Sherman CUT 72

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

Sherman CUT 72

#1

Post napisał: przemyslaw2ar » 06 maja 2013, 22:28

Witam
Postanowiłem polepszyć sobie pracę z wypalarką i wymieniłem stare źródełko Welds T50 z palnikiem LG-40 na Sherman CUT 72 z palnikiem Trafimet A-81.

Pierwsze testy ręczne już za mną ale... czas podłączyć to do sterownika i zastanawiam się jak? Wszystkie przewody przechodzą przez złącze Euro a nie chciałbym rozbebeszać nowego palnika (jeszcze ręczny) aby wyciągnąć przewody od włącznika (zresztą to nie najlepsze rozwiązanie) i zastanawiam się czy to źródełko ma gdzieś wewnątrz złącze sterownicze które można by wykorzystać
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za wszelkie sugestie z góry dzięki



Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#2

Post napisał: Alvar4 » 07 maja 2013, 10:42

Ja widzę dwie metody. Albo rozkręcisz uchwyt palnika i miernikiem sprawdzisz które przewody idą do włącznika (może same kolory przewodów dadzą odpowiedź) albo nie rozkręcaj uchwytu tylko miernikiem sprawdź które przewody wewnątrz urządzenia są zwierane przy wciśnięciu przycisku na rączce palnika. Miernik ustawiasz na badanie przejścia czyli "piszczenie". Tylko najpierw odłącz urządzenie od zasilania i poczekaj kilka minut aż się kondensatory rozładują bo z doświadczenia wiem że może nas lekko wstrząsnąć i zmieszać :)
Obrazek


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 07 maja 2013, 11:55

Mi się wydaje ,że Przemek szuka dedykowanego wejścia do automatyzacji...

Mi szkoda było czasu i utraty gwarancji (CUT120)

Naciąłem izolację gumową wiązki palnika , przeciąłem przewód wyłącznika i wyciągnąłem sobie na przekaźnik....


Autor tematu
przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#4

Post napisał: przemyslaw2ar » 07 maja 2013, 13:50

No z wyjściem przewodów z wyłącznika to żaden problem ale nie tego szukam :) Ja mam tego Shermana (Profi :) ) czyli bez plomb.
Ale zastanawia mnie jedno, mianowicie teraz mam palnik ręczny no i jest tam przycisk ale mógłbym zachcieć maszynowy i co wówczas? gdzie przy maszynowych palnikach na złącze Euro jest wyjście do załączania ? czy może jest włącznik jakoś wbudowany w sam palnik?
poniżej podsyłam schemat może ktoś się na tym zna i podpowie co i jak
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”