Fazy 45 i 30 stopni, korekty noża

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
xkacyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 22 paź 2015, 15:24
Lokalizacja: Prabuty

Fazy 45 i 30 stopni, korekty noża

#1

Post napisał: xkacyk » 22 paź 2015, 15:40

Witam
w tym tygodniu zacząłem prace na tokarce cnc gsk 980td. Dopiero zaczynam przygode z maszynami cnc i jakieś tam pojęcie mam. Skończyłem szkołe operatora obrabiarek skrawajacych i troche tam mieliśmy o cnc. Czy jest jakiś kod na to, żeby zrobic fazy 45 albo 30 stopni? Gdy ustawiam sobie noże i pierwszy jest do planowania potem do toczenia, to moge cos zrobic aby nóż do toczenia wiedział, że material jest krotszy o 1mm(planowanie)? Gdy już leci program i chce sobie zobaczyć czy np długość na jaką tocze jest odpowiednia, co musze zrobić, żeby zatrzymac maszyne i wpisać korekte i puścić dalej program? Gdy teraz to chce zrobic musze wyłaczyć program przyciskiem RESET i wpisać korekte i zacząć program od nowa. Dziękuję za pomoc :)



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 25 paź 2015, 14:06

Nie rób korekty na jednym nożu tylko przesuń bazę wtedy wszystkie niże będą o tym wiedzieć. Jak chcesz naddatek na czole na planowanie to na materiale wbijasz Z+1.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”