Śruba suportu poprzecznego

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
adampyzia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2016, 15:55
Lokalizacja: Gryfice

Śruba suportu poprzecznego

#1

Post napisał: adampyzia » 31 maja 2016, 16:03

Witam mam problem ze śrubą suportu poprzecznego do tokarki cu 400. Mam zamiar kupić nową część, lecz nie mam pojęcia w jakiej firmie kupię niedrogo, a dobrze wykonaną śrubę.
Proszę o jakieś numery telefonów do takich firm lub linki do podobnych aukcji.



Tagi:


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: Areo84 » 31 maja 2016, 21:10

Jakiś czas temu miałem podobny problem w swojej CU. Obdzwoniłem kilka firm i kwoty jakie za tą śrubę sobie życzyli to po prostu kosmos. Skończyło się na tym że za niewiele ponad 60zł kupiłem gotową walcowaną lewą śrubę trapezową ze stali C45 o długości 1m (0,5m nie starczy) i po ucięciu na wymiar zatoczyłem końce wraz gwintem i wyfrezowałem rowek po wpust . Tylko że oryginalną Tr22x5 zastąpiłem o rozmiar większą - Tr 24x5. A to dlatego że przy tamtej Tr22 rdzeń miałby zbyt małą średnicę na zatoczenie czopów.
W starej nakrętce i tej przeciwnakrętce do kasowania luzu roztoczyłem gwint pod nową śrubę, co i tak się przydało bo były już mocno wyrobione.

Miałem obawy czy dokładność przesunięcia suportu będzie odpowiadała tej na skali , czy może będą jakieś błędy wynikające z dokładności wykonania, ale sprawdzałem czujnikiem i jest OK.
Jeśli chodzi o żywotność to raczej nie ma co się łudzić że będzie taka jak oryginał , ale już jakieś 1,5 roku chodzi i nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia, więc chyba nie ma tragedii.

Nie pamiętam ile dokładnie krzyczeli za oryginał, ale takich śrubeczek to co najmniej kilka wychodzi.
W ogóle niektóre ceny nowych części do nich są absurdalnie wysokie. Na przykład za małe (ø ok.50mm) plastikowe kółko zębate o zębach prostych napędu przyspieszonego posuwu chcieli 490netto :shock: Skończyło się na dorabianiu :mrgreen: .


Autor tematu
adampyzia
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2016, 15:55
Lokalizacja: Gryfice

#3

Post napisał: adampyzia » 31 maja 2016, 22:03

Ma pan jakiś kontakt żeby kupić 1 metr takiej śruby


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#4

Post napisał: Areo84 » 31 maja 2016, 22:25

Są u sponsora forum:

http://www.ebmia.pl/sruby-nakretki-trap ... wica_modul

lub tu:

http://czescimaszyn24.pl/Sruba-trapezow ... 89%29.aspx

Trzeba pamiętać że ma być lewa.

P.S na forum wszyscy zwracamy się do siebie po koleżeńsku na ,,Ty",

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”