niezgodności wymiarowe detali po plazmie

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#21

Post napisał: boy » 29 lis 2008, 18:13

Chyba że ty podjedziesz, jak jest po gwarancji, będzie może taniej:)



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 29 lis 2008, 18:15

było by to mozliwe ... ale po nowym roku.
W poniedziałek montuję nową maszynę , potem kolejna , a potem święta.
Czy klient będzie czekać ??
Ostatnio zmieniony 13 gru 2008, 13:01 przez cnccad, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Rob2007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:38
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wypalarka plazmowa.

#23

Post napisał: Rob2007 » 12 gru 2008, 09:36

Pomiar przekątnej to jeden z elementów odbioru maszyny po zainstalowaniu --- przekątna musi być identyczna a mierzona przy formacie 2000x6000....
Po odbiorze maszyny zakładając, że był wszystko ok, tylko fizycznie (czytaj np. przez uderzenie lub awarię serwa), można spowodować przestawienie portalu. Jeśli detale są źle wypalone prawdopodobnie jeden z silników przeskoczył na listwie np. o ząb to powstanie zjawisko rombu, zużyte prowadnice, łożyska, listwa zębata powoduje zjawisko trapezu.

pozdrawiam Robert
Rob2007

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#24

Post napisał: cnccad » 13 gru 2008, 12:57

a co ma przeskok na listwie kolego Rob2007 do braku przekątnej ??
Od kiedy warunkiem odbioru jest pomiar przekątnych ??
Nie znam takiego rozwiązania w maszynach zakmet by to miało coś do rzeczy. Jak już by cos miało tu do gadania to zły pomiar na en koderze z jednej strony i maszynę naciąga.
Jak może przeskoczyć zębatka na listwie ?? jak by się tak stało to musi maszyna mieć bardzo duże luzy. Jak by był silnik krokowy , to każde uruchomienie go od zera powoduje to że kroki SA liczone od nowa a jak maszyna wykonuje referencje to tym bardziej jest to nie adekwatne do tego problemu.
Przekątne … pierwsze słyszę żeby odbierać maszynę między innymi na pomiarze przekątnych.
Jak się to robi ?? Według mnie i 20 lat pracy przy wypalarkach nigdy nie miałem pomiaru przekątnych. Do tego trzeba specjalistyczny sprzęt by pomiary były wiarygodne bo mierzenie przekątnych z cięcia to jest pomyłka.
Po za tym … gdzie są jakieś dane w DTR czy ofertach dotyczące tolerancji przekątnej ??
Bez urazy kolego Rob2007 ale ja nie znam takich historii z życia. Kto i gdzie taki pomiar się robi. Przecież maszyny nie maja zaznaczonych punktów pomiarowych.
Jak się ma tolerancja pozycjonowania do przekątnej i do poziomu maszyny ze stołem materiałowym włącznie ??
Tak jak pisałem wcześniej … pomiar przekątnej wyciętego elementu jest według mnie błędnym rozumowaniem. Owszem … jak jest 3….6mm lub więcej to jest to nie normalne.
Ale proces cięcia niesie za sobą również błąd. Wytłumacz nam proszę jak się wykonuje taki pomiar
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


krdek4
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 02 gru 2008, 23:26
Lokalizacja: janów lubelski

#25

Post napisał: krdek4 » 14 gru 2008, 09:44

A dzwoniłeś do ZAKMETU? Powinni Ci coś doradzić. To bardzo poważna firma chociaż wygląda niepozornie.
Byłem u nich w zakładzie 2 miesiące temu i szczęka mi opadła jakie tam maszyny budują. Widziałem laser diodowy z płynną regulacją, który tnie do 25 mm stal.

pozdro
Kredek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#26

Post napisał: cnccad » 14 gru 2008, 12:20

ten "laser diodowy" ... to z nim jest cała historia zakmetu. :grin:
Firma mała ... jakoś przędą wolno ale do przodu. Starają sie wypracować swoja wartość na rynku i chwała im za to.
Ale według mnie usterka jest banalna. Tyle że trzeba być przy niej by coś ustalić.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#27

Post napisał: RoboVan » 22 gru 2008, 13:04

No dobrze Panowie, może jeszcze coś takiego:
Test przekątnych jest bardzo ważnym testem wykonywanym po montażu maszyny wyposażonej w niezależne silniki po każdej stornie portalu...
Test jest wykonywany przy ustawieniu bloczków wyłączników krańcowych, które również moga służyć do referowania osi...
Wykonuje się to zwykle rysikiem zamontowanym na suporcie, rysując krzyżyki na odpowiednio daleko umieszczonych na blasze kartkach papieru...
Jeśli przekątna jest nieprawidłowa tylko na aluminium to są to czary z zakresu metaloznawstwa... wolę tego nie rozwijać.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#28

Post napisał: cnccad » 22 gru 2008, 16:51

Test przekątnych na maszynie nie zawsze przynosi pożądany efekt. Ale jest to jakiś test.
Za wiele jest zależności by go przeprowadzać i na jego podstawie oddawać maszynę. Pewnie…jak się chce coś tylko pokazać to można i to zrobić. Ja stosuję specjalny własnej produkcji przyrząd i nim testuję pracę maszyny. Jest wiarygodny.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”