Przecinarka plazmowa DEDRA DESPI40. Kilka pytań?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
cinekhh
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 14 cze 2007, 16:10
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#21

Post napisał: cinekhh » 10 maja 2015, 10:36

Szczerze to z braku czasu mało z niej korzystam jedynie jak na montażu w słupku wypalić otwory na zawias, na warsztacie w kasecie na zamek )profil 40x30x2. na jesień chcę już budować stół plotera materiały zakupione jeszcze tylko silniki i sterownik itp.

[ Dodano: 2015-05-10, 11:26 ]
To jak w końcu można do dedry CUT 40 założyć uchwyt S-45?



Tagi:


moderasura
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2015, 15:48
Lokalizacja: Kolberg

#22

Post napisał: moderasura » 25 cze 2017, 12:05

Witam!
Może mnie ktoś oświecić jak prawidłowo powinno się składać palnik pt31 oryginał Dedry?

1.Czy dysza ma byś dokręcona porcelana na ciasno czy z minimalnym luzem?
2.Pierścień rozprowadzający, czy on powinien się obracać w trakcie palenia? czy raczej osadzony na sztywno?
3.Czy elektroda i dysza muszą być osadzone na styk , czy tez to powinno być z luzem?
Plazma CNC WS 1000
Frezarka CNC WS 1000


moderasura
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2015, 15:48
Lokalizacja: Kolberg

#23

Post napisał: moderasura » 14 lip 2017, 08:46

Już sobie odpowiedziałem sam na moje zapytanie odnośnie palnika dedra-despi40- PT-31
1.Dysza nie może być dokręcona z byt mocno, dlatego że szybko wysiadają osłony porcelanowe...
2.trzeba zwracać uwagę jak zakłada się pierścień rozprowadzający zwracać uwagę w którą stroną montować, otwory są pod lekkim skosem.
3. Dysza i elektroda jest dystansowana przez pierścień rozprowadzający, więc tam się nic nie reguluję.

Palnik PT-31 nie nadaje się do cięcia na CNC, no chyba że jest do wycięcia kilka elementów, które i tak będą ze skosami...

Źródło Dedra-despi40 nie jest taka zła bo mało awaryjna,dobrze ma wykonane luty na płycie PCB w istotnych miejscach, nie to jak w innych niby lepszych konstrukcjach, po zmianie palnika pewnie jakość ciecia się poprawi.Dedrze brakuje HF jonizatora, jeśli by to posiadała ograniczyło by to zużywanie elementów eksploatacyjnych.

Finał nie kupujcie do CNC źródła z palnikiem PT-31 i bez HF, takie moje zdanie...
Plazma CNC WS 1000
Frezarka CNC WS 1000

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”