problem z kupnem wycinarki plazmowej

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#11

Post napisał: chrisz1796 » 17 lis 2008, 21:03

niestety woda do cięcia metali to mało ekonomiczna sprawa

lepiej detal wypalić np. plazmą o potem dać na obróbkę skrawaniem i się jeszcze parę denarów przy tym zaoszczędzi w stosunku do cięcia wodą

ale zabawa z materiałami nie metalowymi (granity i takie tam) to pole do popisu dla wody

pozdro4all



Tagi:


Romek CNC
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 19 kwie 2008, 18:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#12

Post napisał: Romek CNC » 20 lis 2008, 19:20

Spróbuję odnieść się do kilku wątków tej dyskusji.

Jeżeli chodzi o plazmy tnące z jakością lasera to radzę traktować to z przymrużeniem oka.
- dla cienkich blach i skomplikowanych kształtowo elementów lub b. małych otworów laser bije o głowę każdą plazmę. Wiązka lasera jest bardzo skupiona - szczelina cięcia ma szerokość ok 0,1mm a przegrzanie elementów nawet na bardzo ostrych krawędziach jest minimalne. Na ogół detale wycięte technologią laserową nie wymagają dalszej obróbki a powtarzalność wymiarowa to 0,1mm.
Wraz ze wzrostem grubości ciętego materiału rośnie zapotrzebowanie na energię, rosną koszty zakupu i koszty eksploatacji i w pewnym momencie przy kilkunastu lub kilkudziesięciu mm kończą się możliwości lasera.

- dla większych grubości z którymi nie radzi sobie laser zastosowanie ma cięcie plazmowe.
Najnowsze agregaty plazmowe doskonale radzą sobie z cięciem grubych i cienkich elementów, ale z pewnymi ograniczeniami. Jeżeli chcesz wycinać elementy skomplikowane kształtowo o bardo małych otworach to najpierw wykonaj próby cięcia u producenta i sprawdź czy to ciebie zadowala.

- Mój znajomy kupił kilka miesięcy temu maszynę plazmową polskiej produkcji "STIGAL". Wycina na niej elementy ocynkowane 0,8 - 1,5mm z prędkością 5,5 do 7,5 m/min. Powiem szczerze że kiedy zobaczyłem prędkość działania tej maszyny to szczęka mi opadła z wrażenia. Są to elementy kształtek wentylacyjnych i wychodzi to rewelacyjnie, ale nie wiem jak ta maszyna poradziłaby sobie z bardziej skomplikowanymi kształtowo detalami.

- Nie należy wierzyć w dokładność 0,4mm dla agregatu plazmowego (zakładam że standardowego). Powtarzalność 0,1 ??? ale czego pozycjonowania czy cięcia ?

- Odradzam kupno SteelTaylor - czy jakaś pracuje w Polsce ? Czy wiesz coś o serwisie ? "Tanie mięso psy jedzą"

Zgadzam się z kolegą "cnc cad" wszystko zależy czego oczekujesz od maszyny i co dla ciebie znaczy dokładność.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 21 lis 2008, 07:02

Spora część klientów podczas rozmowy z handlowcami słyszy tylko to co chce usłyszeć.
To znaczy ….
Jak się klientowi że powtarzalność pozycjonowania jest np. 0,1 to on to słyszy że powtarzalność jest 0,1.
I ….
Jak maszyna np. w cięciu plazmą wykona element o dokładności 0,4 nie wspominając o 1mm to się zaczyna „akcja”.
Druga strona ….to znaczy „handlowa” powinna wyraźnie poinformować i wskazać różnicę po między pozycjonowaniem a cięciem.
Ale to co napisałeś kolego „Romek CNC” to jest fakt , o jest rzeczywistość gdzie klient podczas rozmowy myśli gdzie maszynę postawi i jaką frajdę będzie miał a nie słucha tego najważniejszego.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#14

Post napisał: berdysz » 21 lis 2008, 09:58

Dobrze jest poczytać rad specjalistów. Moja firma właśnie przymierza się do kupna jakiejś wycinarki dla blach do 12mm. Myslelismy o plaźmie w typie HD lub cos w tym stylu ale chyba jednak laser będzie bardziej odpowiedni tymbardziej, że chodzi nam głownie o precyzyjne palenie otworów.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#15

Post napisał: cnccad » 21 lis 2008, 10:51

i od tego jest to forum.
Są ludzie nie zalezni gdzie zawsze coś poradzą ... etc
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post napisał: boy » 27 lis 2008, 21:31

Ja mam maszynę HyperZakmet z agregatem HPR 260A, maszyna tnie blachy od 0,5 mm do 64 mm (stal węglowa), do 50 mm (aluminium i stal nierdzewna). Prędkość cięcia przy cienkich blachach do nawet 10 m/min. Dokładność - 0,2 mm - dokładność cięcia, nie pozycjonowania! Jest to agregat z serii HD. Serwis bardzo sprawny i szybki, dostępność części zamiennych od ręki. Co do Stigala - agregat - Cebora - jakość cięcia - bardzo średnia. HPR to najlepszy agregat plazmowy na rynku, skontaktuj się z ich marketingiem, zaproszą Cię do siebie, zobaczysz kilka różnych maszyn i agregatów, pokazy cięcia. Mają w sprzedaży także lasery. Są też maszyny duuużo tańsze niż inne oferowane na rynku.

Chyba, że ktoś ma może złe doświadczenia ze współpracy z firmą ZAKMET?

Ja jestem bardzo zadowolony i z maszyny i ze współpracy z firmą.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#17

Post napisał: cnccad » 27 lis 2008, 21:41

zakmet to bardzo niska półka maszyn..... i znam kilkudziesięciu klientów co bardzo narzekają na ich maszyny.
ale ....
każdy narzeka kto nie poznał problemów z innymi chinskimi wynalazkami
popiera Cię jeżeli chodzi o HPR-y....
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: boy » 27 lis 2008, 21:53

Co ty nie powiesz. Wymień kilka firm, zadzwonię i zapytam. Jakby to była taka niska półka, to jak ich maszyny znalazłyby się w kilkudziesięciu firmach?

A możesz powiedzieć na co konkretnie narzekają te tłumy?

Tak jak pisałem wcześniej, pokazywali mi maszyny tanie, z niższej półki i tą którą kupiłem - z najwyższej półki.

Obrazek

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 21
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#19

Post napisał: cnccad » 27 lis 2008, 22:17

Poczytaj najpierw regulamin forum .... to jedno.
Nie napisałem że są złe. A to że najniższa pólka to nie jest moja opinia. To jest kolego "RYNEK".
Prawda jest taka że ( sam zakmet się do tego przyznał ) że jak by hypertherm to by nie istnieli na rynku.
każdy chwali swoje ... to zrozumiałe. Ale nie będe się z Tobą przegadywać bo z Twojej opinii wynika że zakmet to wysoka półka.
Tylko.... nie myl półek w maszynach i półek w producentach. To są dwie różne sprawy
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


boy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 7
Posty: 45
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post napisał: boy » 27 lis 2008, 22:25

Regulamin? Jeżeli coś nie tak napisałem, proszę o informację, post da się edytować.

No z Hyperthermem to nie rozumiem, można tak samo powiedzieć o wszystkich firmach. Tak samo można powiedzieć (przesadzając) że jakby nie Zakmet (oraz inne firmy sprzedające te agregaty) to Hypertherm tak samo by nie istniał.

Co nie zmienia faktu, że są producentem najlepszych agregatów na rynku.

Nie masz racji, nie każdy chwali swoje, każdy chwali dobre. Jakbym z maszyną miał problemy, to na pewno bym nie chwalił...Tak jak mówie, różne maszyny, różne opinie.

Na jakiej maszynie pracujesz? Jaką polecasz? Bo widzę po innych postach, że masz pojęcie o plaźmie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”