Strona 1 z 1

SapsPROW+Omnicut a makro

: 19 mar 2009, 13:33
autor: Sebus
Witam serdecznie wszystkich userów tego forum.

Mam mały problem i nie wiem za bardzo jak się do niego zabrać. Mianowicie jestem użytkownikiem wypalarki plazmowej Omnicut wraz z programem SapsPROW. Wszystko jest w jak najlepszym porządku tylko chodzi mi o możliwości tworzenia makr. Czy ktoś próbował tworzyć makra do tej wypalarki??

: 19 mar 2009, 22:22
autor: pop9
zamiesc pliki w którym sa konfigurowane-definiowane makra to sie zobaczy

: 20 mar 2009, 09:31
autor: Sebus
Poniżej prezentuję przykładowe makro, które znalazłem w maszynie wraz z obrazkiem jak to wygląda:

Kod: Zaznacz cały

#MACRO

39,+$4
3
@1-Z
~MGM-5001
4
29
7
+0,-$1
+0,+0,+0,+$2,+
+$3,+$3,+0,+$3,+
8
38
3
@1-K
4


#PARAM
A = ?
P = ?
E = ?
v = mm/min


#OMEZENI
$1 > 0
$2 > 0
$1 < $2 * 2 
$4 > 0 
$3 < $2


;$2 < $1 
;$3 = $5
;$2 < $3
;$2 ! $3
Obrazek

Za wszelkie próby rozgryzienia "problemu" dzięki

: 20 mar 2009, 11:55
autor: cnccad
czyli to jest sterownik robiony ( oprogramowany ) przez czechów dla MGM ... messera itp.
postawiony pewnie jeszcze na windows 98??
Ale on ma bogate macro.
Szkoda że jestem na wyjeździe ... ale nie bawem wracam

: 20 mar 2009, 14:10
autor: Sebus
Odnosnie sterownika to stoi na XPku ;) Jeśli chodzi o makro to podałem przykładowe, a mnie chodzi o mozliwość zrobienia swojego makra i wrzucenia do maszyny. Przerażają mnie toszke te wszystkie +$ ale myślę że to tylko kwestia wyjaśnienia "co z czym i po co"

: 21 mar 2009, 22:22
autor: kwas6110
Coś podobnego mam w messerze w formacie LOS ale oprócz tego u minie można robić program kodami ISO czyli g00, g01 g02 g03 ....itd w formacie pliku .txt i jest o wiele prościej i łatwiej się połapać więc może spróbuj porobić sobie maco w ten sposób. łatwiej będzie ci znaleźć opis kodów ISO. Bo chyba większość maszyn powinna czytać te kody tak mi się przynajmniej wydaje jak nie to proszę mnie poprawić.
jak będę w pracy to spróbuję porównać ze swoim programem i opisze co u mnie oznaczają te pojedyncze liczby bo to pewnie oznacza ruch szybki , roboczy , łuk itd. tylko wystarczy zrozumieć co jest co.
tylko dobrze by było jaką zadałeś średnice tego okręgu chociarz to by było do czego się odnieść.

: 22 mar 2009, 11:56
autor: cnccad
Sebus pisze:Poniżej prezentuję przykładowe makro, które znalazłem w maszynie wraz z obrazkiem jak to wygląda:

Kod: Zaznacz cały

#MACRO

39,+$4
3
@1-Z
~MGM-5001
4
29
7
+0,-$1
+0,+0,+0,+$2,+
+$3,+$3,+0,+$3,+
8
38
3
@1-K
4


#PARAM
A = ?
P = ?
E = ?
v = mm/min


#OMEZENI
$1 > 0
$2 > 0
$1 < $2 * 2 
$4 > 0 
$3 < $2


;$2 < $1 
;$3 = $5
;$2 < $3
;$2 ! $3


Za wszelkie próby rozgryzienia "problemu" dzięki
To jest tylko plik parametryczny. W bibliotekach DLL jest reszta.
Tu możesz tylko zmodyfikować wartości domyślne.
Da sie zrobić na pewno , ale czy warto ??
Przecież to tylko macro. Nie wykluczone że będą potrzebne do bardziej skomplikowanych macr wzory potrzebne gdzie trzeba będzie je wprowadzić do bibliotek "DLL".
Ja robiłem macro dodatkowe do sterowników BURNY , ale było to tak zrobione że miałem dodatkowy komputer podłaczony po przez RS232 z BURNY i na środowisku DOS zbudowałem dodatkowe macro. działa to po dzień dziejszy :wink:
teraz jest to o tyle prostrze że mamy windows

: 26 lis 2011, 18:57
autor: panek513
Witam. Gdzie mogę znaleźć instal sapsprow? :smile: