Prowadnice liniowe HIWIN HGR20R + wózek HGW20CC-Z0

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mcamasta
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2012, 19:30
Lokalizacja: Białystok

Prowadnice liniowe HIWIN HGR20R + wózek HGW20CC-Z0

#1

Post napisał: mcamasta » 18 mar 2013, 14:04

Witam Panowie,

Pragnę powitać wszystkich forumowiczów gdyż jest to mój pierwszy post. Śledzę forum już dłuższy czas i w tym roku przymierzam się do budowy wypalarki plazmowej CNC o polu roboczym przystosowanym do arkusza 1500x3000mm. Narazie posiadam materiał na konstrukcję tj RP 200x120x6 w gat S355. Reszta na papierze:)
Ostatnio zastanawiałem się nad umiejscowieniu prowadnic bramy no i nie mogę znaleźć informacji o zalecanym usytuowaniu prowadnic firmy HIWIN jak w tytule.
Moje pytanie czy prowadnice i wózki HIWIN można stosować w każdej pozycji czy tylko na "leżąco" i czy to ma wpływ na eksploatacje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Tagi:

Awatar użytkownika

jarenio
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 672
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:48
Lokalizacja: TJE/KR
Kontakt:

#2

Post napisał: jarenio » 18 mar 2013, 14:19

W każdej. Przemyśl sobie tylko tak maszynę, żeby Ci się maksymalnie mało syfu na prowadnicy zbierało.
Pozdrawiam; Jarek


Autor tematu
mcamasta
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2012, 19:30
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: mcamasta » 18 mar 2013, 14:32

Narazie plan wygląda tak że mam umieszczoną prowadnicę oraz listwę zębatą po zewnętrznej stronie stołu. Takie rozwiązanie zmusi mnie jednak do zastosowania przekładni kątowej (pomiędzy wałkiem spinającym silniki przesuwu bramy oraz listwą zębatą), się zastanawiam jak to się będzie miało do działania przy nawrotach? Czy może ktoś stosował takie rozwiązanie bo nie dogrzebałem się w wyszukiwarce?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”