Tokarka CNC Lux-Turn zmiana sterowania

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#81

Post napisał: Zienek » 11 lut 2016, 22:05

OK. Dzięks za info.

Jeszcze do pełnego zrozumienia, to blok trzymający masz ze stali. Otwory na oprawki ER na minimalnym plusie, a oprawki ER masz przyciskane po prostu wkrętami robaczkowymi.

Czy robiłeś jakieś przeszlifowanie części walcowej, żeby zapobiec obracaniu oprawki ER? To znaczy, żeby wkręty robaczkowe zapierały się nie o walec, ale o płaską część.



Tagi:


Autor tematu
Darki
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 33
Posty: 72
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

#82

Post napisał: Darki » 14 lut 2016, 09:45

Zienek pisze:Jeszcze do pełnego zrozumienia, to blok trzymający masz ze stali. Otwory na oprawki ER na minimalnym plusie, a oprawki ER masz przyciskane po prostu wkrętami robaczkowymi.
Dokładnie tak, blok z prostokątnego pręta ciagnionego żeby jak najmniej było obróbki.
Zienek pisze:Czy robiłeś jakieś przeszlifowanie części walcowej
Miałem zamiar zfrezować cześć walcową ale zabrakło czasu. Chyba z tego zrezygnuje, nawet jak dociskam wkrętami na częsci walcowej to nie ma bata żeby się coś obróciło, poza tym podczas ustawiania narzedzia w osi łatwiej jest obkręcać całą oprawką niż ustawiać narzedzie na przykręconej oprawce ponieważ dokręcajac tulejkę zaciskową lubi się ona jeszcze obkręcić w oprawce co za tym idzie obkręca sie ustawione w niej narzedzie. A tak to dokręcasz narzedzie w oprawce i precyzyjnie manipulejsz całą oprawką w celu ustawienia w osi.


Robert.m9854
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2016, 21:41
Lokalizacja: Holland

#83

Post napisał: Robert.m9854 » 11 kwie 2016, 21:47

przemek79a pisze:Witam.
Maszynę kupiłem osobiście w Niemczech w pełni sprawna (tylko dysk zapisujący jest uszkodzony).Akurat koleś co na niej pracował był na urlopie gdy ja kupowałem.
Nie jestem operatorem tokarek i nie mogę dać sobie rady z tym sterowaniem.
Miałem dwóch operatorów ale jak zobaczyli, to powiedzieli że nie dadzą rady bo oni robią
na nowych modelach.

Witaj Przemka kupiłem taką maszynę i posiadam dokumetacja sterowania
Proszę o kontakt z kim kol wiek kto posiada te maszynę na adres [email protected]
Pozdrawiam robert z Holandii

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”