Łuk główny w chińskiej plazmie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#21

Post napisał: robal43 » 04 maja 2009, 10:13

A moze masz uszokodzony przewód w palniku ..
spróbuj rozkręcic cały palnik moze cos tam niestyka
albo agregat do naprawy tzn Układ Zajarzania Łuku HF
bo 2 razy u nas to było robione tzn na koncówce elektrody było zbyt małe napiecie
w wyniku czego nieprzepalała się przez blachę ...

skontaktuj się z firmą Nov-Weld http://www.novweld.pl/serwis.php
:o


Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 04 maja 2009, 13:01

plazmit1 pisze:No i dysze nowe są. Zapalają jakby lepiej ale i tak trzeba delikatnie "szturchnąć" zamocowanie uchwytu aby zajarzyć łuk. Gdzie jeszcze szukać przeszkody?
Pytanie 2: Jakie napięcie ma łuk pilotujący w chińczyku?
tak jak pisze kolega robal43. możesz mieć przewód z elektrody przepalony , kiepskie zerowanie stołu materiałowego itp pi***ołki.
Napięcie ... ciężko mi powiedzieć nie znając tego urządzenia ale powinno być to napisane na urządzeniu.
pomiar bez obciążenia nic Ci nie da bo miernik ma za małą rezystancję wej. i nie stanowi żadnego obciążenia dla źródła . Więc pomiar tylko pod obciążeniem.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
plazmit1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec

#23

Post napisał: plazmit1 » 04 maja 2009, 20:02

przewód sprawdze raczej miernikiem...

Jeśli chodzi o zerowanie stołu to może być kłopot. :-) W chińczykach do materiału podłącza się plus a minus jest na dyszy.

Napięcie łuku pilotującego zmierzę za pomocą dzielnika napięcia o dużej rezystancji podczas zajarzania łuku. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Jak chciałbyś obciążyć takie źródło?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#24

Post napisał: cnccad » 04 maja 2009, 21:58

Sprawa prosta….
Miernik, duża jego rezystancja , niskie napięcie próbkowania i nawet jeden włosek pokaże że jest przewód ok.
Grzejnik …2KW lub więcej jako obciążenie i powinno wszystko się wyjaśnić. Oczywiście odłącz HV.
Ale …
Z drugiej strony , masz chłodzenie powietrzem więc jak by przewód się spalił o prawdo podobnie by całkowicie przestała ciąć , bo w układzie jest chłodzenie wodą to takie ciekawostki to norma.
Zerowanie stołu …. To jest standard że plus jest na masie w plazmie. Bardzo rzadko bywa inaczej. Elektroda musi być naładowana ujemnie bo inaczej nie potniesz…. Nie ma szans. Wykończył być maszynę. A zerowanie napisałem zbyć mało ściśle widać. Sorry. Po prostu sprawdź połączenia przewodów wysoko obciążeniowych , czyli tych co masz podłączone do stołu ze źródła i do palnika.
Może być taka też spawa że masz uszkodzony prostownik w źródle lub chopper , czyli układ regulacji prądu i stąd takie problemy bo i nawet one mają wpływ na jakość cięcia. Po prostu za mały prąd podczas cięcia.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
plazmit1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec

#25

Post napisał: plazmit1 » 05 maja 2009, 10:55

Heh... Przyzwyczajenie,że masa=minus.
Żeby odłączyć HV muszę otworzyć obudowę, a ja próbuję dojść do tego czy problem w częściach zużywających się czy mogę/powinienem oddać do gwaranta(jeszcze mam gwarancję). Poza tym jeśli chodzi pomiar samego napięcia to właśnie interesuje mnie wartość HV, bo muszę zabezpieczyć układ pomiarowy. Napięcie pracy mogę zmierzyć...podczas pracy- jak tnie. I wg tego pomiaru określić zakres mierzonych wartości, ale akurat napięcie pracy jest podane w instrukcji. :-)

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#26

Post napisał: cnccad » 05 maja 2009, 11:05

jeżeli jest gwarancja ... to oczywiście że oddawać na serwis.
Wysokie napięcie powinno być na tabliczce lub ulotce. takie są przepisy i musi być taka informacja.
W przeciwnym razie to urządzenie nie może być dopuszczone do pracy w Państwach Unii
na pewno to będzie minimum 5KV ale ile dokładnie to nie wiem.
Ew. jak masz mozliwość to pożycz sondę KV.
Tylko czy miernik zdąży to wypróbkować ??
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”