Troche większy Chińczyk

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#21

Post napisał: IMPULS3 » 12 wrz 2015, 19:11

DOHC, no właśnie, sprecyzuj jakie obłożenie robota będziesz miał na tę maszynę bo inaczej się na to patrzy jak będzie to pracować ciągle a inaczej jako uzupełnienie biznesu.
Fakt jak ma to być uzywane czasami to nie ma się co bać i mozna ryzykować kupno - coś się pewnie zrobić na niej da a jakieś bolączki sa do uleczenie lub trzeba się będzie z tym oswoić. :) Bo skoro chcesz od razu przerobić to na CNC to mam wrażenie że spodziewasz się na niej robić sporo robót.
DOHC pisze:przydała by się jeszcze taśmówka ale zamiast niej można za 1000-1500 zł kupić ramówkę i też utnie, może wolniej ale utnie.
To jeszcze zależy co chcesz ciąć. Tu akurat bym zrobił odwrotnie, bo domyślam się ze wałów fi200 ciął nie będziesz a taśmówka jest sporo bardziej uniwersalna.



Tagi:


Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#22

Post napisał: DOHC » 12 wrz 2015, 21:40

Generalnie mój nick sporo mówi :), mam korbę na punkcie samochodów i generalnie tym się będę zajmował ale że bez części customowych ciężko żyć potrzebuje zaplecza. To auta mnie na to forum skierowały a że maszyny niewiele się różnią od aut (też ważna moc i osiągi :)) to CNC mnie wciągnęło :). Co do taśmówki to akurat to myślę że jest realne zrobić pod siebie lepiej niż Chińczycy to robią.

Pozdrawiam


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#23

Post napisał: IMPULS3 » 13 wrz 2015, 11:09

DOHC pisze:Generalnie mój nick sporo mówi
Znam doskonale, mam też takie wykształcenie choc w tym zawodzie jakoś nie pracuję.
A skoro zamierzasz siedzieć w mechanice z dodatkiem obróbki metali to moze i ryzyko zakupu tej tokarki niewielkie. Co najwyzej powinna delikatniej skrobać niz typowa przemysłowa a z kolei skoro na nutolach ludzie fajne rzeczy robią to na większej też powinno pójść. Tak czy inaczej powinieneś osobiście pomacać przed zakupem i to ten egzemplarz który kupisz.
Czasem jak jestem w jakimś markecie to z ciekawości zajdę obejrzeć jakiegoś nutola i to co sie rzuca w oczy to szlif prowadnic wykonywany różnie w zależności który sklep handluje. Jedne są całkiem całkiem a inne mają dość grube rysy tak jakby wykonywane były szlifierką zgrubnie i tyle. Ale jedno je łączy: duży luz pinoli od konika. :) Co do taśmówki to albo rób albo kup i koniecznie z cięciem pod kątami.


Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#24

Post napisał: DOHC » 13 wrz 2015, 11:34

To MPT ma siedzibę w warszawie więc będzie jak pomacać, tak chyba sie to skończy. W każdym razie jak wejdę w posiadanie takiego Chinolka to jakąś tam recenzje dla potomnych postaram się przedstawić.


Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc.


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#25

Post napisał: MacGregor » 21 wrz 2015, 08:17

andrzey520 pisze:
MacGregor pisze: Pracuję w firmie i też mam kupioną tokarkę i frezarkę importowane przez Jazon.

Przepraszam ze się wetne w temat kolego czy mógłbyś coś powiedziec o tokarce Jazon? . Widziałem na targach w poznaniu tokarke 1m toczenia i bodajże 500 nad łożem wyglądała na bardzo solidną zastanawialiśmy sie z ojcem nad kupnem takiej do firmy ale nigdzie niemoge znaleść opini na temat tego sprzętu


Dokładnie taka http://jazon.com.pl/obrabiarki/tokarki- ... -cd62.html
Dokładnie taką Mam. :)
Jeszcze jedna przypadłość mi się przypomniała podczas załączania obrotów jest tak silne j.....cie, że szczęki się luzują(czasami jest potrzeba coś delikatnie zacisnąć w uchwycie).
Naprawdę szkoda kasy, jeszcze ten chory imak brak możliwości ustawienia go pod jakimkolwiek kątem, co prawda na fotce jest tradycyjny bo u Mnie jest "szybko wymienny" kupa śmiechu i g..na.
Szkoda gadać.

Kategorycznie odradzam!!!!!
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”