Poszukuje części do 1K625

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
DamianIOD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2017, 20:11
Lokalizacja: Rzeszow

Poszukuje części do 1K625

#1

Post napisał: DamianIOD » 17 maja 2017, 15:34

Witam wszystkich,
miałem dzwona podczas pracy na StankoImport Profila model 1K625 i poszukuje części. Listwa zębata od posuwu wzdłużnego oraz wałek z nią współpracujący uległy uszkodzenia i czuć było mały przeskok w tym miejscu. Urządzenie jest już rozebrane uszkodzone części zdemontowane.
Teraz pytanie czy jest wśród was ktoś kto posiada części do tego modelu lub wie kto może mieć je na miejscu, zależy mi na czasie.
Kontaktowałem się już z takimi firmami jak multimasz, fimbes, metalux i weriko. Najlepsze oferta była by za dwa tygodnie z Rosji a i tak to się może przedłużyć...
Będę wdzięczny za pomoc bo robota mi stanęła.



Tagi:


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 936
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#2

Post napisał: ak47 » 17 maja 2017, 15:57

Posiadam ten model tokarki i sam jakiś czas temu szukałem tarczek sprzęgłowych albo i całego sprzęgła ale to niezbyt u nas popularna maszyna i nie udało mi się znaleźć nikogo ponad wymienionych przez Ciebie dostawców. Musisz czekać. W oczekiwaniu możesz sprawdzić czy da się przełożyć listwę zębatą która jest po stronie konika na stronę uchwytu. Co do wałka to na szybko można napawać zęby i kątówką lepiej albo gorzej doszlifować.

Trzeba by jeszcze wspomnieć, że te elementy, które wymieniłeś nie są jakoś niesamowicie skomplikowane i szybciej (a i pewnie taniej) by było zamówić je u kogoś i dorobić.

Awatar użytkownika

Autor tematu
DamianIOD
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 27 sty 2017, 20:11
Lokalizacja: Rzeszow

#3

Post napisał: DamianIOD » 17 maja 2017, 20:00

Pomierzyłem części i wychodzi na to że listwa i wałek mają moduł 4 więc pytanie czy jeśli chodzi o listwa to nie można kupić listwy np. z ebmi
https://www.ebmia.pl/listwy-kola-zebate ... _3362.html
one są i szersze i wyższe (40x40) ale to nie problem żeby dać na frezarkę. Listwa w z tokarki ma 35 szerokości i 32,7 wysokości. Tylko jak myślicie czy trzeba dać listwę z hartowanymi zębami czy powinno się dać zwykłą stalową?
Pierwsza i druga listwa różnią się rozstawem otworów i nie idzie ich podmienić.
A z wałkiem będę jutro jeździł kto najszybciej wykona...


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 936
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#4

Post napisał: ak47 » 18 maja 2017, 16:04

Elementy zębate maja zwykle 38-45 HRC w tej tokarce (dane z dokumentacji remontowej) wiec z byle żelaza być nie powinna listwa. Spytaj EBMIę jakiej twardości co jest i będziesz wiedział.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”