Problem- ekstremalne zużycie elektrody. Powermax 1650

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#11

Post napisał: cnccad » 15 gru 2011, 16:23

i pod tym względem HP jak mało kto działa w miarę uczciwie.
Fakt , maszyny maja zacne i tu się z Tobą zgodzę. Serwis jest bardzo drogi i po gwarancji nie opłacalny ale się nie sra....ą , tylko wrzucają nowe komponenty i urządzenie żyje.
chodź na wsparcie serwisu ciężko liczyć. Miałem drobne potyczki. Ale na szczęście serwisant z HP był na tyle wyrozumiały że popytał w fabryce i coś tam mi dosłali. Ale i tak awaria była gdzieś indziej.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


Autor tematu
Piotr-HT PM1650
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2011, 08:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#12

Post napisał: Piotr-HT PM1650 » 16 gru 2011, 08:37

Wszystkim wam bardzo serdecznie dziękuję! Szczególnie tobie CNCCAD!!!

Rozwiązaniem mojego problemu była WILGOĆ!!!
Spać po nocach nie mogłem a winą za to całe zamieszanie ponosi firma produkująca osuszacze!

Na wstępie napiszę że elektrody jak i dysze były po 40 min całkowicie zdewastowane. Oczywiście istniało przebarwienie koloru żółtego ale ciśnienie mam 7.5bar skierowane tylko na plazmę więc przegrzanie i skraplanie elektrody było mało prawdopodobne. Na szczęście posiadamy również PM1250 i myślałem już o zamianie źródła aby wykluczyć pewne elektryczne usterki o których pisał centro.

Po przeczytaniu waszych odpowiedzi i sugestiach cnccad-a, pierwsze co zrobiłem to zdemontowałem przewód i go przedmuchałem suchym powietrzem w celu sprawdzenia czy jest w nim wilgoć.... i nie było. Nie ukrywałem zaskoczenia tym faktem pomimo tego że już wcześniej sprawdzałem czy w źródle w przewodach nie ma wody. Postanowiłem więc szukać dalej i już trzeci raz zabrałem się za osuszacz tym razem za dwie tuby z tyłu osuszacza które we wnętrzu kryją filterki. Z niedowierzaniem okazało się że pierwszy filterek był włożony do góry "nogami" więc w ogóle nie spełniał swojej funkcji bo woda rozbryzgiwała się na boki po ściankach zamiast być filtrowana i usuwana.

Zacząłem się zastanawiać czy to faktycznie ten filterek może być przyczyną i w końcu dotarło do mnie że od piątku wilgotność wzrosła i jak wcześniej przez 2 miesiące nie padało więc jeden filterek się wyrabiał z filtrowaniem. Nagle pojawił się deszcz i duża wilgotność gdzie jeden bez wstępnej filtracji nie był wstanie usunąć wody co spowodowało że wilgoć przedostawała się na dyszę i elektrodę niszcząc je.

Już wczoraj bym odpisał ale jak tylko ruszyłem z wycinaniem zasypali mnie robotą :lol:
Od godziny 10 do godziny 18 wypalałem na jednej elektrodzie i za chwilę dalej będę na tej samej wypalał :grin: więc wygląda na to że problem rozwiązany.



Jest tylko jeszcze jeden problem :razz: Mamy sprężarkę śrubową która z powietrzem pompuje bardzo dużo wody a na wszystkich schematach widziałem zamontowany separator między sprężarką a osuszaczem którego u mnie nie ma a jak widzę byłoby wskazane jego zamontowanie. Przy wymianie przewodów na rury zamontujemy gdzieś zbiorniczek z zaworem do usuwania wody ale przy okazji zamontowałbym też przed osuszaczem separator do wytrącania wody. Moje pytanie brzmi ile taki separator może kosztować? Z tego co widziałem cnccad ty prowadzisz serwis może macie takie urządzenia na stanie?

ps. pomógł dla cnccad :wink:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 16 gru 2011, 12:08

dzięki :wink:

Niestety , tylko serwisuję i jak by coś takiego potrzeba by mi było to kupuję.
Śrubówki rzadko kiedy robimy , ale zdarzają się. Ostatnio zrobiłem sobie na prostym zespole przygotowania powietrza taki separator. Układ zbierał wodę a zaworek z przekaźnikiem czasowym co 1h spuszczał wodę.
Inne ale też podobne rozwiązanie to na czas pracy śrubówki otwierał się w separatorze zawór i przez otwór ok. 2mm woda się wydostawała razem z powietrzem w trakcie pompowania.
Ale ogólnie , to nie handluję materiałami.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”