Tokarka SUI 50 TOS

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Marian2016
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Tokarka SUI 50 TOS

#1

Post napisał: Marian2016 » 18 sie 2016, 13:23

Witam Forumowiczów,

Proszę o opinię na temat tokarki SUI 50, czy jest to sztywna maszyna coś podobnego do tokarek Bułgarskich CU lub rodzimych Polskich.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

[ Dodano: 2016-08-18, 17:31 ]
Nikt z szanownych Panów nie pracował na tokarce tos ?? :shock:
Prośba, muszę coś kupić, mam CU580 i jestem zadowolony ale drugiej tak dużej znalezc nie mogę w rozsądnych pieniądzach a mogę mieć tego tosa tylko czy to dobry wybór ?



Tagi:


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

#2

Post napisał: ak47 » 22 sie 2016, 23:18

Sui 50 warto brać jeśli napęd nie jest oparty o silnik prądu stałego tylko tokarka posiada normalne sprzęgło mechaniczne i normalny silnik. Te elektryczne dziwolągi, i potencjometry siadają po jakimś czasie i wtedy maszyna traci obroty, grubsze wiercenie staje się uciążliwe, a bywa że i przy zbieraniu po 3 - 4mm potrafi stanąć. Choć ja pracowałem na modelu który swoje przeżył już więc elektryka pewnie działała tylko dlatego, że opatrzność czuwa.

Z tym ,że ja robiłem na mniejszej siostrze sui 50 czyli sui 40.
Maszyna na pewno 4mm bierze w stalach NC czy HS. Świetna dokładność i powtarzalność, trochę z początku irytuje brak normalnej korby bo mamy tylko pokrętła (by na posuwie szybkim korba nie dała komuś po klejnotach), dżojstik posiada chociaż nie tak fajny jak w CU. Konik ma blokadę mimośrodowa, a sama pinola konika jest z zabierakiem więc nie obróci wiertła i nie wytrze się gniazdo.

Osobiście chyba bym ją wziął o ile tokarka posiada sprzęgło mechaniczne, elektrycznych wynalazków nie dotykać
Wolę ją od TUDa na pewno chociaż ja zwolennikiem TUda nie jestem ale już do TURa startu Suika nie ma, (no ale TUr to dużo potężniejsza maszyna, Suika to raczej średniej wagi tokarka)


Autor tematu
Marian2016
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:20
Lokalizacja: Mazowieckie

#3

Post napisał: Marian2016 » 23 sie 2016, 13:05

Dziękuje Koledze za odpowiedz, oglądałem też CU 585 ale tam też sama elektronika, jeszcze szukam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”