Zakup tokarki - leasing

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
bogdan_h
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2015, 09:46
Lokalizacja: Kraków

Zakup tokarki - leasing

#1

Post napisał: bogdan_h » 04 lut 2016, 23:06

Witam,
mam pytanie może nie techniczne, bardziej teoretyczne i życiowe, prosząc o radę więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym zakupić tokarkę CNC w granicach 50 tys zł w leasing. Dotychczas pracowałem na luzie na samodzielnie zbudowanej małej frezareczce CNC, głównie robiłem rzeczy hobbystycznie dla siebie i znajomych trochę w alu, trochę w drewnie.
Pytanie za pewne już było na forum jednak nie mogę znaleźć a mianowicie czy jako fachowcy obecni tutaj i specjaliści w tej branży działający na własny rachunek możecie powiedzieć czy jest sens/opłacalny zakupu frezarki cnc (lub tokarki) w leasing zaczynając od zera tak aby zlecenia pokryły leasing. Prościej mówiąc, czy ta branża ta jest taka, że bez problemu powinienem opłacić leasing (zakładając np 1500zł miesięczny leasing) ze względu na zapotrzebowanie takich usług?
Oczywiście poprzedzając wszelkie pytania pomijam kwestie: umiejscowienia maszyny, opłacenia pracownika, konkurencję w okolicy itd itd.
Jaka jest wasza ocena jeśli chodzi o opłacalność takiego zakupu wg własnej pracy w takiej branży i drugie pytanie co wg Was lepiej (więcej opłacalnych zleceń) jest kupić tokarkę czy frezarkę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam



Tagi:


Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

#2

Post napisał: Natan5064 » 05 lut 2016, 00:27

Pierwsze pytanie brzmi czy jesteś w stanie znaleźć sobie robotę na nią. Albo jeśli sam wymyślisz jakiś produkt to czy bedziesz miał gdzie go sprzedać.
Lepiej opłacane zlecenia to te kompleksowe, a do takich musisz mieć inne sprzęty, Chyba że coś fenomenalnego zaczniesz toczyć, tylko że największym problemem jest wymyślić coś takiego.

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: M 52 » 07 lut 2016, 10:50

Leasing to bardzo dobra forma finansowania zakupów, pozwala zaoszczędzić nieco kasy. Ale to rozwiązanie dla działającego przedsiębiorstwa, które ma stałe przychody i płaci podatki. Kupiłem tak deskowania i samochody, oszczędzając na podatkach (zwłaszcza vat) i rozkładając koszty na trzy lata. To są właśnie korzyści z leasingu.
Podstawowym problemem powstającej firmy jest w ogóle podjęcie stałej działalności - regularne uzyskiwanie dochodów. Dopiero wtedy można pomyśleć o inwestycjach. Jeśli masz zyski, to możesz przeznaczać je na rozwój firmy.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 888
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: bh91 » 07 lut 2016, 12:44

Dokładnie. Ja dopiero po 3 latach powoli przymierzam się do leasingu - nawet nie wiem czy dostanę ;) Gdyby nie to, że już mam pewien stały zysk to bym nawet nie myślał o tym. Jak nie zarobisz to kto rate zapłaci? Jak brakuje hajsu to gwarantuje Ci, że miesiąc minie w mgnieniu oka :D
Jest robota - jest pinonc :wink:


zbigniew konecki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2020, 18:28
Lokalizacja: bielsko biała

Re: Zakup tokarki - leasing

#5

Post napisał: zbigniew konecki » 26 lut 2020, 18:52

Może ktoś coś wie gdzie szukąć (na jakich stronach ?) zleceń na produkty z drewna ? płaskorzeźby, drzwi do kamienic ,wewn,zewn, (bogato żeźbione,)panele angielskie ,ramy do luster ? będę wdzięczny za informacje ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”