Strona 1 z 1

kłopoty z palnikiem plazmowym

: 11 maja 2006, 22:51
autor: josef76
Witam ponownie i dzieki za okazane zainteresowanie, porady okazały sie trafne faktycznie palnik był zamocowany minimalnie nie w osi i robił małe podciecie z jednej strony a co do nagaru i klopotu z cieciem pomogła wymiana głowki palnika padła bardzo szybko.
Jesli nie macie nic przeciwko to wykorzystam was raz jeszcze :) kotos moze ma jakies sugesteje co do wyboru dobrego palnika cnc?
Obecie plazma wycinamy blache do gruboości 6 mm mamy teraz na próbe palnik bodajze Diamant (ale głowy sobie nie dam uciac) jednak z tego co widac to jest on bardzo wrazliwy na wysokosc zapłonu i ogólnie zmiany wysokości podczas ciecia.
Parametry pracy cisnienie powietrza do przedmuchu około 5 atm, prad 50 amper i jak mówiłem grubośc blachy do 6 mm. Na obecnym palniku blacha 4-5 przy interpolacji liniowej na powyzszych parametrach jechała 1800 mm/minute i efekt koncowy był dobry ale niestety z tym palnikem chwile radości trwaja krótko :)

: 12 maja 2006, 08:27
autor: Mariusz H.
Czy można nieco więcej informacji.
TZN jaka plazma (powietrze, CO2,...), jakiej mocy i co nią tniecie.
Miło by było gdybyś dorzucił jakąś fotke jak jest to możliwe.

: 12 maja 2006, 13:00
autor: ERNEST KUCZEK
nie wiem jak w plazmie, ale w laserze c02 jesli promien nie jest ustawiony centralnie w dyszy to ma tendencje do "paprania" jednej strony zaleznie jak promien jest przesuniety. latwo to rozpoznac podczas przebijania sie przez blache bo wowczas iskry sypia tylko w jedna strone a nie symetrycznie we wszystkich kierunkach.

: 12 maja 2006, 13:10
autor: gmaro
josef76 pisze:trakcie pracy pojawia sie natomiast pewien problem w trakcie suwu roboczego po osi x stołu maszyna ciagnie po blasze nagar nie docina i sypie iskrami, natomiast po osi y idzie oki
ja bym zrobił tak :
- zwiększ amperarz lub zmniejsz prędkość posuwu czasem się to zdarza podczas gdy prędkość jest za duża samego palenia blachy oczywiście wszystko zależy od grubości materiału palonego,
- ewentulanie sprawdz dysze i katode:) czasem dysza ma wade już fabryczną , miałem taki przypadek
- wysokośc 2-5 mm powinna być utrzymana

....a odnośnie samego czujnika pojemnościowego to się sprawdza doskonale w praktyce i napewno sie to przyda:)

: 13 maja 2006, 00:51
autor: rokare
ja polecam palniki maszynowe firm Kjelberg, Cebora albo Hypertherm. a z firmą "Diamant" nie miałem doczynienia

: 11 lip 2006, 15:52
autor: Barthez
Osobiście Polecam Kjelberga, tne różne grubości, przewaznie od1mm do15mm I jestem zadowolony. Tylko od razu mówię używaj orginalnych dysz i katod. Jak używałem części z termakatu załatwiłem Palnik :wink:
Polecam orginalne części Kjelberga. Głównym i przedstawicielami tej firmy jest mexpol