Noże do tokarki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Noże do tokarki

#1

Post napisał: Kosnita » 25 lut 2017, 21:40

Witam, widzicie że jestem tutaj nowy przejrzałem pare tematów z nożami, ale mam już jakieś konkrety i po prostu chciałbym sie was poradzić czy dobrze wybrałem marka płytki itp.
Wole zainwestowac pare złoty w dobrą oprawke na płytki i mieć to po prostu z głowy i później już sie nie martwić. Wybrałem firmę AKKO sporo tego na allegro cena nie jest jakaś tragiczna, a jak z jakością ? To już pytanie do was, może inna propozycja?
Wybrałem kilka noży i do tego płytki:
-nóż do zewnętrznych średnic
http://allegro.pl/noz-tokarski-skladak- ... 87374.html
Oraz wytaczak na te same płytki żeby było mi prościej:
http://allegro.pl/noz-tokarski-skladak- ... 88488.html
Do niego jest sporo płytek tych WNMG 080408 lub 080404 chciałbym kupic po paczce 10sztuk jednych i drugich do obróbki zgrubnej i te z mniejszym promieniem do wykańczającej.
Przecinak:
http://allegro.pl/noz-przecinak-akko-ad ... 29130.html
Potrzebuję także nóż do robienia rowków pod segery 1.5mm szerokości:
http://allegro.pl/noz-tokarski-skladak- ... 70836.html

Oraz robię stożki wewnętrzne stąd potrzeba małęgo noża, wybrałem taki na płytki CCMT
http://allegro.pl/noz-tokarski-skladak- ... 70836.html

Do wszystkich noży dobry dostęp płytek. Wybrałem płytki WNMG ze względu na 6 krawędzi skrawających - ekonomia.

Moja tokarka to stary TUD 40. Już troche toczyłem na tej tokarce mam kilka zleceń robie sobie po godzinach w garażu. Może jakaś inna firma oprawek? Lepsze ? Tańsze ? Tu już do was pytanie.

Dziekuje za pomoc :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017, 06:42 przez Kosnita, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


lukasz03
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 02 maja 2016, 23:16
Lokalizacja: Warmia

#2

Post napisał: lukasz03 » 25 lut 2017, 22:08

Szukaj noży pafana, na olx można wyrwać nowe składaki po 30zł i taniej czasami, płytki baildonit , można tanio kupić.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Noże do tokarki

#3

Post napisał: Andrzej 40 » 26 lut 2017, 00:05

Kosnita pisze: Do niego jest sporo płytek tych WNMG 080404 lub 080404 chciałbym kupic po paczce 10sztuk jednych i drugich do obróbki zgrubnej i te z mniejszym promieniem do wykańczającej.
Jeden promień do poprawki :mrgreen: .
Zobacz na forum posty dotyczące noży składanych - jeszcze ciepłe :wink: . Są linki do tańszych oprawek.
https://www.cnc.info.pl/topics56/noze-s ... htm#588076


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

#4

Post napisał: Kosnita » 26 lut 2017, 06:42

Poprawione mój błąd. Czytałem ten temat, większość przeczytałem lecz tam ludzie szukają noży do małych tokarek o małych trzonkach, a tutaj w imak wchodzi nóż o trzonku 40x40, mam taki i jeszcze podkładki trzeba bo za nisko siedzi xxd

Mógłbym kupić Pafane ale.ma nie ciekawe opinie. Wole zaiwestowac raz a wiecej i mieć coś porządnego, gdzie oprawki po czasie sie nie odgniotą.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#5

Post napisał: WZÓR » 26 lut 2017, 11:32

Kosnita pisze:...
Wole zainwestowac pare złoty w dobrą oprawke na płytki i mieć to po prostu z głowy i później już sie nie martwić. Wybrałem firmę AKKO sporo tego na allegro cena nie jest jakaś tragiczna, a jak z jakością ? ...
Z regóły w przyszłości wiąże się to z wyższą ceną płytek.
Swego czasu dobierałem doskonałe oprawki firmy ISCAR , jakość ich jest wyśmienita .
Minusem tego wyboru jest (niestety) cena płytek.
.... , zamienników nie znajdziesz (albo ciężko) i szybko się ich pozbędziesz wybierając oprawki z średniej półki.
..... noże , to nie buty - 5 lat ,,w nich się nie chodzi''. :mrgreen:
Kosnita pisze:Poprawione mój błąd. Czytałem ten temat, większość przeczytałem lecz tam ludzie szukają noży do małych tokarek o małych trzonkach, a tutaj w imak wchodzi nóż o trzonku 40x40, mam taki i jeszcze podkładki trzeba bo za nisko siedzi xxd ...
Określ się jaką tokarkę posiadasz i co chcesz na niej robić.
Oprawki 20x20 to jakby standard , a 25x25 jak dla mnie to już pod wymiar XL podchodzi.
... z tym XL trochę przesadziłem. :wink:
To , że masz taki prześwit w imaku nie świadczy , aby używać maga noży jakie kiedyś PAFAWAG używał do przetaczania osi wagonów kolejowych.
..... , a podkładki pod nóż się stosuje - jakoś do osi trzeba je ustawić.
Na nóż też jedną można podłożyć i śruby nie zrobią odcisku.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#6

Post napisał: rc36 » 26 lut 2017, 12:32

Kosnita Sam sobie przeczysz, chcesz używać bardzo grubych oprawek żeby było sztywno, a zamawiasz w dziale giełda imaki szybkozmienne o najbardziej wiotkiej konstrukcji jaka tylko istnieje. Daj dorobić ze dwa imaki czteronożowe o odpowiedniej grubości podstawy i
będziesz zmieniał całe imaki wraz z nożami, będzie sztywno, tanio i wygodnie.


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

#7

Post napisał: Kosnita » 26 lut 2017, 14:01

Szczerze to nie wiedzialem ze taka wiotka konstrukcja tak jak mowisz, dostalem rysunek tego imaka szybkozmienego podstawa o wielkosci 140x140 czy ona taka wiotka no to tutaj moze byc sie sprzeczal, chyba ze mowimy o samej konstrukcji imaka czyli tej jaskolki? Nie chcialem tych imakow ktore wystawil w ofercie bo sa za male, a multifix kosztuje sami wiecie ile. Czytalem wlasnie na forum i pare osob stwierdzili ze AKKO to wlasnie srednia polka dlatego takich szukalem, Plytki WNMG sami wiecie ekonomia 6 krawedzi, dlatego wybralem takie a nie inne. Imak szybkozmienny to w przyszlosci po prostu chcialem wiedziec ile musze miec kasy na takie cos. Najpierw podstwa to noze. W pierwszym poscie pisalem ze mam tokarke TUD 40.
Jeśli chodzi o noże to poczytalem forum i wywnioskowalem ze takie beda okej? Czy jednak jest onaczej?
Plytki WNMG sa latwo dostepne jest tego pelno.

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#8

Post napisał: rc36 » 26 lut 2017, 14:25

Chodzi o połączenie na tej jaskółce, to jest słaby punk, zauważ że takie imaki stosuje się tylko w tokarka stołowych i nawet w takim przypadku nie każdy jest z niego zadowolony.


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

#9

Post napisał: Kosnita » 26 lut 2017, 14:45

Ja nie mam zamiaru sie sprzeczac z nikim o nic wiec jesli takie rozwiazanie to lipa to zaproponujcie cos innego :) Jakies konkrety, oprocz tego Multifixa.Jak nie proponujcie to powiedzcie czego wy uzywacie w waszych warsztatach na podobnej wielkosci maszynach z czego jestescie zadowoleni a z czego mniej, chetnie wyslucham i bede mial prosciej podjac decyzje :). U mnie jest imak taki zwykly na 4 noże, lecz jest on wielkosci 160x160x90 także kawał kostki metalu.


Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 7
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

#10

Post napisał: Kosnita » 03 mar 2017, 16:20

Sory ze post pod postem, ale chcialbym wiedziec konkretnie czy warto Kupic te AKKo za 200zl, czy bez sensu doplacac i brac najtansze jakie są na te płytki WNMG? Przecinak listwa ? Czy taki jak wrzuciłem w pierwszym poście?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”