szukam "amatorskiej" plazmy 50/60A doradzicie coś

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
jacekdominik87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 01:49
Lokalizacja: sandomierz

szukam "amatorskiej" plazmy 50/60A doradzicie coś

#1

Post napisał: jacekdominik87 » 01 paź 2012, 22:40

Witam. od dłuższego czasu szukam dla siebie plazmy do warsztatu. nastawiam się na urządzenie o prądzie 50 lub 60 A. Przez większość czasu będę używał do cienkich materiałów, ale raz na jakiś czas potrzebuję przeciąć coś grubszego (właśnie dlatego 50 lub 60A) w innym wypadku 40 by mi wystarczyła. Na początku nastawiałem się "tylko plazma" ale w sumie jest kilka urządzeń które mają jeszcze mma i prostego tig'a, więc tak jak by na to spojrzeć źródło prądowe praktycznie to samo zostaje a droższa jest niemalże o wyposażenie dodatkowe, dlatego po namyśle mogła by być i taka ( w sumie to osobno miałem kupować również inwerter z mma, dlatego plazma+tig+mma mogło by w sumie być. chociaż docelowo przy większym budżecie to napewno bym kupił wszystko osobno. ) Aktualnie zastanawiam się nad 3 opcjami:

Welder Fantasy Solar 3 - moim zdaniem plusem jest uchwyt A81, i do tiga SRT 26.

STAMOS S-MULTI 51P - podobny kombajn, podobne parametry, tylko wydają się "gorsze" uchwyty i brak sterowania cyfrowego, ale nie jestem specjalnym zwolennikiem

opcja 3 to też podobna chińszczyzna, tylko sama plazma, używana, ale 60A i bez palnika. jak dokupię A81 to wyjdzie podobnie cenowo.

pytanie... co da mi w praktyce 60 A zamiast 50 ? jakie będą różnice w cięciu jakościowym a rozdzielającym ?

może ktoś zaproponuje jeszcze inną maszynkę ?




chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: chlop83 » 03 paź 2012, 22:03

hej.. mam nertazip525 + A141 jesli zainteresowany napisz na pw.


Autor tematu
jacekdominik87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 01:49
Lokalizacja: sandomierz

#3

Post napisał: jacekdominik87 » 05 paź 2012, 01:40

dzięki, ale to nie dla mnie.


chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: chlop83 » 05 paź 2012, 18:40

czemu tak uważasz ???


Autor tematu
jacekdominik87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 01:49
Lokalizacja: sandomierz

#5

Post napisał: jacekdominik87 » 08 paź 2012, 00:11

nie jest to sprzęt mobilny, jest ciężki, brak płynnej regulacji prądu, A jeśli twierdzisz że "da się przenieść" to taki mały przykładzik... mam spawarkę z Piechowic, spawa dobrze, nie da się jej przegrzać, konstrukcja prosta banalna i niezniszczalna. mimo wszystko wolę przenośny inwerter.
Tak przy okazji... spawarka na sprzedaż.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 08 paź 2012, 07:21

ja mam do pozbycia się a raczej zamiany 100A Magnuma na mniejszy.
Muszę trochę wygospodarować miejsca na warsztacie.
Maszyn jest za dużo ... tym bardziej że chcę kupić ploter i muszę się pozbyć kilku maszyn.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#7

Post napisał: przemyslaw2ar » 08 paź 2012, 21:19

Jedno co mogę poradzić to daruj sobie tiga z zajarzeniem stykowym jest to porażka (mam spróbowałem i zrezygnowałem ;) ) jeżeli chodzi o kombajn to ew. Plazma +MMA (spotkałem się też z plazmą +MIG/MAG) ale nie mogę znaleźć.


Autor tematu
jacekdominik87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 01:49
Lokalizacja: sandomierz

#8

Post napisał: jacekdominik87 » 09 paź 2012, 01:54

przemyslaw2ar> jeśli chodzi o tig'a z zajarzaniem stykowym to wystarczyło by gdybym dodał do swojego mig/mag'a uchwyt tig'a i przełączanie obiegu gazu za elektrozaworem, no ale to taka zabawa po której będzie niedosyt (chociaż wystarczyło by praktyczne tylko uchwyt do tig'a zakupić). wracając do tematu: Plazma jest głównym obiektem zakupu, mig/mag posiadam i nie zamienię na żaden inny, "kombajn" (plasma/tig/mma) wchodzi w grę dla tego, że cenowo różni się praktycznie tylko ceną większą o uchwyty tig + mma, poza tym rozglądałem się za małym inwerterem mma. jeśli nie pośpieszę się z zakupem to możliwe że osobno zakupię plasmę 60..80, tig AC, MMA 160...200. aktualnie tak jak pisałem... Solar 3 wydaje się najsensowniejszy. (plasma 50 ok 1500, najtańsze mma ok 500, więc tig wychodzi gratis) Na pewno nikt nic nie poleci ?


przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#9

Post napisał: przemyslaw2ar » 09 paź 2012, 06:20

Pytanie to do czego ta plazma tzn co będziesz głównie cioł/palił do jakiej grubości. Ja używam przecinarki Welds T50 i nie narzekam choć wolałbym coś lepszego (czyt. o większej mocy). W przypadku przecinarki jak i tiga ważnym el jest sam palnik albowiem od niego wiele zależy. Kupując bierz pod uwagę cenę części zamiennych do palnika i sprawdź ile powietrza i pod jakim ciśnieniem potrzebujesz. Po co kupować mocną plazmę gdy nie będziemy wykorzystywać 40% jej mocy a która ma dość duże wymagania co do ilości i jakości podawanego powietrza. Moim zdaniem osobne urządzenia są lepsze ponieważ przy zakupie takiej integry zawsze będziesz czuł niedosyt albowiem brakowało będzie możliwości odpowiedniej nastawy pracy urządzenia. Dlatego plazma +MMA ok ale tiga to kup jako osobne urządzenie


Autor tematu
jacekdominik87
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 01:49
Lokalizacja: sandomierz

#10

Post napisał: jacekdominik87 » 10 paź 2012, 22:14

jeśli chodzi o cięcie pod budowę to do 8 mm, bo grubszego materiału używam rzadko. Czasem trzeba mi coś rozmontować, dlatego przydał by się jakiś zapas mocy. Najchętniej bym zakupił 3 osobne urządzenia, ale 500zł różnicy i jest 3 w jednym. wiadomo że tig to tylko do nierdzewki (na tig'a AC do alu jeszcze przyjdzie czas) ale dobre i to. MMA to w sumie tylko dodatkowy uchwyt i przełącznik żeby się elektrozawór nie otwierał, więc niech będzie. Jeśli chodzi o części zamienne to właśnie Solar 3 jest faworytem, bo ma "trafimet" do plazmy i "jakiśtam popularny" do tig'a. Gdyby sama plazma to Magnum 40 (też trafimet), chociaż mocy by było za mało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”