Cnc zestaregona nowe, prośba o pomoc.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Cnc zestaregona nowe, prośba o pomoc.

#1

Post napisał: GrafRamolo » 21 sty 2016, 08:58

Cnc to dla mnie dość niezbadany temat dlatego prosił bym o szczerą opinię osób z doświadczeniem.

Co by trzeba zrobić i choć mniej więcej ile by to kosztowało przerobienie takiej starej tokarki cnc na dzisiejsze standardy. I czy ma to sens?
Moje rozumowanie jest takie, że to po prostu bardzo dobry i precyzyjny sprzęt.
To co ja robię to powtarzalne małe dość proste detale, chciał bym by tokarka toczyła z pręta.
Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#2

Post napisał: syntetyczny » 21 sty 2016, 10:26

Jeżeli jest sprawdne sterowanie to zostawić to co jest, to są bardzo proste maszyny i jeżeli modernizować je to trzeba wybebeszyć bardzo dużo.
W niej jest sprzęgło załączane elektrycznie, biegi, serwo napędy itd. Przerabianie tego na krokowce to moim zdaniem bez sensu, ta maszyna jest nastawiona na szybkość i serwa tutaj są bardzo dobrym rozwiazaniem.

Za ile i gdzie kolega ją wyhaczył?Ja się czaję na OL-1 :wink:
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

Autor tematu
GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: GrafRamolo » 21 sty 2016, 20:26

Dzięki za odpowiedź. Pytanie tylko (wybacz jeśli laickie) Jak to programować, bo ustrojstwo jest na szpule. chciałem by to było jakoś jednak kompatybilne z obecną rzeczywistością. Nie muszę przyjmować zleceń od obcych pracował bym na tym tylko ja i robił własne projekty tak, że import plików mnie nie interesuje. Ale jednak wolał bym by obsługiwać to z laptopa a nie za pomocą magnetofonu ;) Jestem jak najbardziej za tym by wybebeszać jak najmniej.

Maszyna jest u Niemca a co do ceny to nie wiem jeszcze w sumie nie pytałem, chcą za nią chyba 3500euro ale nie wiem czy to cena ostateczna. Szukam kogoś kto doradzi powie jakie są problemy i zalety i ile trzeba włożyć by to było łatwe i bezproblemowe. A hardinge znam i bardzo cenię dlatego zainteresowałem się.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#4

Post napisał: syntetyczny » 22 sty 2016, 09:31

Jeżeli jest port RS-232, albo RS-485 to można za pomocą kompa zewnętrznego sterować maszyną. Tylko poprosić o datasheeta i jakieś info dot. sterowania jakie to jest, jaki model. 3500tyś wydaje mi się ani dużo, ani mało. Jeżeli maszyna jest sprawna, silniki działające, no i przede wszystkim enkodery, to można brać. Jeszcze dowie się kolega w czym robiła i co było wymieniane. I w zależności od tego negocjować cenę.
Na jakimś portalu kolega znalazł tą tokarkę, czy forum i te sprawy?
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”