Stół WPA 6000 Compakt

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
remicjusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2012, 12:21
Lokalizacja: Piastów

Stół WPA 6000 Compakt

#1

Post napisał: remicjusz » 08 mar 2012, 12:33

http://www.metal-technika.com.pl/wpa600 ... compak.htm

Witam.
W najbliższym czasie zaczynam pracę na takiej maszynie. Wcześniej pracowałem na innym stole i mam pytanie do konstruktorów i bardziej doświadczonych operatorów.

Do jakiej prędkości mogę zwiększyć prędkość przejazdową? (na ramie są dwa wózki a nie jeden).Wcześniej pracowałem na maszynie gdzie prędkość przejazdowa była ustawiona na 6000mm/min. a dało się w machu zwiększyć do 12000mm/min. i jakoś się to nie rozsypało ;).

Drugie pytanie a propos samego palenia. W maszynie jest uchwyt Hydefinition (Hypertherm).

Czy palenie cienkich blach przy wysokim amperażu i szybkim posuwem będzie skutkować szybszym zużyciem cześci zużywalnych ;) ? Wcześniej pracowałem z innym uchwytem i w zasadzie czy ciąłem 3 mm czy 12 mm to zawsze 100 A i maks posuw. Nikt się nie przejmował zużyciem skoro szybko się paliło. Z góry dzięki za odpowiedzi.



Tagi:


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: RoboVan » 10 mar 2012, 11:55

Znając tego producenta to masz plazmę Formica z zaadoptowanym palnikiem Hypertherm.
Radzę stosować prędkości tabelaryczne, bo nie stracisz jakości cięcia (a powinna być naprawdę na wysokim poziomie) i łatwiej będzie Ci na początku opanować maszynę. Jak popracujesz parę miesięcy to przyjdzie czas na eksperymenty. Miałem kiedyś taką sytuację, że maszyna (4-5 letnia) rozsypała się (napędy) po zamontowaniu na niej plazmy Hypertherma, która wymagała sporych prędkości przy cięciu cienkich blach.
Jeśli się nie mylę co do Formici to sprawdź ustawienia spadku natężenia prądu na narożnikach, przy ustawieniu producenta trochę spadała jakość (ostrość) narożników. Nie pamiętam ile było ustawione ale może 80%, potem podniosłem na ok. 90% prądu cięcia (strzelam, musisz to sprawdzić u siebie).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”