Ekstremalne Ra z tokarek CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
SPYRA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2008, 16:22
Lokalizacja: Tarnów

Ekstremalne Ra z tokarek CNC

#1

Post napisał: SPYRA » 01 kwie 2008, 16:46

Witam wszystkich
Jestem zainteresowany waszymi doświadczeniami związanymi z uzyskiwaniem wysokich gładkości powierzchni powiedzmy Ra 0.3 lub lepszych. Nie chodzi o banalne informacje w rodzaju należy zmniejszyć posuw i dać wyższe obroty ale o konkretne doświadczenia związane z tym tematem.
Wykonuję detale z różnych materiałów i mogę dobierać odpowiednie gatunki właśnie pod uzyskiwanie maksymalnie dobrych Ra. Dalej obrabiam te detale swoimi metodami i uzyskuję Ra na poziomie 0,09-0,05 dlatego chcę wyciągnąć ile się da z obróbki skrawaniem bez szlifowania. Toczę z różnych fi od 14 do 130. Chodzi o informacje jakie płytki, jakie stale nierdzewne i zwykłe, itd.,itd. Ważne wszystkie informacje również o maszynach. Mam na myśli tylko tokarki CNC.



Tagi:


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: wladca-swiata » 03 kwie 2008, 21:09

Sandvik opracowal technologie Wiper dla glowic frezarskich (jedna plytke w glowicy wymienia sie na specjalna i wychodzi ponoc lustrzana powierzchnia0. Nie wiem, czy dobrze kojaze, ale dla toczenia tez cos takiego jest.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 04 kwie 2008, 15:16

technologia wiper ma juz pare latek i dla toczenia owszem jest i wychodzi lustrzana powierzchnia ale dla okreslonych parametrów maszyny (diagram łamania wióra)
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


marcin8510
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2008, 18:16
Lokalizacja: Poznan

#4

Post napisał: marcin8510 » 09 kwie 2008, 16:08

Mozna pokombinowac z rodzajem chłodziwa. Jezeli obrabiasz jakąs stal to polecam olej jako ciecz chłodzącą. pozdro


Autor tematu
SPYRA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2008, 16:22
Lokalizacja: Tarnów

#5

Post napisał: SPYRA » 15 kwie 2008, 07:57

Dziękuję za odpowiedzi
A jak wygląda sprawa z ustawianiem maszyn. Wrogiem gładkości powierzchni są drgania czy w waszych firmach mocuje się maszyny na specjalnych fundamentach czy raczej stoją sobie luzem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”