jak ustawić oś c w shop turnie do detalu

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
gacek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2016, 10:43
Lokalizacja: rybnik

jak ustawić oś c w shop turnie do detalu

#1

Post napisał: gacek82 » 06 lip 2016, 13:20

witam
może ktoś mi pomoże ustawić oś C w sinumeriku shop turnie do materiału na którym mam już nacięte wielowypusty a muszę je przedłużyć chodzi mi o to żę chciałbym sobie obrócić tak uchwyt by dotknąć frezem wypustu i na tej powierzchni zbazować oś C podać mu np C=2 stopnie wiem ktoś może powiedzieć ze obróć sobie detal w szczękach i po sprawie ale ja mam wał o długości 1200x240 i podparte koniem ciężar ok400kg na sinmeriku jeszcze tego nie robiłem nie musiałem ustawić się osią c domateriału gdzie tego szukać w offsecie czy w pozycji i czy wartość podawana w tabeli jest w tedy w stopniach i ewentualnie co ile czyta co stonień czy mniej
proszę o pomoc
rafal



Tagi:


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#2

Post napisał: bob35 » 06 lip 2016, 17:56

Jeżeli wiesz gdzie na wałku masz jaki kąt przechodzisz na sterowanie ręczne obracasz wałkiem i robisz korekcję osi c . Potem w korekcji korygujesz w x dla pewności by frezowało nad materiałem i sprawdzasz
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


Autor tematu
gacek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2016, 10:43
Lokalizacja: rybnik

#3

Post napisał: gacek82 » 07 lip 2016, 11:52

wszystko fajnie rozumie ale właśnie chodzi mi o to gdzie w shop turnie mogę zrobić korekcję osi C czy to jest gdzieś w offsecie czy w pozycji bardzo bym prosił o o tzn ścieżkę w czym dokonać korekty osi c bo rozumiem ze wartośći korekty podaję w stopniach, mam jeszcze jedno pytanie czy korekta robiona jest w pełnych stopniach czy np do ,1 bede wdzięczny za pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”