Ustawianie narzędzi w osi na tokarce CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: viper » 27 paź 2016, 22:45

mag999 pisze:Powiem wam że czujnik zegarowy przyklejony na statywie do uchwytu który mierzy osiowosc trzpienia zamontowanego w oprawie er da błędny pomiar. U siebie sprawdzałem tak i miałem bucie ok 0.5mm
nie zgodzę się z Tobą. Coś musiałeś robić źle. Nie ważne gdzie się przyklei czujnik czy to po zewnątrz uchwytu czy to przy osi lub złapie się w szczęki... pomiar zawsze będzie ten sam jeżeli będziesz kręcił uchwytem.

może jakaś głupota była.. słabe trzymanie czujnika czy coś. Praw fizyki nie oszukacie w każdym razie :) zresztą 0,5mm no proszę o czym mowa :wink:
Majster70 pisze: Mam jeszcze takie pytanie,jak ustawia się w osi nóż do gwintów?Bo wiem,że zgrubny i wykańczający sprawdza się czy są w osi planując czoło,a jak to jest z nożem do gwintów?
"planując czoło" czyli pewnie toczycie do cycka i na oko ustawiacie? to zrób tak samo z tym do gwintów tylko wstępnie innym nożem wyprofiluj materiał coś na kształt stożka z bardzo ostrym szpicem.
Podjedziesz tym nożem do tego szpica i ustawisz tą oś.



Tagi:


browar31
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2019, 07:26

Re: Ustawianie narzędzi w osi na tokarce CNC

#12

Post napisał: browar31 » 11 cze 2021, 11:41

Panowie odkopię temat - chciałbym "profesjonalnie ustawiać oprawkę napędzaną zanim wypluję pierwsze detale i ręcznie ustawie sobie po pomiarach

sytuacja jest taka : oprawka kątowa napędzana, tokarka z osią C, łoże 45stopni
Wiercę pod różnymi kątami i z różnymi wiertłami- więc co jakiś czas osiowość wiertła do pręta mi się rozjedzie.

W jaki sposób robicie pomiar czujnikiem tak żeby mieć go prostopadle do oprawki czy trzpienia w uchwycie oprawki?
Próbowałem dzisiaj temat liznąć ale nie byłem w stanie czujnika ustawić na tyle równo żeby pomiary uznać za poprawne

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”