pomoc przy wyborze tokarki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
rafur87
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:55
Lokalizacja: niemcy

pomoc przy wyborze tokarki

#1

Post napisał: rafur87 » 28 gru 2016, 21:23

Na wstepie chicalbym wszystkich powitac. Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosci.

Jestem totalnym amatorem w swiecie tokarek, ale mam zamiar taka sobie kupic. Do celow hobbysticznych.

Wszystko co bede chcial na tokarce robic to rdzenie do cewek ktore wymiary beda miec max 32mm dlugosc i 10mm szerokosc. Rdzenie maja byc wykonywane ze zwyklej stali nskoweglowej czyli stal bardzo miekka. Do tego chce rowniez wykonywac podkladki z plastikiu lub akrylu i wiadomo toczene na pretach z miedzi i mosiadzu srednica pretow rowniez okolo 10mm. co do dokladnosci toczenie raczej nie mam duzych wymogow kazdy element nie musi byc dokladniy co do 0.01mm. W zupelnosci zadowoli mnie dokladnosc do 0,1mm. Czyli ogolnie wymagan nie mam duzych.

Patrzalem duzo na forum i dosc duzo czytalem az wkoncu postanowilem sie zapytac co i jak.
Tokarki mozna juz dostac od 2000zl Ja mam do dyspozycji 4000zl.

Najbardziej wpadla mi w oko tokarka frmy bernardo model hobby 300dc.I nad ta sie zastanawiam. Bo waga tokarki tez jest wazna dla mnie cos do 40kg. Ten model wazy 25kg i ma silnik mocy 450w. I wedlug porad z forum mysle ze dobrze wybralem cena bodajze 3800zl


Teraz pytanie do was do bardziej ozeznanyc, czy ta tokarka bedzie dobra do moich wymagan?

Jesli macie jakas alternatywe do tej tokarki to z checia przyjme rady.


pozdrawiam Rafal


poczatkujacy

Tagi:

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”