Jakie ceny wycinania plazmowego.

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post napisał: berdysz » 24 lip 2010, 12:45

robal43 pisze:berdysz, Podałem tylko PRZYKŁAD !! :cool:
Nie, no wiem przecież to nie była krytyka. Link swoją droga przydatny :)
A tu inny:
http://www.stb.radom.pl/ciecie_plazma_c ... cennik.pdf

a ten z innej strony traktuje temat i tez ciekawie :)

http://www.totalpartner.pl/attachments/ ... 20O.O..pdf



Tagi:


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#12

Post napisał: vv3k70r » 24 lip 2010, 13:33

A nie na cieciu sie to przeciez konczy.
Trzeba jeszcze to zaladowac, to kosztuje, czas bierze, rece do trego trzeba, dzwig jakis.
Trzeba posprzatac.
Klient mzoe chciec taka a siaka jakosc (rozne cenniki, na rozne oszczednosci).
Moze byc powtarzalnosc wymagana, to tez nie w kij dmuchal na palniku.

Praca samej maszyny zwykle jest liczona w okolicy tych 75€/h. Tak samo w Polsce jak i wszedzie indziej. A czy to jest godizna bierzaca i co sie w czasie tej godziny robi, to juz jest zupelnie inna bajka.
bumeluję

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#13

Post napisał: berdysz » 24 lip 2010, 14:16

Tak, tak, cięcie plazmą to nie je bajka :grin:
Taki laser to chyba wymaga mniej zachodu, co? :mrgreen:

Pamiętam jak kiedyś wyceniałem jakieś elementy z blachy 1,5 mm. Prąd jak pamiętam ok. 25A a więc i części wytrzymywały grubo ponad 1000 przebić. Były jednak otwory (Fi 6) a więc z max.prędkością ciąć nie mogłem cały czas. Detali kilkaset sztuk. No i wyszło mi tak, że szef powiedział, że drogo i klient nie weźmie i mam przekalkulować cenę i podał mi czego oczekuje klient. Jak sobie to wszystko policzyłem dokładnie do zlecenia ile czasu mi to zajmie, jakie części zużyję i za ile, prąd + gaz to wyszło na to, że na zero bym wyszedł. Wtedy się dowiedziałem, że wygrał ze mną laser ;)
Ale zapodałem potem temat znajomemu i z laserem wygrała wykrawarka :mrgreen:


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#14

Post napisał: vv3k70r » 24 lip 2010, 16:22

No wlasnie Berdysz. To sie sprowadza tez do chciejstwa. Do tego ile chcesz na tym zarobic i ile sztuk masz miec w powtarzalnosci.
Plazma nie utrzyma produkcji malych, prostych otworow, zawsze sie rozbiegaja i pytanie tylko czy na tak malo, ze klient to zniesie. Zawsze dziurka na dole jest inna niz otwor na gorze.
Laser znowu nie nadaje sie do produkcji seryjnej, ani do grubych blach, bo nie utrzymasz maintancu narzedzia.
A wykrawarka nie pociagnie grubych blach.

Wiec kazdy z tych segmentow rynku jest waski i specjalistyczny i pewne rzeczy trzeba od razu odsylac do znajomej firmy, specjalizujacej sie w innym narzedziu.

A koszty liczyc tylko na to, w czym narzedzie i jakos sa w Twoim segmencie. Bo ciecie cieciu tez nierowne. To co jest cacy dla 80tki blaszki jako jakosc nijak nie da sie ekonomicznie przezbroic na ciecie nierdzewki pod obudowy.

Nie kazda tez firma zgadza sie robic otwory, dlatego trzeba tryzmac nie tyle cenniki konkurencji, co cenniki wartosciowych firm, specjalizujacych sie w danej obrobce.

My Wam, Wy Nam i jakos sie ten rynek u nas kreci, a nikt nikomu w konkurencje z cena i jakoscia w segment nie wchodzi, bo wtedy nikt by na tym nie zarobil, a klient szybko by sie znalazl na bezrynku.

I dzieki temu kazdy sobie cene podobna trzyma, i jakos sie rozlazi ta produkcja po kosciach,z eby nikomu na sol do sledzia nie braklo :D
bumeluję


rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

#15

Post napisał: rokare » 08 maja 2012, 12:01

witam
Odgrzeje trochę temat. Mam wypalankę gazową firmy(zrób to sam) użytkowaną na swoje potrzeby. Trafił sie znajomy znajomego który chciał powycinać jakieś prostokąty kwadraty o wymiarach zamykających się w przedziałach 100X100 do 200x200 z blach 10mm 15mm i 20mm w sumie ok 220 różnych elementów. Materiał jego. cięte będie wszytko tlenowo-propanbutanowo.

I teraz moje pytanie. Jakie są obecnie koszty cięcia metra bieżącego dla tych grubości blach? Roboczo godziny nie chciał bym liczyć bo ze względu na zaplecze będę to robił dłużej niż wyspecjalizowana firma. Wiec było by to chyba trochę nie uczciwe, tak za metr bieżący będzie to według mnie bardziej uczciwa cena. Na chwilę obecną jestem wstanie wyciąć 2 elementy z jednego wpalenia aby zachować należyta jakość. więc będzie ok 110 wpaleń.

Pytam o ceny bo to moje pierwsze zlecenie nie dla siebie, a więc chciałbym się zorientować co i jak.
Pozdrawiam
hmm

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#16

Post napisał: cnccad » 08 maja 2012, 12:18

cen nie znam ... może któryś kolega napisze.
ale standardowo się liczy kilogramy cięcia lub metry oraz przygotowanie procesu czyli CAD/CAM/NC
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Kopiusz
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:08
Lokalizacja: Wojkowice

#17

Post napisał: Kopiusz » 10 maja 2012, 14:56

Tutaj kolego masz przykładowy cennik.

http://www.stal.dbn.pl/index.php?section=80

Większość firm ma podobny.


rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

#18

Post napisał: rokare » 10 maja 2012, 22:28

Witam

Szukałem w necie ale na pod ten adres nie trafiłem.
Dzięki kolego za linka.

Pozdrawiam
hmm


jo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 25 gru 2012, 22:48
Lokalizacja: olkusz
Kontakt:

#19

Post napisał: jo » 17 cze 2013, 23:24


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”