mocowanie uchwytu tuc 40

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

#11

Post napisał: Grzegorz53 » 22 sty 2017, 12:04

W TUE 35 wrzeciono zakończone jest gwintem na który nakręcasz zabierak uchwytu lub planszajbę. Tymczasowo możesz na tej planszajbie zamocować uchwyt samocentrujący poprzez zrobienie przejściówki centrowanej w otworze planszajby (przykręcić uchwyt śrubami od tyłu planszajby!). Docelowo szukaj oryginalnego zabieraka i uchwytu pasującego do rozmiaru zamka albo jak uda ci się kupić tanio dobry uchwyt to dorób do niego zabierak.



Tagi:


METALLEN
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#12

Post napisał: METALLEN » 22 sty 2017, 13:23

To u mnie Planszajba wyraźnie jest widoczne, że nachodzi na wał wrzeciona. Gwint jest normalnie prawy? Załączyłem hamulec i profilem metalowym włożonym w szczęki uchwytu próbowałem na zryw odkręcić ale niestety nic nie drgnie. Jakaś porada jak to zdemontować. Spryskać preparatem typu smar penetrujący lub WD40 i odkręcać na zryw czy klinować wał i odkręcać na siłę? Może uda mi się zdobyć uchwyt z zabierakiem tylko najpierw muszę odkręcić PLANSZAJBĘ aby zmierzyć gwint średnice itd.


Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

#13

Post napisał: Grzegorz53 » 22 sty 2017, 15:23

Gwint jest prawy. Zanim zaczniesz zmagania z odkręcaniem poczytaj forum , jest kilka tematów o tym problemie i w ogóle sporo o tej tokarce. Na pewno trzeba cierpliwie starać się poluzować to połączenie, czyli chłodzić od środka, lekko podgrzewać z zewnątrz i napuszczać WD lub naftę . Z czasem pójdzie.


METALLEN
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#14

Post napisał: METALLEN » 26 sty 2017, 06:08

Tak poczytałem posty ze zmaganiami odkręcenia uchwytu, dobre wnioski wyciągnąłem. A ja u siebie miałem uchwyt planszajba 4 szczękowy załączyłem jak najwolnejsze obroty między szczęki włożyłem profil kwadrat i załączyłem lewe obroty uchwyt ani drgnął, powtórzyłem zabieg z lekkim rozpędem profilu w uchwycie i puściło odkręciło się bez grzania i mrożenia :) może to troche drastyczne ale skuteczne. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”