Eckert CNC ECS 859 Jantar 2, dysze a promien tnący

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
m4rsh4ll
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2014, 17:11
Lokalizacja: Jarosław

Eckert CNC ECS 859 Jantar 2, dysze a promien tnący

#1

Post napisał: m4rsh4ll » 25 sty 2014, 21:30

Witam Panowie, otóż od około 2 tygodni zajmuje się wypalaniem blach na maszynie Jantar 2 ze sterownikiem ECS 859.

Oznaczając wypalone elementy, w dokumentacji mam wymiary elementu przed cięciem, czyli te, które otrzymuje są pomniejszone o promień cięcia elementu.

Moje pytania są następujące, jak mogę sobie sam wyliczyć jaki rozmiar będzie miał element po wycięciu go. Czy promień tnący jest różny dla różnych dysz ? Wydaje mi się, ze na rozum, promień powinien się czymś różnić skoro są róźne dysze. Czym różnią się dysze między sobą skoro są różne do róznych blach ? Mniej więcej parametry gazów w większości są utrzymywane na tym samym poziomie dla wszystkich blach, z tym, że zmienia się prędkość posuwu i dyszę. Jak mogę sobie obliczyć wielkość elementy z blachy np 40tki, dla danej dyszy po cięciu ? Np weźmy pod uwagę element 250x240 mm ?

Dokumentację jaką otrzymuję w celu zaznaczenia elementu często wszystko jest na sobie poprzebijane i ciężko wywnioskować jakie są to elementy, po prostu ktoś nie umie oznaczyć na obrazku dobrze elementów, ażebym mógl normalnie je nanieść, co jest powodem mojej frustracji.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.



Tagi:


peter_paul
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 05 paź 2013, 12:55
Lokalizacja: olsztyn

#2

Post napisał: peter_paul » 03 lut 2014, 19:10

Parametr który Cię interesuje to "Kompensacja", powinno znajdować się gdzieś w ustawieniach parametrów cięcia, kompensacja jest zależna od rodzaju dyszy, nie wiem jak jest w ECS 859, ale np. w MEFI 872 ustawia się automatycznie w zależności od wybranych parametrów i ewentualnie można skorygować np. przy serii elementów tak aby otrzymać żądany wymiar elementu, czym tniesz ? plazma/tlen? bo chyba nie doczytałem, jaki agregat/palnik?


rpiechota
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:13
Lokalizacja: Radomsko

#3

Post napisał: rpiechota » 11 lut 2014, 20:13

w ECS 859 przy wyborze programu wybierasz czym on ma byc palona gaz /plazma jezeli plazma to wybierasz typ dyszy 45 A/ 90A/ 130A itd dla każdej z dysz powinieneś mieć wpisana kompensacje. Im większa dysza tym większa kompensacja

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”