problem z kupnem wycinarki plazmowej

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Romek CNC
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 19 kwie 2008, 18:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#21

Post napisał: Romek CNC » 27 lis 2008, 22:58

boy pisze:Ja mam maszynę HyperZakmet z agregatem HPR 260A, maszyna tnie blachy od 0,5 mm do 64 mm (stal węglowa), do 50 mm (aluminium i stal nierdzewna). Prędkość cięcia przy cienkich blachach do nawet 10 m/min. Dokładność - 0,2 mm - dokładność cięcia, nie pozycjonowania! Jest to agregat z serii HD. Serwis bardzo sprawny i szybki, dostępność części zamiennych od ręki. Co do Stigala - agregat - Cebora - jakość cięcia - bardzo średnia. HPR to najlepszy agregat plazmowy na rynku, skontaktuj się z ich marketingiem, zaproszą Cię do siebie, zobaczysz kilka różnych maszyn i agregatów, pokazy cięcia. Mają w sprzedaży także lasery. Są też maszyny duuużo tańsze niż inne oferowane na rynku.

Chyba, że ktoś ma może złe doświadczenia ze współpracy z firmą ZAKMET?

Ja jestem bardzo zadowolony i z maszyny i ze współpracy z firmą.
A te 0,2 mm to wychodzi na detalach jakiej długości ?
Inną dokładność uzyskasz dla detalu o długości 200mm a inną dla 2000mm i na pewno to nie będzie 0,2mm.
Co do jakości Zakmetu to w 100% zgadzam się z cnc cad. Znam wielu użytkowników ich maszyn którzy po jakimś czasie sporo narzekali. Oczywiście każda firma może się rozwijać i myślę że tak też jest w przypadku Zakmetu tyle że ich rozwój jest dość powolny. MIałem okazję dobrze przyglądnąć się ich plazmą na Targach Poznańskich - osobiście bym nie kupił (ale to tylko moje zdanie). Co do Hyper Zakmet to większość komponentów pochodzi od Hypertherma: Układ napędowy, sterownik, suport i agregat plazmowy a Zakmetu jest stal i stół odciągowy.
Dlatego te maszyny znalazły się w kilkudziesięciu firmach ponieważ były najtańsze na rynku i tak to już jest że klienci którzy kupują swoją pierwszą maszynę plazmową, często kupują tę najtańszą - a później narzekają.

Wiesz co boy HPR jest gwarancją dobrego cięcia, ale jeśli najważniejszym atutem maszyny jest agregat plazmowy, to może okazać się że ktoś kupi kiepską maszynę ze świetnym agregatem. Dlatego ja polecam przed zakupem sprawdzić parametry techniczne samej maszyny: jej prędkość przejazdową, prędkość suportu, sposób regulacji wysokości, łatwość obsługi sterownika, oprogramowanie itd.

Reasumując - jeśli jesteś zadowolony z maszyny i współpracy to super, pytanie tylko czy jesteś wyjątkiem czy regułą



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#22

Post napisał: cnccad » 28 lis 2008, 06:55

Romek CNC pisze:
boy pisze:Ja mam maszynę HyperZakmet z agregatem HPR 260A, maszyna tnie blachy od 0,5 mm do 64 mm (stal węglowa), do 50 mm (aluminium i stal nierdzewna). Prędkość cięcia przy cienkich blachach do nawet 10 m/min. Dokładność - 0,2 mm - dokładność cięcia, nie pozycjonowania! Jest to agregat z serii HD. Serwis bardzo sprawny i szybki, dostępność części zamiennych od ręki. Co do Stigala - agregat - Cebora - jakość cięcia - bardzo średnia. HPR to najlepszy agregat plazmowy na rynku, skontaktuj się z ich marketingiem, zaproszą Cię do siebie, zobaczysz kilka różnych maszyn i agregatów, pokazy cięcia. Mają w sprzedaży także lasery. Są też maszyny duuużo tańsze niż inne oferowane na rynku.

Chyba, że ktoś ma może złe doświadczenia ze współpracy z firmą ZAKMET?

Ja jestem bardzo zadowolony i z maszyny i ze współpracy z firmą.
A te 0,2 mm to wychodzi na detalach jakiej długości ?
Inną dokładność uzyskasz dla detalu o długości 200mm a inną dla 2000mm i na pewno to nie będzie 0,2mm.
Co do jakości Zakmetu to w 100% zgadzam się z cnc cad. Znam wielu użytkowników ich maszyn którzy po jakimś czasie sporo narzekali. Oczywiście każda firma może się rozwijać i myślę że tak też jest w przypadku Zakmetu tyle że ich rozwój jest dość powolny. MIałem okazję dobrze przyglądnąć się ich plazmą na Targach Poznańskich - osobiście bym nie kupił (ale to tylko moje zdanie). Co do Hyper Zakmet to większość komponentów pochodzi od Hypertherma: Układ napędowy, sterownik, suport i agregat plazmowy a Zakmetu jest stal i stół odciągowy.
Dlatego te maszyny znalazły się w kilkudziesięciu firmach ponieważ były najtańsze na rynku i tak to już jest że klienci którzy kupują swoją pierwszą maszynę plazmową, często kupują tę najtańszą - a później narzekają.

Wiesz co boy HPR jest gwarancją dobrego cięcia, ale jeśli najważniejszym atutem maszyny jest agregat plazmowy, to może okazać się że ktoś kupi kiepską maszynę ze świetnym agregatem. Dlatego ja polecam przed zakupem sprawdzić parametry techniczne samej maszyny: jej prędkość przejazdową, prędkość suportu, sposób regulacji wysokości, łatwość obsługi sterownika, oprogramowanie itd.

Reasumując - jeśli jesteś zadowolony z maszyny i współpracy to super, pytanie tylko czy jesteś wyjątkiem czy regułą

to ostatnie zdanie mi sie podoba ... bardzo podoba.
A tak serio boy ... bardzo mi przypominasz pewnego gościa z wrocławia gdzie wykonuja obudowy do transformatorów czy coś takiego i on też reklamował własnie zakmet , po mimo że miał jak go odwiedziliśmy ze znajomymi problem z odpaleniem maszyny. jego mądrośc była bardzo podobna do Twojej.
Nie powiem ...
Gadałem z kimś kto cos wie tam o plazmach , ale typowo książkowy człowiek. Na pewno nie praktyk.
każdy kto się wypowiada na forum zdobywa informacje ... ja inni koledzy z forum ale Twoje wypowiedzi to tak jak napisał kolega RomekCNC ....reklama zakmetu. Znam serwisanów , byłych ludzi którzy pracowali lub współpracowali z zakmet-em i ich opinie sa dla mnie ważne , a szczególnie ważne sa opinie użytkowników które niestety odbiegają od Twojej.
Widziałem te maszynę z zakmetu i tak jak kolega RomekCNC napisał ... zakmet tylko dał ramę swojej konstrukcji , stoły juz nie są jego konstrukcji itd.
Na jakich ja pracuję maszynach ?? na żadnych .... po prostu serwisuję różnych producentów ze specjalizacją w ESSB , MGM , MESSER , SAF itd. Również specjalizuję się w laserach i plazmach. Posiadam swoje maszyny do cięcia plazma i wodą.
I chętnie się ucze od kolegów z forum , nie reklamując tych producentów a jedynie wydając opinie.

Pozdrawiam

Tak jak napisał kolega RomekCNC
przemyśl z tym pozycjonowaniem bo co inne pozycjonowanie , a co inne powtarzalność cięcia.
Ja tam tylko raz zawierzyłem w cuda i juz nie uwierzę
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#23

Post napisał: boy » 28 lis 2008, 21:58

Ale jest dokładnie tak jak mówisz, Zakmet jest producentem maszyny (stoły też są ich konstrukcją, suport też). To co jest produkowane przez inne firmy to: prowadnice liniowe, listwy zębate, serwomotory, sterowanie (chyba w tych małych sterowanie jest ich) i agregat. A czy Eckert, Stigal to coś innego? Produkują ramy, integrują je ze sterowaniem, agregatem i powstaje końcowy produkt czyli wypalarka. Swoje sterowanie ma Messer, Koike, ale to są dużo większe (no i dużo droższe) firmy.

Dokładność cięcia 0,2mm oczywiście przy cienkich blachach i małych elementach. Przecież normalne, odchyłka rośnie z mierzonym wymiarem.

Coście się tak czepili tego reklamowania, po prostu nie mam kłopotów z tą maszyną.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#24

Post napisał: cnccad » 28 lis 2008, 22:07

boy pisze:Ale jest dokładnie tak jak mówisz, Zakmet jest producentem maszyny (stoły też są ich konstrukcją, suport też). To co jest produkowane przez inne firmy to: prowadnice liniowe, listwy zębate, serwomotory, sterowanie (chyba w tych małych sterowanie jest ich) i agregat. A czy Eckert, Stigal to coś innego? Produkują ramy, integrują je ze sterowaniem, agregatem i powstaje końcowy produkt czyli wypalarka. Swoje sterowanie ma Messer, Koike, ale to są dużo większe (no i dużo droższe) firmy.

Dokładność cięcia 0,2mm oczywiście przy cienkich blachach i małych elementach. Przecież normalne, odchyłka rośnie z mierzonym wymiarem.

Coście się tak czepili tego reklamowania, po prostu nie mam kłopotów z tą maszyną.
hehe ....
KOIKE i MESSER ma swoje sterowanie ??
KOIKE ....sterowniki BURNY i FANUC
MESSER ... sterowniki BURNY , FANUC i jakieś czeskie , zaczerpnięte z czasów gdy byli polączenie z MGM a obecnie trochę zmodyfikowane pod siebie. Działa tak sobie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#25

Post napisał: boy » 28 lis 2008, 22:15

A faktycznie, masz rację, byłem na tegorocznych targach Euroblech, oglądałem Koike z głowicą 3D, właśnie na sterowaniu Fanuc.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#26

Post napisał: cnccad » 29 lis 2008, 17:19

Dla koike to typowy dostawca sterowników.
Do maszyn dwu ... trzy osiowych stosują często sterowniki BURNY 10 LCD a dla bardziej zaawansowanych FANUC.
Możliwe że sa inne sterowniki ale ja ich nie znam.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#27

Post napisał: boy » 29 lis 2008, 17:56

No widzisz, jak cię trochę poszturchać, to zaczynasz sensownie pisać. Ale jak już dyskutujemy, to małe sprostowanie, w końcu po to jest forum.

Jakby sprzedawali 2-4 maszyny rocznie, to byś nawet o nich nie wiedział. Sprzedają około 6-10 miesięcznie.

Hypertherma jest źródło plazmy (z palnikiem i mieszalnikiem gazów) i sterowanie Edge II lub Ti. Resztę produkują, ramę, filtrowentylację, stoły (konstrukcja podobna do stołów Kempera, to prawda). Serwonapędów nie robi ani Zakmet ani Hypertherm.

No i to, co jest także oczywiste, samo źródło nie będzie palić dobrze, tak samo najlepsza maszyna nie będzie palić dobrze ze słabym źródłem. Jedno i drugie musi być na najwyższym poziomie. Jeżeli rama będzie choćby minimalnie drżeć, od razu przełoży się to na jakość cięcia. A tak się dzieje, jeżeli masz układ jezdny i napędowy z dolnej półki. Z tym nawet Hypertherm i jego plazma HD nie da sobie rady.

Szkoda tylko, że nasza dyskusja prowadzona jest na temacie o dyszach...Przenieśmy się na jeden temat, zgoda? Bo robimy zamieszanie na forum.
hehe ... no to fakt.
Mieszamy trochę i zauważ że to głównie my dyskutujemy.
Znam sytuację na rynku …. I zakmet nie sprzedaje tych ilości co podałes.
Może inaczej … wszystkie urządzenia to może , ale te bardziej liczące maszyny to na pewno nie , gdyż rozmawiałem z osobami z szefostwa zakmet-u i sami powiedzieli ze te dobre czasy minęły.
Co do programu … napędów to było wymaganiem Hypertherm by instalować to na maszynach gdzie będzie ich urządzenie.
Nie zgodzę się z tobą, już 2 lata temu, jak ja kupowałem od nich maszynę, na hali przygotowanych do wyjazdu ustawionych było 5-6 maszyn jednocześnie, testowali je, ostateczna kontrola jakości. Gdyby sprzedawali 4 rocznie, to na pewno byśmy o nich nie wiedzieli. A mieszkamy w różnych częściach Polski, nie tylko my o nich mówimy, wypowiadają się też inni użytkownicy.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#28

Post napisał: cnccad » 29 lis 2008, 18:00

dwa lata temu to był dla nich ten dobry okres. Ale masz rację. Niech się inni wypowiedzą.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#29

Post napisał: aspem » 29 lis 2008, 18:04

Możliwe, że tyle sprzedawali ale to raczej w I połówce roku - obecnie to chyba posucha ale nie tylko u nich....

Z tego co wiem to raczej narzekają że jest obecnie strasznie cienko u nich ze sprzedażą.

Aspem

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#30

Post napisał: cnccad » 29 lis 2008, 18:13

Tak ... nie tylko zakmet ma problemy ze sprzedażą.
wszyscy mają przez to co narobili amerykanie z rynkiem
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”