Tokarka Maho graziano 400

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
hawranek6007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:02
Lokalizacja: Polska

Tokarka Maho graziano 400

#1

Post napisał: hawranek6007 » 13 gru 2016, 18:24

Witam

Potrzebuję pomocy. Kupiłem tokarkę cnc Maho graziano 400 bez osi c ale z napędzanymi wrzecionami. Sterowanie Philips 432T
Nie wiem jak obrócić wrzeciona o kąt np; 45,90,180 itd stopni. Po wpisaniu M19 wrzeciono pozycjonuje się, ale co wpisać dalej, żeby obróciło się o żądany kąt. Wiem że M91,M92,M93 itd obraca o określone kąty ale niestety nie mogę sobie z tym poradzić, a w instrukcji nie mogę wyczytać bo nie znam niemieckiego. Z tyłu na wrzecionie jest zębatka z drobnymi ząbkami i hydrauliczny palec blokujący ją podczas pozycjonowania.

Może ktoś dysponuję polską instrukcją obsługi i ma możliwość udostępnienia albo zrobienia ksero?
Za wszelkie informacje w tych tematach będę wdzięczny.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość. Z góry dziękuję.





Witam ponownie.

Dzięki za wszystkie uwagi i pomoc.
Może trochę źle się wyraziłem. Maszyna ma napędzane wszystkie gniazda narzędziowe w głowicy gdzie mogę używać napędzane oprawki vdi (proste lub kątowe), ale osi C nie ma. Prawdopodobnie ma podział wrzecionem (obrót o kąt) W instrukcji pisze że funkcje M91-obraca o 45stopni, M92-90st. itd......M97-315st. Jak wpisze M19 i wykonaj to obróci wrzeciono i rygiel hydraulicznie zablokuje tarczę zębatą na wrzecionie z tyłu.Od tego się zaczyna. Zawsze wrzeciono ustawi w takim samym położeniu i od tego miejsca mogę dokonywać jakiś np wierceń z czoła lub promieniowo z podziałem. Tylko co dopisać do np M91 żeby rygiel się zwolnił i wrzeciono się obróciło w tym przypadku o 45 stopni.

Z osą c mam maho 300 i tam nie mam problemu z obrotem o kąt wrzeciona. Tam wpisuję G37 - wykonaj. Następuje pozycjonowanie wrzeciona. Wpisuję np G0, C45 - wykonaj i obraca wrzeciono o 45stopni. Funkcją G36 odwołuję oś C. Tak na maho 400 nie da się


WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA OKAZANĄ POMOC.


Sprawa wyjaśniona wystarczyło przy funkcji M19 wpisać literę A i kąt o jaki chcemy obrócić
wrzeciono.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2016, 10:43 przez hawranek6007, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:


robalo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:11
Lokalizacja: Jędrzejów

#2

Post napisał: robalo » 13 gru 2016, 21:52

Może spróbować wpisać np: M19 R90


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 14 gru 2016, 06:34

Mam podobną tokarkę, ale tylko na niej toczę. Jak byś miał problemy z toczeniem to mogę pomóc w miarę swoich możliwości.
Swoją drogą skoro masz napęd w głowicy narzędziowej i napęd frezerski do wrzeciona to znaczy że masz oś C, lub przynajmniej kiedyś miałeś :wink:


Sagittarius
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2008, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

#4

Post napisał: Sagittarius » 08 kwie 2017, 11:04

hawranek6007,
Witam mam prosbe a mianowicie robie na Maho MT500C i za cholere nie moge odpalic obrotow na oprawce napedzanej
Ktos pomoze jaki funkcje M badz G trzeba zastosowac
:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”