problem z kupnem wycinarki plazmowej

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#31

Post napisał: boy » 29 lis 2008, 18:15

Dokładnie. Rynek mamy jeden. Jak nie ma kasy, to nie tylko maszyny się nie sprzedają.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#32

Post napisał: bartuss1 » 29 lis 2008, 19:55

dziwne, ja tam nie mam problemów sprzedania czegokolwiek, raczej nie nadązam z robotą, nasz kraj chyba tak bardzo kryzysu nie odczuł
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#33

Post napisał: cnccad » 29 lis 2008, 20:13

no to tylko Ci kolego pogratulować
gratuluje szczerze
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#34

Post napisał: skoczek » 30 lis 2008, 14:26

bartuss1 pisze:dziwne, ja tam nie mam problemów sprzedania czegokolwiek, raczej nie nadązam z robotą, nasz kraj chyba tak bardzo kryzysu nie odczuł
Witam serdecznie.
No to jak nic wyskoczyć w poniedziałek do Urzędu Pracy i powiesić ogłoszenie że 100 ślusarzy Kolega przyjmie :mrgreen: . Wtedy na pewno nadąży Kolega z robotą :wink: :razz: Tylko czy na pewno wtedy roboty starczy a Kolega nie poczuje kryzysu?;) Ale dobra - nie będę uszczypliwy. Faktycznie jak Kolega tak dobrze sobie radzi to szczerze od serca wypada pogratulować.
Pozdrawiam, skoczek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#35

Post napisał: cnccad » 30 lis 2008, 14:49

to jest normalne ....
pracy jest na tylu na ilu jest ludzi.
Ja teoretycznie sam sobie pracuję ale mam 20-tu pod wykonawców. I jakos funkcjonuje.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#36

Post napisał: berdysz » 01 gru 2008, 09:51

Kryzys nie dotknął Polski? Dobre sobie. 1000 osób do zwolnienia w "polskich" hutach koncernu ArcelorMittal i ograniczenie produkcji o 50% w całym zaś koncernie w administracji straci pracę 9 tys. osób, Rafineria Gdańska wstrzymuje rozbudowę, CEMEX zwalnia 250 pracowników i wstrzymuje inwestycje na 400 mln EUR, Gastel (usługi dźwigowe i budowlane) wstrzymuje zakup sprzętu budowlanego na rok 2009 ze względu na brak zleceń. U nas na Pomorzu firmy, które robiły dla stoczni zaczynają cieńko stać, kontenerowcy szukają innej roboty bo w tym temacie tez już są problemy. Kryzys dopiero nadejdzie na razie widac tylko szybkie bezpośrednie skutki. Skanska zwalnia z koncernu 3,5 tys. osób, VW zamyka na miesiąc fabrykę i ogranicza produkcję, MAN zwalnia 300 osób, banki zwalniają pracowników, odłozona fuzja BPH i GE w bieżącym miesiącu w sektorze budowlanym straciło zatrudnienie 1000 osób. To wszystko odbije się czkawką prędzej czy później. A kryzys ekonomiczny to proces nie zdarzenie. A na dodatek do POlski maja zostać wpuszczone chińskie firmy do realizacji kontraktów na autostrady- delegacja 12 największych firm z południa Chin juz przyjechała do Polski. Oj będzie się działo, będzie.

A ceny materiałów, które drodzy koledzy palicie? Nie widzicie co się dzieje? Obnizki były zapowiadane na koniec listopada, jest grudzień dalej nic. Dlaczego? Bo z powodu braku popytu huty zmniejszyły produkcję, obecnie piece sa wygaszane i huty pracują w trybie tygodniowym, tydzień przerwy na remonty i znów tydzień walcowania. Materiału na rynku nie przybywa bo dystrybutorzy ograniczają się z zakupami czekając na obniżki a więc cena utrzymuje się na tym samym poziomie. Jeszcze w listopadzie na grube blachy miałem zapowiadana cenę 2,35 PLN/kg na blachy od 20-50mm a w tej chwili mało kto da mi 2,50 PLN/kg. Mittal ma wygaszone 50% swoich pieców a ZŁOMREX pracuej z doskoku od kontraktu do kontraktu.

W mojej firmie roboty tez jest aktualnie mnóstwo ale nie zmienia to faktu, że kryzys juz nadszedł a jego skutki dopiero zaczniemy odczuwać.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#37

Post napisał: cnccad » 01 gru 2008, 17:24

nie wiem do końca jak tam z polityka ... ale o zwolnieniach sie mówi juz od dawna.
Tak samo jak zamykali kopalnie ... bo nie retowne. A co wychodziło po pół roku ?? Niemiec kupił to była ta rentowność.
Kryzys coś tam zrobił , ale krzywda się nie dzieje.
po za tym ...
To nie forum polityczne :grin:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#38

Post napisał: berdysz » 02 gru 2008, 08:09

Nie, no spoko, rozumiem tak tylko napisałem bo zwolnienia i ograniczenie produkcji w wielu firmach są już faktem a nie tylko gdybaniem a u nas na Pomorzu jest to bardzo widoczne.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#39

Post napisał: bartuss1 » 02 gru 2008, 08:38

u nas tego nie widać bo wiekszosc pracuje w Holandii Niemczech albo w Anglii hehe i jakos nie zauwazyłem zeby wracali
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Rob2007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:38
Lokalizacja: Stalowa Wola

#40

Post napisał: Rob2007 » 02 gru 2008, 15:00

czytam, że zrobił się troche wolny temat...
odnośnie palenia plazmą to o tolerancji 0,2 przy paleniu plazmowym to można pomarzyć w produkcji seryjnej a i jednostkowa jest bardzo trudna, choć możliwa przy cienkich blachach,...
jak czytam różne propozycje to w tym przypadku widzę tylko laser (Słowacy mają dobry tani laser)...
...ale sedno sprawy to obciążenie produkcji.....ja mam dużo wolnych mocy produkcyjnych i chetnie przyjmę jakieś zlecenie (możemy rozmawiać o gratisach za zlecenie) bo u nas na podkarpaciu kryzys u bram....
pozdro :???:
Rob2007

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”