIKE, Zisner, Esab plus Stigal, Eckert, Ajan.

Różne półki cenowe, różna jakość cięcia oraz różny poziom doświadczenia i firmy oraz serwisu przy obsłudze takich maszyn.

Aspem


Adiem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2014, 09:15
Lokalizacja: Kielce

#53

Post napisał: Adiem » 04 kwie 2014, 07:46

Dzięki wielkie za podanie producentów.

Po zebraniu ofert cenowych oczywiście mam zamiar pojechać do producentów i zobaczyć maszyny u nich jak i w warunkach produkcyjnych - może uda się "wbić" do firmy używającej wyselekcjonowane urządzenie i sprawdzić prawdziwe możliwości podczas normalnej produkcji.

Tak przecinarka ma być nowa. Z uwagi na to, że właściciel ma zamiar kupić używany laser z roku 2005 (tak wiem, porażka...) ze stołem wymiennym 2x6m szukam alternatywy za podobną cenę z o wiele fajniejszymi możliwościami (np. wspomniana głowica 3D) i co najważniejsze... maszyna NOWA. Ceny dokładnej nie znam ale wiem, że laser wyposażony w LiftMastera i "pseudo" magazyn blach (oba elementy moim zdaniem zbędne - przerost formy nad treścia).

Podsumowując szukam więcej za mniej ;P Cenę ze Stigala już mam. Wliczając głowicę 3D jest ona akceptowalna... tylko te części eksploatacyjne i częste ich wymiany mnie trochę przerażają ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”