Wypalarka Microstep Brak sprężonego powietrza

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
wolie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2010, 19:28
Lokalizacja: Ostrowiec

Wypalarka Microstep Brak sprężonego powietrza

#1

Post napisał: wolie » 15 kwie 2013, 13:04

Witam!
Jestem operatorem wypalarki plazmowej słowackiej firmy Microstep, model EasyCut 6001.20P/G.
Problem polega na pojawianiu się co jakiś czas błędu (Brak Sprężonego powietrza) występującym w parze z komunikatem :Błąd w komunikacji z LSK30-KKS
Każdorazowa próba kasowania błędu normalna procedurą powoduje powielanie tych komunikatów.Głowica plazmy nie podnosi się.Jedynym rozwiązaniem jest zrestartowanie maszyny (ale wtedy nie zawsze trafia ona w punkt w którym skończyła pracę)
Prosiłbym o sugestie czy jest to związane z serwo-motorami, sterownikiem LSK30-KKS, sterownikiem LSO-11 nr2 (często pojawia się komunikat brak komunikacji z LSO-11 nr2 ale maszyna wtedy pracuje bez problemów)
Sprężone powietrze jakie dochodzi do maszyny związane jest tylko i wyłącznie z siłownikami otwierającymi sekcje odciągające spaliny oraz z pracą "packi" mierzącej odległość dyszy od materiału.Tak więc powietrze na pewno jest!
Postaram się ewentualnie wrzucić kilka fotek dla lepszego zobrazowania problemuObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 15 kwie 2013, 22:59

jeżeli jesteś kolego z firmy z firmy Finow Polska to obsługuje was człowiek ze starachowic ...
który tak zacięcie walczył ze mną :razz:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
wolie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2010, 19:28
Lokalizacja: Ostrowiec

#3

Post napisał: wolie » 08 maja 2013, 02:21

Witam Panie Irku!
...ja tam nie wiem z kim Pan walczył , w jakiej formule i z jakim skutkiem?
W kwestii wyjaśnienia-gdyby Serwisant ze Starachowic ( o którym mam dobre zdanie za rzetelność i uczciwość i ) nas obsługiwał zapewne zadał bym te pytania bezpośrednio właśnie jemu samemu i czekał co z tym fantem zrobi, a nie próbowałbym się czegoś dowiedzieć na forum, które temu służy. No chyba że traktujemy forum tematyczne do celów promocyjno-reklamowych. I jeszcze jedno odnośnie Serwisanta ze Starachowic-Polecał mi Ciebie Panie Irku jako specjalistę od sterowników ,programatorów, i wyrażał się o Tobie w superlatywach ,więc zupełnie nie wiem o co ten „foch z dąsem”
Al.e nie o tym nie o tym…
Jak widać jedna odpowiedź już padła …ale niczego konkretnego w sprawie pojawiających się kłopotów z naszą plazmiczką do sprawy nie wniosła.
W związku z tym prosiłbym znawców tematu o sugestie co może być przyczyną awarii
Kiedyś w rozmowie telefonicznej CNCCad zasugerował żeby sprawdzić czy nie wiesza się któreś Serwo -o co chodzi??
Ostatnio sprawdzaliśmy szczotki we wszystkich motorach …i wyglądają przyzwoicie
A lista błędów rośnie…była chwila przerwy ( tzn rzadziej wyskakiwały podane przeze mnie komunikaty)
Ale wszystko wróciło do „normy”
Pokazuje się błąd :”brak komunikacji z LSO 11Nr 2”
Podczas cięcia maszyna podnosi palnik plazmy do pozycji wyjściowej (czasami zatrzyma go w połowie podniesiony),następuje zgaszenie łuku plazmowego i pokazuje się komunikat:”nie jest włączone zasilanie silników-włącz zielony przycisk” …nadmienię tylko że ów zielony przycisk jest cały czas załączony i nawet nie mignie (zgaśnie) w trakcie wyskakiwania błędu
Zjawisko takie czasami potrafi się powtórzyć nawet kilkanaście razy na 2metrach bieżących cięcia.
I tak jak pisałem już wcześniej komunikat „brak komunikacji z LSK30-KKS” na który nie ma mądrego a w zasadzie mądrzejszego od Resetu.
Słowacki serwisant sugerował wymianę sterownika LSO-11
Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy podwyższona temperatura otoczenia(około 40Stopni) oraz duże zakurzenie szafy sterowniczej mogą mieć wpływ Na funkcjonowanie sterowników?
Pytam, bo zauważyłem że duże zanieczyszczenie źródła plazmy miało wpływ na rozłączanie jednego z modułów , przez co plazma momentami cięła na pół mocy.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 08 maja 2013, 06:42

wolie pisze: „foch z dąsem”
gdzie , kiedy :?: :grin:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Fazozerca
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2017, 18:27
Lokalizacja: Małopolska

#5

Post napisał: Fazozerca » 11 cze 2017, 18:32

Witam. Mam pytanie czy na ww maszynie zapisuje się gdzieś historia palenia?

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Post napisał: robal43 » 13 cze 2017, 09:30

Fazozerca,
A silniki się grzeją ?? jeśli wywala zasilanie siników może macie problem mechaniczny
tzn działają pod dużym obciążeniem ?? warto spróbować wyczyścić cały układ jezdny
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 14 cze 2017, 06:55

Fazozerca pisze:Witam. Mam pytanie czy na ww maszynie zapisuje się gdzieś historia palenia?
Hm , tak , zapisuje się. Ale nie każdy model miał tę funkcję. Była ona dostępna nie na sterowniku z boku maszyny , ale na PC.
Tylko , że ja długo nie robiłem przy tym wynalazku i nie bardzo pamiętam gdzie tego w programie szukać.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”