TUE35 wymiana lozysk wrzeciona

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

powgreg
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 112
Rejestracja: 25 paź 2005, 23:21
Lokalizacja: RzeszĂłw

#121

Post napisał: powgreg » 30 lis 2016, 20:08

kavior pisze:
rc36 pisze:Żeby prawidłowo zabielić tarczę hamulcową musisz toczyć trzy powierzchnie z jednego mocowania
Czyli jak? Mam przyrząd w postaci wałka. Mocuje go w uchwyt, czoło planuje. Do niego przykręcam tarczę stroną "od koła" a następnie toczę dwie powierzchnie tarczy plus trzecia ta przylegająca do piasty? Ja chciałem tylko planować czoło przyrządu, do niego przykręcić tarczę częścią przylegająca do piasty.

Ale pomijając już kwestie wad materiału itp. to teoretyzując co mogę mieć rozsypane w tokarce, że mam bicie toczonego materiału?
Błędy Ci się sumują masz bicie na zabieraku 2 setki po założeniu uchwytu masz dodatkowe ramie które zwiększa to bicie dochodzą do tego błędy mocowaniu uchwytu tokarskiego.
Teoretycznie po przetoczeniu w jednym zamocowaniu tarczy bicia być nie powinno ale to teoria w praktyce raz toczysz jedną stronę masz jakiś rozkład sił potem drugą stronę i nóż wyciąga materiał z uchwytu a po przednio Ci dociskał wystarczy luz na łożyskach oporowych wrzeciona itp
Często też materiał poruszy się w uchwycie po prostu odcisną się szczęki w materiale gdy raz przetaczasz jest dobrze ale gdy obrabiasz drugą płaszczyznę to materiał się zruszy i masz bicie nie na darmo obrabiarki do tarcz toczyły na raz obie strony tarczy.
To gdybanie na odległość ale takie bicie tarczy do 5 setek nie jest problemem gorzej jak zrobić bicie na grubości to będzie pompowało hydraulikę czyli pedal :mrgreen:



Tagi:


woody2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2010, 11:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Zabierak

#122

Post napisał: woody2 » 23 mar 2017, 13:57

Witam ma ktos moze zabierak do tue 35?


marokow1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:31

Re: TUE35 wymiana lozysk wrzeciona

#123

Post napisał: marokow1 » 09 kwie 2023, 14:04

Dzień dobry , poszukuję koła zębatego M1,5 Z84 - na tablicy gwintów widnieje takie koło , czy ma ktoś info gdzie można by było tanio wykonać lub zakupić takie koło ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”