pierwsze kroki z CNC plus zakup maszyny

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#11

Post napisał: cnccad » 18 wrz 2011, 10:07

ostatnio oglądałem maszyny i ZAKMET zrobił na mnie wrażenie.
STIGAL , ECKERT byli daleko w tyle w kilku rozwiązaniach. Ale nadal mam zastrzeżenie co do układu prowadnic w osi "X".
Lecz ogólnie maszyna jest fajnie zbudowana i przemyślana w kilku rozwiązaniach.

używaną maszynę da radę zorganizować .... do jakiej kwoty by miała być używka :?:


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


artstal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 07:50
Lokalizacja: wołomin

#12

Post napisał: artstal » 18 wrz 2011, 10:50

myśę, że do 30tys. Cięcie plazmą czy gazem jest lepszej jakości. Może to banalne pyt ale dla mnie dość istotne aby jakość była dość dobra

[ Dodano: 2011-09-18, 11:03 ]
byłem już na stronie zakmetu i większość watpliwości już wyjaśniłem.Polecam nowym forumowiczom.
artstal

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 18 wrz 2011, 11:07

30 tyś to nie duże pieniądze na przyzwoitą maszynę.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


artstal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 07:50
Lokalizacja: wołomin

#14

Post napisał: artstal » 18 wrz 2011, 11:12

a z jaką kwotą należałoby sie liczyć. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o cenę to jest to temat drugorzędny, natomiast chodzi mi o pomoc w doborze plazmy dla początkującego, więc odpowiednio dobra cena za odpowiedni sprzęt
artstal

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#15

Post napisał: cnccad » 18 wrz 2011, 11:30

jeżeli maszyna ma mieć dobrą jakość cięcia , być stosunkowo mało wyeksploatowana oraz być tak zautomatyzowana , żeby była łatwa obsługa to myślę że 60...70 tyś trzeba dać.
Chłopaki z forum za 30 tys. mogą zrobić Ci sam ploter o tym polu pracy.
Wątpię żeby zrobili Ci całą maszynę ze stołem , źródłem , palnikiem.
Może niech oni się wypowiedzą na ten temat ale tak to ja szacuję.
Rama , plus napędy , plus listwy zębate … po prostu chyba się tego taniej nie zrobi.

Obecnie gromadzę materiały na budowę plotera , ale do cięcia wodą. I już mnie to szarpnęło prawie 20 tyś. A pole pracy 1200 x 1000 , więc nie duże. Ale maszyna będzie kryta stalą nierdzewną więc to trochę kosztuje.

Jest maszyna jedna do sprzedania , ale jest to sam ploter bez palnika i źródła. Producent nie znany ale maszyna pochodzi z amerykańskiego rynku. Cena za nia to ok 20 tyś. Nie ma równiez oprogramowania CAD/CAM a sam klient się jeszcze nie zdecydował czy sprzedać czy nie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


artstal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 07:50
Lokalizacja: wołomin

#16

Post napisał: artstal » 18 wrz 2011, 11:38

dziękuję za odp
wolałbym raczej kompletną, postawić i używać.. troszkę już prowadzę warsztat i wiem, ze po 1 trzeba mieć dobrą wiedzę na dany temat a po 2 kompletowanie w końcowej fazie wychodzi i tak 2x drożej. Liczyłbym na pomoc w doborze odpowiedniej kpl plazmy dla początkującego, ale w zamiarze na dłuższą metę.
Pozdr,
artstal


Autor tematu
MateuszW
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05
Lokalizacja: Warka

#17

Post napisał: MateuszW » 06 sie 2012, 07:45

Witam ponownie.
Jak pisałem blisko rok temu poszukiwaliśmy przecinarki plazmowej, prosiłem o pomoc ale niestety zbyt wyczerpującej odpowiedzi nie znalazłem, w każdym bądź razie od pół roku plazma stoi na hali i pali 16 godzin na dobę:) chciałem się podzielić informacjami czym się kierowałem przy zakupie. Przede wszystkim ceną, dostępnością serwisu, i możliwościami maszyny. firmy Polskie niestety mają bardzo drogie maszyny i nie koniecznie dobrze wyposażone, a także nie podchodzą do klienta poważnie. na targach gdzie się nie podeszło( chcieliśmy kupić plazmę.... no proszę stoi tutaj i wygląda jak wygląda........ ostatecznie wybraliśmy maszynę turecką firmy Ajan, moc źródła 260A stół 2x6 palnik tlenowy głowica do ukosowania, obrotnik do rur, filtrowentylacja, wiec jednym słowem prawe full wypas. po półrocznym użytkowaniu stwierdzam że maszyna jest zdecydowanie warta swojej ceny. po zakupie jedynie właściciele firmy przestali być tacy słodcy ale to było do przewidzenia. wiec sumując, maszyna na 5 jakość i szybkość cięcia na 5, serwis do którego dzwoniłem na początku o błahe sprawy i za każdym razem potrafili mi pomóc, na 6+.
jak by ktoś chciał rady z zakresu tej maszyny służę pomocą [email protected]
Pozdrawiam wszystkich


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#18

Post napisał: pandabera » 10 sie 2012, 12:59

Nie żebym był złośliwy ale widziałem ich maszynę w jednej z firm mają 2 x Vanad i jednego Ajana, który więcej stoi z powodu awarii niż tnie... tak przynajmniej twierdzili operatorzy,.
nic na siłe


Autor tematu
MateuszW
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 14
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05
Lokalizacja: Warka

#19

Post napisał: MateuszW » 13 sie 2012, 07:04

Każdy mówi o tym jak to widzi z własnego punktu widzenia, miejmy nadzieję że moje zdanie na temat maszyny się nie zmieni.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”