Strona 1 z 2
Podłączenie palnika
: 23 lut 2010, 19:09
autor: bpm90
Witam. Posiadam źródło hypertherm 1650 z palnikiem recznym i skończyłem właśnie budowę wypalarki. Maszyna sterowana Mach3. Niedlugo zakupie palnik maszynowy jednak narazie chciałbym podłączyć palnik ręczny. Forum czytam od jakiegoś czasu jednak nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat. Dlatego bardzo byłbym wdzięczny jeśi ktoś by mi napisał jak to zrobić i czy istnieje taka możliwość aby sterować palnikiem z programu. Pozdrawiam
: 23 lut 2010, 20:21
autor: cnccad
Palnikiem sterować z programu nie da rady , ale źródłem pradu jak najbardziej.
To tak z mojej upierdliwości ….
Masz Manuala do tego źródełka??
: 23 lut 2010, 20:52
autor: bpm90
...hehe zrodlem pradu. Manual to rozumiem ze chodzi o instrukcje. Mam cos takiego ale nie ma tam zadnej wzmianki o podlaczaniu zrodla pradu. To jest chyba bardziej taka "szybka instrukcja uzytkownika". Na urządzeniu jest "podlaczenie" do komputera z tego co mi wiadomo.
: 23 lut 2010, 21:24
autor: cnccad
postaram się na jutro coś przygotować.
źródło ma wejście na sterowanie zewnętrzne ( maszny np. CNC ) i wyjście potwierdzające też do automatyzacji.
: 23 lut 2010, 22:29
autor: chlop83
pochwal się co zbudowałeś... podziel się informacją jakie problemy Cię gnębiły...
i jak rozwiązałeś regulację wysokośći palnika...
: 24 lut 2010, 11:57
autor: cnccad
niechce mi się przepisywać Ci instrukcji do HP1650 więc przesyłam fotki poniżej
Będą pytania , pisz.
: 24 lut 2010, 20:52
autor: bpm90
: 28 lut 2010, 14:38
autor: cnccad
ciekawe urządzenie ... podoba mi sie sterownik ...jak jest zamocowany.
: 28 lut 2010, 18:59
autor: karolcnc
Proponuje aby Kolega zaopatrzył się w osłony prowadnic i listw, ponieważ pył podczas cięcia dostanie się wszędzie, będzie osadzał się na listwach - te najlepiej gdyby były zamontowane zębami do dołu.
Jeżeli chodzi o sterowanie palnikiem ręcznym w HP 1650 to jeżeli dobrze pamiętam źródło nie pozwala załączać "zdalnie" palnika ręcznego przez złącze z tyłu, nie zgłębiałem tematu, ale palnik ręczny załącza się tylko poprzez switch w rękojeści , można więc spróbować tak nim sterować przez przekaźnik z płyty.
: 28 lut 2010, 20:30
autor: cnccad
tak ... osłona to dobry pomysł.
Ale w tym wykonaniu jak palnik jest dużo poniżej torowiska to nic ta osłona nie da a zastosowanie zębatki tak jak piszesz zębem do dołu będzie gromadzić pył na zębatce i go walcować. Oczywiście to nie będą jakieś „kosmiczne „ ilości ale na pewno będą.
Więc raczej listwa z zębami do pionu i wystawionymi na zewnątrz prowadnicy.
Moduł np. 1,5 i będzie git.
Jak by to była gazówka … to mogło by tak być. Ale plazma … to jest chol….o co robi dużo hałasu i kurzu.
co do HP1650 ... opisałem wyżej jak to zrobić by sterować źródłem i mieć potwierdznie z niego.