Budowa wypalarki plazmowej 1,5mx6m + 4oś

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#311

Post napisał: chlop83 » 27 sty 2013, 18:07

u mnie wygląda podobnie, choć było gorzej... :( jednak bardzo się poprawiło jak poprawiłem jakośc powietrza... ładną krawędź udaje mi sie uzyskać dopiero od grubości 8mm. choć nadal palnik mam "ulany" olejem - pewnie saparator do wymiany... :(jak wymienię, wypłukam instalację, naprawię osuszacz dam znać....



Tagi:


centro
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#312

Post napisał: centro » 27 sty 2013, 18:08

Z powermaxem nie poszalejesz przy malych otworach, wg. mnie mozna zaczynac od fi 10 - 12. Pobaw sie z miejscem wpalenia oraz wytnij na stalej predkosci bez rampy. Jesli jest to blacha do 2mm zastosuj zestaw finecut.


chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 14
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#313

Post napisał: chlop83 » 27 sty 2013, 18:55

pokaż proszę jakieś swoje wycinanki.... napisz na jakich parametrach i jakiej dyszy tniesz....o ile masz powermaxa....


centro
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#314

Post napisał: centro » 27 sty 2013, 19:08

Mam ich cala szafe :) w watku stol wodny masz linka do zdjec a ze wzgledu na fakt ze je sprzedaje na co dzien siedze i testuje.


gutman-cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:36
Lokalizacja: Bochnia

#315

Post napisał: gutman-cnc » 01 mar 2013, 23:07

Czy mógłbyś kolego kolanoreki podrzucić cokolwiek więcej informacji na temat stołu wodnego? konkretnie chodzi mi o odpompowywanie wody ze stołu do zbiornika (napełnianie grawitacyjne o ile dobrze pamiętam) - w tej wodzie masa syfu jest i teraz pytanie czym to filtrujesz i jaka pompa u ciebie hula, bo stół potęga i wody sporo? i ile cm ma u Ciebie ta warstwa wody i czy dodajesz jakąś chemię do tego? bodajże kolega centro kombinował coś z chemią... Chodzi mi o koszty takiego ulepszania - zalety znam, kosztów orientacyjnych niestety nie...
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!


centro
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#316

Post napisał: centro » 01 mar 2013, 23:14

A no mamy taki środek klienci kupują systematycznie więc chyba się sprawdza.
Koncentrat 5l na 500litrów wody kosztuje 190zł netto możesz zobaczyć na naszej stronie to ten zielony.
wypalarka www.ecocut.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 150
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#317

Post napisał: kolanoreki » 03 mar 2013, 00:57

gutman-cnc pisze:Czy mógłbyś kolego kolanoreki podrzucić cokolwiek więcej informacji na temat stołu wodnego? konkretnie chodzi mi o odpompowywanie wody ze stołu do zbiornika (napełnianie grawitacyjne o ile dobrze pamiętam) - w tej wodzie masa syfu jest i teraz pytanie czym to filtrujesz i jaka pompa u ciebie hula, bo stół potęga i wody sporo? i ile cm ma u Ciebie ta warstwa wody i czy dodajesz jakąś chemię do tego? bodajże kolega centro kombinował coś z chemią... Chodzi mi o koszty takiego ulepszania - zalety znam, kosztów orientacyjnych niestety nie...
Witam
pojemność stołu to ok.1,5m3. Z głównego zaworu znajdującego sie pod stołem ciecz spływa do zbiornika przelewowego, gdzie osadza się ciężki muł metalowy (coś podobnego w działaniu jak pneumatyczna regulacja poziomu wody - pokazywałem kilka postów wcześniej), a górą woda przelewa się do kolejnego zbiornika, z którego już wydajna pompa tzw szambiara tłoczy wodę do 2 połączonych równolegle zbiorników w koszach o poj. 1m3. Ponieważ zbiorniki są wyżej aniżeli poziom stołu, więc napełnianie wanny następuje bardzo szybko - kilkadziesiąt sekund. Opróżnienie całego stołu następuje w ok. 3min. Przy montażu jeszcze wydajniejszej pompy można zejść z czasem całkowitego opróżniania stołu poniżej 1min - jak niektórzy koledzy sugerowali - tylko pytanie po co????? :mrgreen:.
Warstwa wody ma od-12-15cm w zależności od rodzaju ciętego materiału (blachy lub profile). Przy cięciu profili, dolna ścianka jest zanurzona pod taflą wody (poziom większy), co zapobiega przyleganiu odprysków na wewnętrznych ściankach.
Co do ulepszaczy, z tego co wiem, w firmie nie stosują jakichkolwiek :neutral: - , tną plazmą 2 miesiąc na tej samej wodzie..... zobaczymy jak będzie dalej... elementy konstrukcji wanny wykonane zostały z kwasówki, więc na razie nie rdzewieją :mrgreen:

[ Dodano: 2013-03-03, 01:01 ]
A no mamy taki środek klienci kupują systematycznie więc chyba się sprawdza.
Koncentrat
No właśnie, a czy kolega centro sprawdzał może, jak z późniejszym usuwaniem środka z powierzchni blachy i jak on wpływa na spawanie, lakierowanie???? Czy trzeba detale dodatkowo myć przed kolejnymi procesami??????

Awatar użytkownika

Autor tematu
kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 150
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#318

Post napisał: kolanoreki » 16 mar 2013, 23:28

Krótki jeszcze filmik z testowania napędów na przykładzie frezowania dużego otworu.
[youtube][/youtube]


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 16209
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#319

Post napisał: kamar » 17 mar 2013, 05:51

O, jeżdzi, dziwne, na krokowcach :) i co gorsze, na Machu ?
Nie żebym się czepiał, ale przy takich filmikach rób rzut oka na monitor. Kawał maszyny to predkosci i przyśpieszeń nie widać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kolanoreki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 150
Posty: 464
Rejestracja: 21 gru 2004, 14:11
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#320

Post napisał: kolanoreki » 17 mar 2013, 12:39

kolanoreki pisze:Nie żebym się czepiał, ale przy takich filmikach rób rzut oka na monitor. Kawał maszyny to predkosci i przyśpieszeń nie widać.
Wezmę sobie cenna uwagę do serca :razz: i kolejnym razem takiego faux pas nie popełnię :mrgreen: .
Już wkrótce kończę projekt waterjeta 2000x3000 i zaczynamy jego budowę, więc będzie co testować i filmować już w "normalnych" :!: warunkach :wink:, z machowymi szczegółami :mrgreen:
pzdr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”