Wypalanie otworów plazma ratunku...:)

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

Wypalanie otworów plazma ratunku...:)

#1

Post napisał: ramzes111x » 02 lut 2011, 19:03

Witam czy ktos moze podesłac jakies fotki palonych otworów np fi 12mm w blaszce =6mm grubosci fotki od dołu i od góry... bo u mnie to chyba nie jest zbyt pieknie palone a ciekawy jestem czy da się wypalić tak żeby to miało wygląd i bez problemów wchodzila w taki otwór np. sruba m12... otwory np fi 20 sa ok ale te fi 12 pozostawiaja wiele do zyczenia od gory jest wmiare ok ale z dołu to jajeczko wychodzi... :???:

Pozdr.
Ramzes


bla bla bla

Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 815
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 03 lut 2011, 08:57

Jeśli z góry jest ok a u dołu są skosy to masz kolego zle dobrane parametry tzn :
1 prędkość
2 cisnienie gazów
3 odległość dyszy od materiału ( w przypadku jeśli masz palnik regulowany ręcznie )

W moim przypadku np nie wypale ładnego otworka poniżej 4 mm myslę ze jest to wina luzów ..
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: ramzes111x » 03 lut 2011, 09:12

Mam podobny bajer jak Ty na swojej plazmie czyli tzw. pajaczka> :) Z góry są dosyć dosyc te otwory ale dół wychodzi srednio.... Cisnienie powietrza mam ok % atmosfer tak jak zaleca producent. Odległość dyszy daje około 2mm od blachy dysza 1,4 80A natezenie Predkosci probowalem od 0,6m do 2m co 0,2m nie wiele to zmienia... A jakich ty parametrow uzywasz przy wypalaniu np otworów fi 12 albo zblizonych w blachach 5-6mm grubosci?? Z dołu i z góry wychodzą ladne??

[ Dodano: 2011-02-03, 09:14 ]
A pozatym jakiej firmy masz palnik bo widzialem twoje wpalenia przebicia i widze ze ladnie ci ten palniczek pali... :)

[ Dodano: 2011-02-03, 09:14 ]
I jaki model jesli mozesz zdradzic :)
bla bla bla

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 815
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#4

Post napisał: robal43 » 03 lut 2011, 09:45

ramzes111x, Thermal Dynamics Pak master 50XL
Smieszne jest to iż parametry dobałem sam na OKO bo z tabeli to bym nie doszedł ładu
moja plazma tnie max 8 mm grubości wiec nie jest to maszyna idealna i przy tym nie jest młoda ale JARA :lol: W przeciwieństwie do Hypertherm Powermax 800 (moja 2-ga plazma)
widziałem w akcji Hypertherm ( juz nie kojaze modelu) i stwierdzam to ze strasznie nagrzewa materiał !!!!!!!! takze ta marka tak juz ma !! :lol:
A ty co tam masz??? jesli można wiedzieć

[ Dodano: 2011-02-03, 09:48 ]
Kolego spróbuj zmienić kierunek cięcia jeśli masz taką opcje !!
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: ramzes111x » 03 lut 2011, 13:46

JA mam magnuma cut 160 z palnikiem trafimet ergocut A140. Wieksze obrysy i otwory powyzej fi 20 pali bajka gorzej z malymi np fi 12 w blasze =6mm. Zauważyłem że dysze wypalają mi sie nierownomiernie i chyba w tym tkwi przyczyna z otworami. Z jednej strony dyszy robi się takie jajko nie bardzo wiem czemu sie tak dzieje....
bla bla bla

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 815
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Post napisał: robal43 » 03 lut 2011, 14:55

Wiesz no to jest normalny efekt przepracowanej dyszy
A próbowałeś na nowej elektrodzie i nowej dyszy ciąć np otw. fi 12 mm ??
Może masz palnik niewypoziomowany względem cietego materiału ?? bo tez będzie taki efekt a uwież to są minimetry .. Miałem podobny problem ale to się okazało po rozebraniu palnika ze osłona dyszy nie wkręcała się tak na prawdę do końca i była lekko skoszona .. po wymianie problem znikł /.., :cool:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: ramzes111x » 03 lut 2011, 15:02

Wszystko jest spionowane.... Zauważylem ze to chyba problem z powietrzem... Założe jakiś dobry filtr powietrza z reduktorem po aktualnie mam tylko skraplacz z reduktorem przy agregacie...
bla bla bla

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 03 lut 2011, 19:36

plazma .... łuk plazmowy z powietrzem ma temperaturę ok 15000C.
Blacha cienka , otwór mały więc w takim obszarze panuje wyjątkowa temperatura.
Palnik jest chłodzony powietrzem , wiec dysza jest "kleista" gdzie odprysk pio prostu ją uszkadza.
To jajko co piszesz o nim , prawdopodobnie się robi dlatego że maszyna jak się zaczyna przebijać jeszcze stoi. A po transferze łuku powinna od razu ruszyć. Każda dziesiąta sekundy postoju to większe ryzyko uszkodzenia dyszy.
Po transferze palnik przez ok 0,5 s powinien sie podnosić i czy robi to :?:
Pewnie nie ... bo po co.
Palnik sam w sobie nie jest dobrej konstrukcji. Do cięcia ręcznego to się nadaje ale do automatyzacji to już gorzej.
Nawet przy takim palniku energia kinetyczna ma większy obszar niż przy innych maszynowych dla których przewidziano bardzo wysokie skupienie tej że energii.
Średnica otworu ....
Standartowo zakłada się grubość razy 1,5. czyli , blacha ma grubość 1mm to otwór powinien mieć 1,5mm. I taka może być średnica palonego otworu.
Oczywiście , nie tym palnikiem ... bo to jest tak naprawdę nie palnik a przecinak.
Jeżeli palnik jest przewidziany do cięcia jakościowego w tym zakresie grubości blachy to wówczas masz problem ... jak źle tnie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#9

Post napisał: kamar » 03 lut 2011, 20:17

Mam prośbą. Kolego CNCCAD możesz mi (kompletnemu laikowi w paleniu a mimo to palącemu) opisać , jak powinien wyglądać ruch palnika przy przebijaniu.
Ja robię to tak: najezdzam palnikiem okolo 5-8mm od krawedzi otworu opuszczam palnik na wysokość palenia, zapalam, malym posuwem , po luku dojeżdzam do krawedzi. w tym czasie nastąpilo przebicie i jadę po okręgu z większą szybkością. Wytknij mi błędy w sztuce :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 20:18 przez kamar, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
ramzes111x
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2011, 23:07
Lokalizacja: warszawa

#10

Post napisał: ramzes111x » 03 lut 2011, 20:18

Dzieki za wyczerpujaca odp... Ale doszedłem juz i wypalam miodzio otwory fi 12mm w blaszce 6mm problem tkwił w powietrzu (zalozylem wiekszy i lepszy filtr na wejsciu plazmy) druga sprawa to za***iste chinskie elektrody ktore czasami sa w ksztalcie jajka... wiec skoro wolfram jest w kształcie jajka to jak dysza po paru sekundach ma sie nie wypalic w taki sam kształt... Przy predkosci 1500mm/min wycinam juz bardzo ladne otwory... okragle z gory i z dołu acha wymienilem tez pierscien zawirowywujacy... Mam mechaniczny regulator wysokości palnika od cietej blachy co jest prostym i dobrym rozwiazaniem uwazam. Kolejną sprawą jest kształt i dlugosc wpalenia u mnie po lukach wpalenia wychodza zle najlepszej jakosci otwory wychodzą od wpalenia od srodka otworu po linii prostej... CNC CAD dzieki za info ale moze lepiej zaczac od eliminacji najprostszych a jak widac najistotniejszych... rzeczy takich jak powietrze elektrody itd... a nie od razu psioczyc na palnik... Bo w sumie te wszystkie palniki sa robione na jedno kopyto... i niczym szczegolnym sie nie roznią...

Pozdr.

[ Dodano: 2011-02-03, 20:57 ]
I po co te glupie teksty typu:? nie podnosi sie... bo po co...
No nie podnosi sie bo nie musi sie podnosic... kolega robal ma podobne rozwiazanie i najwyrazniej nie ma problemow z wpalaniem... ja tez ich nie mam

Pozdr.
bla bla bla

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”