wypalanie liter

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Piotr Rakowski » 15 sie 2010, 11:27

Zapraszam do używania do tego celu mojego eduCADa. Bez problemu przerabia dowolne litery i inne znaki z dowolnych czcionek TTF. Zamieniony napis (lub pojedyncze litery) można potem zapisać w formacie ESSI, DXF lub PLT oraz od razu wygenerować g-kody.

Na forum jest cały dział poświęcony eduCAD-owi.

Link do opisu programu: http://www.grawerki.biz/index.php?actio ... wanie&id=2


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#12

Post napisał: bartuss1 » 15 sie 2010, 15:38

hehe, moze najpierw zrób cos z myszką :P
kółko zoom i przesuwanie obiektu, lewy, zaznaczanie prawy szybki wybór, bo tylko przez te brakujące opcje nie mam ochoty uzywac tego programu :P
a podstawowe kryterium to czas i cierpliwość uzytkownika
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#13

Post napisał: berdysz » 15 sie 2010, 16:51

Piotr Rakowski pisze:Zapraszam do używania do tego celu mojego eduCADa. Bez problemu przerabia dowolne litery i inne znaki z dowolnych czcionek TTF. Zamieniony napis (lub pojedyncze litery) można potem zapisać w formacie ESSI, DXF lub PLT oraz od razu wygenerować g-kody.

Na forum jest cały dział poświęcony eduCAD-owi.

Link do opisu programu: http://www.grawerki.biz/index.php?actio ... wanie&id=2
Tia, ja ten program nawet zamówiłem raz drogą e-mail ale odzewu nie było to dałem sobie spokój.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#14

Post napisał: cnccad » 15 sie 2010, 18:52

:smile: a ja go testowałem. Nie było z nim większych problemów. Co prawda sypał sie przy dużej ilości elementów , ale nie wykluczam że i wówczas komp był "za syfiony" różnymi pozostałościami po innych programach .... aplikacjach.
Teraz korzystam z Magic Nest 24 oraz Magic Saf 14 i jestem zadowolony.
Testowałem też NERON-a ale skończyłem go promować , gdyż właściciel mi trochę zalazł za skórę.
Ale oceniam program NERON pozytywnie.
Nie stwarzał mi większych problemów przy samodzielnych pierwszych krokach. Dużo operacji , ale wystarczy znać „kolejność” wykonywania jak na program CAM cykli a dalej to już zero problemu.
Jak robić literki .... to naprawdę LogoTag jest idealny do tego. Ale on jest tylko częścia CAD.
Zapis w DWG i DXF.
I to wystarcza ... :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#15

Post napisał: bartuss1 » 15 sie 2010, 21:24

ostatnio odkryłem ... corela do tworzenia napisów i zapisywania tego do plt, nastepnie konwersja w mach2 demo ktore ma pełna konwersję, nastepnie po skopiowaniu do notatnika g kodu zapis i pełny program w machu3, troche na okretkę ale jak miło i jak tanio hehe, w intellicadzie rysuje od dawna i jest prawie identyczny jak autocad, tylko troszke inszy, detalami sie rożnią, tam zapisuje sobie dxf i konwersja jak wyzej, z napisami gorzej, dlatego od napisow najlepiej corel, i do frezowania i do plazmy, plazmy nie uzywam bo poszła w piz..., ale do lasera to wrzucam dxfy, poza tym jestem biegly w mastercamie, ale poczatkującym nie polecam bo latwo sie zgubic, a zeby ten program opanować niestety trzeba troche nad nim posiedziec, szkoliłem sie na studiach na wersji 8 i 9, a wersja x i x2 totalna odmiana, dowcip z myszka ktorej nie ma edu cad tu spisuje się super, kwestia przestawienia się
bylem pare dni temu w poznanskiem przeszkolić gosci z obsługi maszynki, i skoro bardzo skomplikowanym bylo wytłumaczenie jak zamienić jpg na bmp to co dopiero tłumaczyc CAMa ? skonczyło sie po 8 godzinach na corelu hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”