Migatronic Migacut 5iC 40A

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
tomi157
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:19
Lokalizacja: lublin

Migatronic Migacut 5iC 40A

#1

Post napisał: tomi157 » 23 lut 2011, 21:32

Witam. Kupiłem takie urządzenie jak w temacie. Sprzedawca mówił że pójdzie nawet 18mm a precyzyjnie do 15mm. Uwierzyłem, bo jestem początkujący w użytkowaniu plazmy.
Próbowałem przecinać 12mm niby idzie ale robi się dużo szlaki na dole. To daje tylko 3bar czy to powinno wystarczyć?

1.Gdzie dokupić zużywające się elementy do migatronic?
2.Dysza jest SPT 0.9 mówi to coś komuś?
3.Jak się powinno ciąć jaką odległość bo jeśli trzymam blisko to w miarę to wychodzi. A na tych sankach to jest odległość prawie 10mm czy to nie za dużo?
4. Czy zamiana faz w 400V ma jakieś znaczenie? Jest to inwertor podobno

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.

może się jeszcze otworzy ten link:
http://allegro.pl/plazma-przecinarka-pl ... 28059.html



Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 24 lut 2011, 08:07

Na te pytania , to powinien Ci udzielić tak naprawdę odpowiedź sprzedawca.
Ale , on sie towaru pozbył więc go już to nie interesuje pewnie.

odp.
1. Myślę że tam gdzie kupiłeś to urządzenie.
2. jest to dysza chłodzona gazem czyli powietrzem. Masz pewnie wbudowany kompresor :?:
80630900 Dysza 0,9 mm
80630901 Dysza 1,1 mm
80630902 Dysza 1,4 mm
Te dane to numeracja dysz i jak widać dysza 1,4 to ma rację cięcia powyżej 10mm żeby była jakość powierzchni w miarę.
3. Napięcie wtórne jest to 120V więc odległość dyszy od materiału może się wahać od 6 do 9mm. Ale dając za nisko dyszę będzie się szybko zużywać gdyż wpływa maja odpryski i jej przegrzewanie się.
4. zamiana faz nic nie da. Nie jest to silnik żeby miało jakikolwiek wpływ na działanie urządzenia.
A jeżeli już by to miało mieć , to producent by przewidział w niej układ identyfikujacy kolejność faz. Ale takiego czegoś się nie stosuje w spawalnictwie.

3bary to nie jest za mało dla plazmy na wyjściu. Palnik ma dużą energię więc to o ile faktycznie tyle jest powinno wystarczyć.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
tomi157
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:19
Lokalizacja: lublin

#3

Post napisał: tomi157 » 24 lut 2011, 08:46

Wielkie dzięki kolego. Więc powinienem ciąć na tych sankach i grubszą dyszą grubszy materiał?
Miałbyś takie dysze i elektrodę?
Jak ocenić że są zużyte?
Ale pewnie tak bo nie mogę uzyskać ładnej powierzchni przynajmniej takiej w miarę spodziewałem się

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 24 lut 2011, 18:30

im grubsza blacha tym średnica otworu w dyszy musi być większa.
czyli ...
0,9 mm
1,1 mm
1,4 mm
to są średnice otworów. Prąd w górę to średnica też w górę.
"sanki" , to ułatwia zachowanie stałej odległości dyszy od materiału i zmniejsza ryzyko uszkodzenia dyszy i zniszczenia palnika.
Dlaczego ??
Dysza jest wykonana z przewodnika jakim jest miedź. Jego dotknięcie podczas cięcia stali ciętej spowoduje przewodzenie łuku przez dyszę i zamiast się łuk palić po między elektrodą a materiałem zaczyna sie palić między elektrodą a dyszą co w konsekwencji prowadzi uszkodzenia dyszy a w skrajnych przypadkach zniszczenia palnika.
I ...
Tu często nie wprawni serwisanci szukają przyczyn uszkodzenia się palnika sądząc że palnik jest wadliwej konstrukcji lub problem jest w źródle.
A problemem jest obsługa :!:
Dysza wykonana z miedzi na wskutek wypalenia sie dyszy potrafi wytopić palnik , który jest z mosiądzu. I taki serwisant "łyka" to że operator mu mówi że co jakiś czas się takiego dzieje.
W instrukcji powinno być opisane jak wygląda zużyty element.
Przyjrzyj sie nowym elementom. Elektroda nie powinna mieć więcej wypalonego rdzenia ( środka ) ja 1,5mm a dysza ... no cóż jak się zrobi otwór "jajowaty" strumień plazmy będzie się załamywał , będzie nie regularna , albo inny niż przy nowej dyszy to można uznać że dysza jest do wymiany. Oczywiście jak na nie regularność plazmy nie ma coś innego wpływu.
szybkość ciecia też ma wpływ na jakość ale za zwyczaj palniki plazmowe powietrzne nie "błyskają" jakością powierzchni.
Dysze zużywają sie w plazmach szybko , trochę wolniej elektrody a dyfuzory gazu najwolniej.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
tomi157
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:19
Lokalizacja: lublin

#5

Post napisał: tomi157 » 24 lut 2011, 22:06

dzięki kolego po raz kolejny. Sporo mi wyjaśniłes. Mógłbyś załatwić takie dysze?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 24 lut 2011, 22:23

nie stety nie. Nie handluje narazie materiałami. Jak będę wykonywać je u siebie to wówczas ...
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


szary11
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 378
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:44
Lokalizacja: Tarnogród

#7

Post napisał: szary11 » 27 lut 2011, 13:04

Witam ta plazma to szwedzka produkcja, obudowa migatronica , szukaj SPT plasmateknik AB jej przedstawiciel na Polskę to IDAL UMDS, ceny są wysokie. sam mam podobne tylko większe urządzenie z palnikiem duracut 1200 i za elektrodę powietrzną zapłaciłem 44 zł netto a dyszę 27 zł. Mam kolegów w Szwecji i próbuję ściągnąć bez pośredników jak nie wyjdzie,to zmienię palnik.
Powodzenia w szukaniu i jak znajdziesz taniej to daj znać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 27 lut 2011, 19:28

a pytaliście w American tools lub plasma point :?:
mają spory wybór ... może i to maja.
A jak nie to zmiana palnika ale czy warto :?: :?: :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
tomi157
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:19
Lokalizacja: lublin

#9

Post napisał: tomi157 » 01 mar 2011, 22:05

szary11 pisze:Witam ta plazma to szwedzka produkcja, obudowa migatronica , szukaj SPT plasmateknik AB jej przedstawiciel na Polskę to IDAL UMDS, ceny są wysokie. sam mam podobne tylko większe urządzenie z palnikiem duracut 1200 i za elektrodę powietrzną zapłaciłem 44 zł netto a dyszę 27 zł. Mam kolegów w Szwecji i próbuję ściągnąć bez pośredników jak nie wyjdzie,to zmienię palnik.
Powodzenia w szukaniu i jak znajdziesz taniej to daj znać.
Pozdrawiam
Kolego dzięki za to wyjaśnienie. Już się cieszyłem że teraz nie będzie problemu. Ale w tej firmie Idal Umds nie idzie się dogadać z nimi żeby mi te części załatwili. Podałem im żeby szukali po nr do plasmy sparcin 5 bo wychodzi że to jest to samo. A oni zdziwieni są co to za urządzenie. A są niby przedstawicielem.

Kolego powiedz jak się z nimi dogadać? Może Ty byś mi odstąpił z jedną szt? Kurcze chodzi mi o dokładne sprawdzenie na razie tego urządzenia jak ono tnie.
Pozdrawiam


szary11
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 378
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:44
Lokalizacja: Tarnogród

#10

Post napisał: szary11 » 02 mar 2011, 08:12

Jeżeli masz faktycznie sparcin 5 to po nr katalogowych wychodzi, że alektroda ta sama tylko dysze masz 0.9 a ja posiadam 1.1. Przedstawiciel jest "jako taki" tylko musisz wiedzieć co chcesz. Jeden komplet mogę Ci odstąpić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”