Strona 1 z 1

Tokarka CQ6232G

: 21 sty 2016, 22:20
autor: BalKon
Witam.

Posiadam tokarkę CQ6232 od ok. 8 lat Chciałbym ją przerobić na CNC (bawi mnie to że z klawisza robię wykonanie).

Tokarka mało eksploatowana. Najczęściej planowała rurki od fi 20 do fi 40. Wrzeciono fabryczne miała fi 38. Roztoczyłem na fi 40.5. Tak żeby mi wchodziło fi 40 bo najczęściej taką średnicę obrabiałem. (Planowałem)

Na wrzecionie bicie do 0.02.
Oś poprzeczna też ma podobną nierówność, do osi wrzeciona około 0.0175.

Myślę że jeszcze coś wyciągnę wymieniając jakieś podzespoły, które się zużyły.

Teraz dodam trochę zdjęć żeby było jasno co i jak :-)
Tokarka



Taka tokarka w stanie praktycznie nowym nie eksploatowana.




Do niej chciałbym dorobić wszystko pod klawisz np. enter, która powinna być wklepana z klawiatury. ( To mnie bawi :-) Wstaję rano wciskam Enter idzie dalej. Love :-).

Mam też pod ręką falownik. Który pozostał mi z wiertarki.

Optimum B23 PRO VARIO



Teraz proszę o poradę.
1.Czy ma sens przerobić tą tokarkę na CNC?
2 Czy ten falownik będzie potrzebny? Czy się nie nada.

3. Koszty ok 3500 zł .( Na przeróbkę) Myślę że będą potrzebne bądź wystarczające. ( Nie wiem czy nie za mało)


Wszelkich porad wysłucham.

Arkadiusz

: 22 sty 2016, 11:31
autor: adam Fx
Sens jest. (pierwszy link Opera blokuje jako złośliwy)
Falownik - co napisano na falowniku? (bo link jest do filmu z maszynami)
3500 może okazać się mało chyba że liczysz na zachowanie dokładności bez wymiany śrub na kulowe zważ jedynie na sprawność trapezowych z powodu których bedziesz musiał zastosować jeszcze mocniejsze silniki (co pociąga za sobą większy sterownik)

: 22 sty 2016, 12:23
autor: RomanJ4
A może zamiast przerabiać to lepiej pokusić się na tę?
http://allegro.pl/okazja-tokarka-16k20- ... 87188.html
oryginalne 16k20 to porządne maszyny...