CTX 450 ryglowanie rewolwera

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Qmor1994
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, 05:19
Lokalizacja: Bochnia

CTX 450 ryglowanie rewolwera

#1

Post napisał: Qmor1994 » 23 lut 2016, 05:30

Witam,

Jestem operatorem tokarki DMG CTX 450 ecoline ze sterowaniem CNC Pilot 640. Podczas zjazdu do wymiany narzędzia wyskoczył niekasowalny błąd ryglowania rewolwera. Efekt jest taki, że mogę obrócić nim ręką. Czujniki wyczyszczone i nic. Podczas ręcznego ryglowania słychać jak blokada bije po rewolwerze ale się nie zazębia. Ktoś jest może w temacie? Jestem sobie w stanie z tym sam poradzić czy jest konieczny serwisant? Infolinia DMG jak neostrada. Proszę włączyć i wyłączyć maszynę. :roll:



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 23 lut 2016, 10:59

NIE JESTEŚ SAM, WEZWIJ SERWIS...


Autor tematu
Qmor1994
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016, 05:19
Lokalizacja: Bochnia

#3

Post napisał: Qmor1994 » 23 lut 2016, 22:22

Temat rozwiązany. Mimo odryglowania rewolweru sterowanie nie wykrywa tego stanu. Przyczyną jest czujnik ryglowania rewolweru (sprawdzony). Trzeba go wymienić. Niestety DMG policzyło sobie 850 zł za czujnik plus 150 zł za przesyłkę (oszaleli). Góra podjęła decyzję o zakupie czujnika o tych samych parametrach ale z logiem okumy. Cena 140 zł. Zobaczymy, czy zadziała. Tak btw. Serwisant DMG liczby sobie 500 zł za przyjazd plus 150 zł/h. I tak nie miałby tego czujnika, bo firma musi kupić części i po diagnozie serwisant przyjeżdża jeszcze drugi raz. Masakra. Do czwartku powinniśmy uruchomić maszynę. Przynajmniej znajdzie się chwila na konserwację i czyszczenie.

Jutro wrzucę jakieś zdjęcie tego czujnika.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”