Jaką używaną mini tokarkę wybrać?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Kazik003
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2016, 22:27
Lokalizacja: Bochnia

#31

Post napisał: Kazik003 » 27 lis 2016, 20:29

Będą zdjęcia ale na razie skracam w niej kable i montuje włącznik,potencjometr w powiedzmy ergonomicznych miejscach na ile to mozliwe...

To ta z drugiego linka.

Trafiłem na mały problem.. a nawet duży....w pokoju nie mam gniazdek z bolcem. :sad:
Rozumiem ze podłączanie do zwykłego zwłaszcza ze wtyczkę można dać odwrotnie nie wchodzi w grę... :?:
Na szczeście gniazdko z bolcem mam w kuchni za ścianą i być może uda się łatwo kable rozdzielić i je przenieść na drugą stronę ściany.



Tagi:


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#32

Post napisał: szopenn » 27 lis 2016, 21:30

bolec dajesz na N i ma grać...


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#33

Post napisał: Andrzej 40 » 28 lis 2016, 00:21

Kazik003 pisze:
Trafiłem na mały problem.. a nawet duży....w pokoju nie mam gniazdek z bolcem. :sad:
Rozumiem ze podłączanie do zwykłego zwłaszcza ze wtyczkę można dać odwrotnie nie wchodzi w grę... :?:
Na szczęście gniazdko z bolcem mam w kuchni za ścianą i być może uda się łatwo kable rozdzielić i je przenieść na drugą stronę ściany.
Gratuluję nabytku i czekam na wrażenia. Jak pisałem, DTRka po rosyjsku jest na ich forum.
Prawdą a Bogiem przy falowniku raczej obojętne jak włożysz wtyczkę. Jedno tylko zawsze ważne, żeby części metalowe były uziemione, w najgorszym przypadku zerowane, od gniazdka trzecim przewodem z kabla (oczywiście 3 żyłowego). Jeżeli masz starą instalację- 2 żyłową - to w gniazdku łączysz zero z bolcem. To musi być zrobione pewnie i porządnie!
Nie jest to szczyt zabezpieczenia, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Poprawniej w byłoby położyć przewód 3-żyłowy od tablicy rozdzielczej i w niej połączyć oba do N (niebieski i zielono-żółty). Jeżeli instalacja domowa nie ma PE.


Autor tematu
Kazik003
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 24 lis 2016, 22:27
Lokalizacja: Bochnia

#34

Post napisał: Kazik003 » 28 lis 2016, 23:11

Prawdopodobnie pociągnę sobie przewód z uziemieniem do pokoju i zamontuje gniazdko z bolcem. Wiem ze można połączyć tak z zerem,kiedyś tak robiono ale.... :roll:

Jak modernizuję to pojawiają sie nowe pomysły,a to po załączeniu włącznika głównego od razu rozdzielić kable do lampki teleskopowej , a to dorobić jakieś wejścia na kołeczka i wysuwaną rączkę by można ją wozić jak walizkę na kółkach...Pomysłów sporo a mało czasu,ale powoli będzie do przodu.Dziękuje wszystkim za pomoc.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#35

Post napisał: szopenn » 29 lis 2016, 08:12

Kazik003 pisze:Wiem ze można połączyć tak z zerem,kiedyś tak robiono ale....
Przewód N jest połączony z punktem neutralnym transformatora sieci energetycznej i uziemiony
więc nie kombinuj i zrób jak Tobie ludzie piszą... w blokach dawno w skrzynkach rozdzielczych dodatkowo listwy N są połączone z PE..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”