THC do Kjellbrg PA-S 25 W

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
lioleon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Polska

THC do Kjellbrg PA-S 25 W

#1

Post napisał: lioleon » 22 sie 2011, 10:40

Planuje zrobić układ kontroli wysokości palnika do mojej plazmy, przeczytałem kilka postów w tym temacie i brakuje mi kilku wiadomości wynikających pewnie z mojej niewiedzy.
Proszę o zerknąć na schemat i podpowiedzieć mi na których zaciskach mam zrobić pomiar napięcia (7-8) dysza materiał czy (13-8) katoda materiał, dodatkowo jakie tam może występować napięcie i jaki dzielnik napięcia zastosować.
Jakiej mocy rezystory czy myśleć nad nad jakimś sposobem odseparowania napięcia ze źródła od układu pomiarowego. W celu zabezpieczenia przed wysokim napięciem zamierzam dać styki pomocnicze do stycznika K4 załączającego układ zajarzenia lub dodatkowy przekaźnik z 4 stykami. Sam układ pomiaru załączałbym w momencie załączenia łuku głównego (K2) z lekkim opóźnieniem.
Całość planuje zrobić na jakimś sterowniku PLC z wejściem analogowym 0-10V i najlepiej wyjściem PWM do sterowania prędkością silnika tak aby wykluczyć możliwość (szycia palinka), na osi Z ma zwykły silniczek 12VDC.

Jednym nie rozwiązanym problemem jest ustawienie palnika w początkowej fazie na to jeszcze nie mam rozwiązania, myślałem nad jakimś czujnikiem odległości lub krańcówką

Proszę o jakieś uwagi i pomoc w tym temacie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sie 2011, 11:32 przez lioleon, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 22 sie 2011, 11:28

jeżeli masz to zamiar zastosować do źródła PA-S 25W , to sprawdź czy to źródło już nie ma wyjścia od 0-5V lub 0-10V.
Bo były wersje już z napięciem pomiaru napięcia łuku.
Ale napięcie mierzysz po między elektrodą a materiałem. Dysza nie pracuje elektrycznie podczas cięcia.
Zajarzenie w tym źródle jest wysokim napięciem ( ok 15KV ) i musisz mieć odseparowane to napięcie do czasu zajarzenia łuku.
Dojazd do materiału można zrobić w ten sposób że dysza po dojechaniu do materiału i uzyskania z nim kontaktu się wycofuje np, przez 0,5s w górę. I masz wówczas ustaloną wysokość.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
lioleon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: lioleon » 22 sie 2011, 11:32

Udało mi się dołączyć schemat, i z tego co widzę to raczej nie ma takiego wyjścia.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 22 sie 2011, 11:35

hehe ... no to jeszcze mi zapłacie zaległa fakturę i wskażę jak to zrobić.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
lioleon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: lioleon » 22 sie 2011, 12:20

Pewnie zapłacimy ale musi swoje odleżeć :), było by łatwiej gdyby na drugi dzień nie wysypała się ponownie :(, ale to chyba rozmowa nie na forum.
Proszę o info jak w temacie.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 22 sie 2011, 12:34

wysypała się ale na coś zupełnie innego niż wcześniej.
I to było potwierdzone ...
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
lioleon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2010, 19:56
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: lioleon » 22 sie 2011, 19:56

Pociągnijmy może wątek z tematu dalej.
Czy gdy palnik będzie uderzał o materiał za każdym razem to nie będzie to miało na niego jakiegoś negatywnego wpływu bo zakładam że mam silnik osi Z będzie przez jakiś czas dociskał palnik do materiału, czy lepeij dać może jakiś wyłącznik krańcowy lub pojemnościowy czujnik odległości?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”