Thermal Dynamics Ultra Cut - problemy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

Thermal Dynamics Ultra Cut - problemy

#1

Post napisał: situ » 15 lis 2012, 21:16

Witam!
Na codzien pracuje na maszynie CR Electronics ze źródłem plazmowym Thermal Dynamics Ultra Cut 150.

O tyle jest problem że firma już się zlikwidowała, do maszyny nie ma ani części zamiennych ani serwisu. Sterowanie i system CAM jest zakodowany tak że pliki z niego wychodzące są niezrozumiałe a Gkodów nie łyka.

I dzieje się tak że podczas cięcia maszyna sama zmienia sobie nastawy, czyli na elektrodzie 50A potrafi sie przestawić na tryb 150A - wtedy palnik się podnosi na kilka centymetrów i niszczy materiał, pali oring w elektrodzie a jak nie zapauzuje na czas to i elektrode rozwali.

Może miał ktoś podobny problem ze źródłem Ultra Cut?

Prawdopodobnie jak sterowanie całkiem zdechnie zrobimy tą maszyne na Machu3 - tylko jakoś też trzeba generatorem plazmy sterować, może uda się konsole sterowniczą załatwić do tego modelu.



Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 16 lis 2012, 05:41

Witam
Kolego skontaktuj sie z tym gosciem bo wiem ze cos podobnego tez się działo u nich

https://www.cnc.info.pl/topics57/hypert ... t33707.htm


:smile:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 16 lis 2012, 07:07

situ pisze:

I dzieje się tak że podczas cięcia maszyna sama zmienia sobie nastawy, czyli na elektrodzie 50A potrafi sie przestawić na tryb 150A - wtedy palnik się podnosi na kilka centymetrów i niszczy materiał, pali oring w elektrodzie a jak nie zapauzuje na czas to i elektrode rozwali.
Sterowanie źródłem jest uszkodzone.
Zadajesz parametry dla źródła z poziomu sterownika :?:
Jak tak , to albo „leci” Ci sterownik , albo uszkodzony jest przewód sterownik/źródło.
robal43 pisze:Witam
Kolego skontaktuj sie z tym gosciem bo wiem ze cos podobnego tez się działo u nich

https://www.cnc.info.pl/topics57/hypert ... t33707.htm


:smile:
Zauważ że chodzi o coś zupełnie innego.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

#4

Post napisał: situ » 16 lis 2012, 12:46

CNCCad - źródłem steruje z poziomu sterownika.

Sterownik jest na Windows 98 i program firmy CR która juz nie istnieje.
Podczas definiowania parametrów źródło plazmy ustawia sie prawidłowo, przedmuchuje dyszę.

Dopiero podczas cięcia parametry sie rozjeżdzają i maszyna raczej podwyższa niż obniża parametry i uszkadza elektrody. Konczy sie wyciekiem wody z palnika.

Jakby kabel był trącony to by źrodło plazmy nie łykało parametrów z komputera, ale jakoś łyka. Dopiero w czasie cięcia jest rozjazd.

Aha - problem pojawia się głównie pod fajrant... rano zawsze działa dobrze, ale to moze byc czysty przypadek... Jeszcze ją małpe poobserwuje, na razie sie uspokoiło i działa dobrze.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 16 lis 2012, 15:30

mnie to wygląda na brak "kontaktu"
ale to trzeba widzieć ... inaczej to tylko wróżenie
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
situ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 307
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:13
Lokalizacja: Garwolin

#6

Post napisał: situ » 16 lis 2012, 17:42

Kontakt jest - komunikacja między komputerem a źródłem jest na światłowodzie - więc to albo działa albo nie :mrgreen:

Podejżewam że w tym generatorze plazmy coś sie dzieje, ale za cienki w uszach jestem na tą elektronikę. Nie mogę nawet wejść w tryb diagnostyki w tym programiku z Thermal Dynamics a na stronie www wyraźnie coś takiego pokazują. U nas takiej opcji nie ma.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”