Częśći do TUM 35

Wałek napędowy, sprzęgło

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
radbad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2019, 21:21
Lokalizacja: Buczek

Częśći do TUM 35

#1

Post napisał: radbad » 12 cze 2019, 11:48

Dzień dobry.
Zabrałem się za remont tokarki TUM 35D1 na początek zabrałem się za skrzynkę prędkości. Po wyjęciu reduktora z tokarki oraz rozebraniu jego do naprawy są dwa elementy - sprzędło elektromagnetyczne z racji popękanych tarczek oraz wałek (wybity wpust) koła pasowego z którego napęd jest przekazywany na wrzeciono za pośrednictwem pasów klinowych. Jestem zainteresowany regeneracją sprzęgła elektromagnetycznego lub zakupem części do niego podobnie sprawa wygląda odnośnie wałka napędowego. Może ktoś z użytkowników forum pomoże mi w tej kwestii. Załączam zdjęcia detali które kwalifikują się do naprawy.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Załączniki
Wałek koła pasowego 3.jpg
Wałek koła pasowego 2.jpg
Wałek koła pasowego1.jpg
Sprzęgło 3.jpg
Sprzęgło 2.jpg
Sprzęgło 1.jpg




Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

Re: Częśći do TUM 35

#2

Post napisał: Grzegorz53 » 12 cze 2019, 23:30

Witam
Co do sprzęgła, to wejdź na stronę Fumo Ostrzeszów i tam wszystkiego się dowiesz co do części zamiennych. Możesz też cierpliwie szukać nowego sprzęgła z zapasów magazynowych.
Wpust musisz zrobić nadwymiarowy, a skoro wałek masz wyjęty to warto poprawić też rowek. Na zdjęciach nie widać dokładnie jak bardzo rowek jest rozbity, jeśli niewiele, to można rozklepać trochę wpust aby ciasno wchodził. I tak po jakimś czasie zrobi się to samo, jeśli nie będzie łagodnego startu silnika. Warto pomyśleć o falowniku.


gery_z1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 04 cze 2015, 19:42
Lokalizacja: barcin

Re: Częśći do TUM 35

#3

Post napisał: gery_z1 » 16 cze 2019, 18:42

Witam ! Jeżeli chodzi o wałek to taki mam , a hamulec już sprzedałem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”