my dzieci gorszego boga

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
mcgaywer61
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2014, 22:44
Lokalizacja: Poznań

my dzieci gorszego boga

#1

Post napisał: mcgaywer61 » 24 cze 2014, 00:29

Witam ponownie wszystkich
I na wstępie chcę zapytać dlaczego (co niektórzy) z taką wielką niechęcią tak odpychająco traktujecie nowych tych co chcą lub kupili mini coś tam może lubią grzebać coś modyfikować coś usprawniać tak jak ja.Nabyłem mini coś tam i miała kosztować 2200 zł ale nie miała dwóch najważniejszych pokręteł więc dałem 1600 zł(nówka) i co jaką pierwszą frajdą było dorobienie w imadle tych pokręteł z blachy żeby choć zacząć spróbować toczyć.Takich pasjonatów jest wielu jak chociaż tu http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... highlight= i nie czytajcie wszystkiego bo może Was znudzić tylko poglądajcie filmiki a dodam że ten GOŚĆ nie lubi latać helikami tylko je robić i to prawie od od podstaw czyli silnik 3fazy,głowicę do łopat,skrzynkę ogonową i wiele innych cudeńków i to zwarzyliście na czym ON to rzeźbił,pełen szacun.Nie jesteśmy dla Was konkurencją tylko szukamy ojcowskiego wsparcia a że ktoś ma głupie pomysły typu użycz tokarki to Was bardzo dobrze rozumiem
Z poważaniem Tomasz,Ps jeszcze się odezwę a bynajmniej poproszę o pomoc i może zdam foto relację z przebudowy mojego coś tam(do niby toczenia)



Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#2

Post napisał: MlKl » 24 cze 2014, 00:42

Źle zaczynasz... Nikt tu jeszcze na nikogo nie napadł za to, że coś kupił, czy zrobił. Kolega szukał tokarki do wynajęcia, choć z tekstu widać było od razu, że w życiu nie toczył - i został uświadomiony, że tak się nie da. I od razu znaleźli się też chętni do pomocy.

Popatrz sobie na mój wątek o budowie tokarki ze złomu - też na początku wątpili i kpili niektórzy. Nie ma się co przejmować, robić swoje i opisywać - i będzie dobrze :)


Autor tematu
mcgaywer61
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 09 cze 2014, 22:44
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: mcgaywer61 » 24 cze 2014, 01:02

MlKl pisze:Źle zaczynasz... Nikt tu jeszcze na nikogo nie napadł za to, że coś kupił, czy zrobił. Kolega szukał tokarki do wynajęcia, choć z tekstu widać było od razu, że w życiu nie toczył - i został uświadomiony, że tak się nie da. I od razu znaleźli się też chętni do pomocy.

Popatrz sobie na mój wątek o budowie tokarki ze złomu - też na początku wątpili i kpili niektórzy. Nie ma się co przejmować, robić swoje i opisywać - i będzie dobrze :)
koledzy nie zrozumcie mnie źle bo nie chodzi mi oto że nie chcecie pomóc tylko czy chcecie?, bo jak tak to na konkretne pytanie oczekujemy odpowiedzi aczkolwiek wiem że może może owe pytanie może być źle skonstruowane bo nie rozumiemy niektórych pojęć.
apropo pomocy za pomoc też klikam POMÓGŁ
I nie dziwcie się że za różnicę zakupu mini ćośtam cośtam 300 do 1000zł to duża kwota bo za te pieniądze w innym hobby kupi połowę swoich zainteresowań ale GO korci bo nie jest świadom że ta kwota to jak szybowiec a F16
Ostatnio zmieniony 24 cze 2014, 01:25 przez mcgaywer61, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 24 cze 2014, 01:11

mcgaywer61 pisze:koledzy nie zrozumcie mnie źle bo nie chodzi mi oto że nie chcecie pomóc tylko czy chcecie?, bo jak tak to na konkretne pytanie oczekujemy odpowiedzi
Błąd logiczny.
Żeby dostać odpowiedź, drogi kolego, to trzeba je najpierw zadać, a nie dywagować czy się dostanie na nie odpowiedź, i dlaczego nie... :?:
A jak na razie nie padło.. :razz:
A niby dlaczego nie mielibyśmy pomóc ? Każdy z nas kiedyś zaczynał, i też nieraz korzystał z wiedzy innych, więc nie obawiaj się.. :cool:
pozdrawiam,
Roman


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6120
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 24 cze 2014, 06:09



pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7618
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 24 cze 2014, 08:40

witam.
z tytułem tematu to odleciałeś na pełny gwizdek :shock:
1 - nie ma lepszych lub gorszych Bogów
2 - pachnie mi to trochę urojeniami wielkościowymi - któż to jest dziecko Boga ?
daj spokój - zastanów się czego chcesz i pisz.
z pewnością ktoś poradzi.
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: clipper7 » 24 cze 2014, 08:57

pukury pisze:daj spokój - zastanów się czego chcesz i pisz.
z pewnością ktoś poradzi.
No proszę ! Jeszcze nie ma pytania, a już są deklaracje pomocy. A wokół podobno sami źli ludzie.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7618
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 24 cze 2014, 10:09

witam.
no - skoro prosi Dziecko Boga :shock:
pozdrawiam.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#9

Post napisał: Yogi_ » 24 cze 2014, 10:25

Witam :-)
pukury pisze:1 - nie ma lepszych lub gorszych Bogów
Ale wielkościowo da radę rozróżnić ;-D
Obrazek
Polecam jako odskocznię od TV :-) np:
Bogowie nie lubią ludzi, którzy nie pracują. Ludzie, którzy nie są przez cały czas zajęci, mogliby zacząć myśleć.

Narrator
albo
Kiedy Kościół Omniański dowiedział się o Koomim, pokazywano go w każdym miasteczku kościelnego imperium, by zademonstrować zasadnicze błędy jego rozumowania.
Miasteczek było sporo, więc musieli go pociąć na bardzo małe kawałki.

Narrator
i dużo, dużo więcej.
Pozdrawiam
Krzysiek


kaczyniak
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 255
Rejestracja: 07 maja 2012, 01:19
Lokalizacja: Groningen/ Ostrołęka
Kontakt:

#10

Post napisał: kaczyniak » 24 cze 2014, 17:22

RomanJ4 jest MISTRZEM odpowiedzi i doradztwa,
jego posty sa konkretne i na temat, do tego dolacza linki, zdjęcia i schematy...
wszystko dokladnie wytłumaczy, jeśli jest taka potrzeba
dużo ludzi poswieca naprawdę dużo czasu na pisanie postow... az sam nie wiem skad go biora... trzeba to docenic
te forum jest jak skarbnica wiedzy
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”