Podłączenie palnika

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
bpm90
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:12
Lokalizacja: Kalisz

Podłączenie palnika

#1

Post napisał: bpm90 » 23 lut 2010, 19:09

Witam. Posiadam źródło hypertherm 1650 z palnikiem recznym i skończyłem właśnie budowę wypalarki. Maszyna sterowana Mach3. Niedlugo zakupie palnik maszynowy jednak narazie chciałbym podłączyć palnik ręczny. Forum czytam od jakiegoś czasu jednak nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat. Dlatego bardzo byłbym wdzięczny jeśi ktoś by mi napisał jak to zrobić i czy istnieje taka możliwość aby sterować palnikiem z programu. Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 23 lut 2010, 20:21

Palnikiem sterować z programu nie da rady , ale źródłem pradu jak najbardziej.
To tak z mojej upierdliwości ….
Masz Manuala do tego źródełka??
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
bpm90
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:12
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post napisał: bpm90 » 23 lut 2010, 20:52

...hehe zrodlem pradu. Manual to rozumiem ze chodzi o instrukcje. Mam cos takiego ale nie ma tam zadnej wzmianki o podlaczaniu zrodla pradu. To jest chyba bardziej taka "szybka instrukcja uzytkownika". Na urządzeniu jest "podlaczenie" do komputera z tego co mi wiadomo.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 23 lut 2010, 21:24

postaram się na jutro coś przygotować.
źródło ma wejście na sterowanie zewnętrzne ( maszny np. CNC ) i wyjście potwierdzające też do automatyzacji.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


chlop83
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2008, 07:54
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: chlop83 » 23 lut 2010, 22:29

pochwal się co zbudowałeś... podziel się informacją jakie problemy Cię gnębiły...
i jak rozwiązałeś regulację wysokośći palnika...

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#6

Post napisał: cnccad » 24 lut 2010, 11:57

niechce mi się przepisywać Ci instrukcji do HP1650 więc przesyłam fotki poniżej



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będą pytania , pisz.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
bpm90
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:12
Lokalizacja: Kalisz

#7

Post napisał: bpm90 » 24 lut 2010, 20:52

Dzięki. Jutro zacznę kombinować w razie czego to będę pisał. A co do regulacji wysokości palnika to nie mam żadnego pomysłu, ale chce zakupić RWP dostępny w sklepie i zobaczymy co wyjdzie, narazie to wystarczy mi sam palnik podłączony do prób. Maszynke zacząłem budować jakiś rok temu. Dlatego że nie miałem żadnego pojecia o sterowaniu CNC zakupiłem projekt. Do końca nie wiedziałem co z tego wyjdzie ale musze powiedzieć że jak zostało już wszystko podłączone i uruchomione to byłem miło zaskoczony. Oś X i Y śmigają na silnikach 21 Nm ,a oś Z 8Nm. Maszyna jeszcze nie jest przytwierdzona do podłoża także sztywność pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Ale predkości dojazdowe 16 m/min są moim zdaniem wystarczające. Problemy starałem się rozwiązywać na bierząco zanim się jeszcze pajawiły. Na tej się napewno nie skończy następną zrobie już wg swojego projektu. Zrobiłem pare zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 28 lut 2010, 14:38

ciekawe urządzenie ... podoba mi sie sterownik ...jak jest zamocowany.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


karolcnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2008, 13:23
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#9

Post napisał: karolcnc » 28 lut 2010, 18:59

Proponuje aby Kolega zaopatrzył się w osłony prowadnic i listw, ponieważ pył podczas cięcia dostanie się wszędzie, będzie osadzał się na listwach - te najlepiej gdyby były zamontowane zębami do dołu.
Jeżeli chodzi o sterowanie palnikiem ręcznym w HP 1650 to jeżeli dobrze pamiętam źródło nie pozwala załączać "zdalnie" palnika ręcznego przez złącze z tyłu, nie zgłębiałem tematu, ale palnik ręczny załącza się tylko poprzez switch w rękojeści , można więc spróbować tak nim sterować przez przekaźnik z płyty.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#10

Post napisał: cnccad » 28 lut 2010, 20:30

tak ... osłona to dobry pomysł.
Ale w tym wykonaniu jak palnik jest dużo poniżej torowiska to nic ta osłona nie da a zastosowanie zębatki tak jak piszesz zębem do dołu będzie gromadzić pył na zębatce i go walcować. Oczywiście to nie będą jakieś „kosmiczne „ ilości ale na pewno będą.
Więc raczej listwa z zębami do pionu i wystawionymi na zewnątrz prowadnicy.
Moduł np. 1,5 i będzie git.
Jak by to była gazówka … to mogło by tak być. Ale plazma … to jest chol….o co robi dużo hałasu i kurzu.

co do HP1650 ... opisałem wyżej jak to zrobić by sterować źródłem i mieć potwierdznie z niego.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”